Zbiorek opowiadań. Jerzy Pilch Pastorałka Don Juana , Olga Tokarczuk Profesor Andrews w Warszawie , Andrzej Stasiuk Opowieść wigilijna .

Monika | 2011-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 11 listopada 2011

"Dobre, bo polskie."

...i nie tylko dlatego...
nostalgiczne
zastanawiające
i zrozumiałe chyba tylko dla Polaków

żabot | 2015-05-04
Przeczytana: 04 maja 2015

Cieniutka książeczka. Pilch słabiutki, ale nie dziwota, bo to wyimek z większej całości i jako wyimek, zanim jeszcze stworzy nastrój, już się kończy. Szkoda.
Tokarczuk dobra, choć opowiastka nijak się ma do wigilijnych opowieści.
A Stasiuk? Jak to Stasiuk - świetny nastrój, zaskakujący koniec i malowanie obrazami, które będą bardzo czytelne dla tych, którzy mieli okazję liznąć nieco schyłku PRL-u. Czy będzie zrozumiały dla młodego pokolenia? Dla wielu raczej nie... Ale dla samego Stasiuka warto po tomik sięgnąć.

Ola | 2013-12-02
Przeczytana: grudzień 2013

Nie tylko dobre, bo polskie.
Dobre, bo mogę przeczytać Pilcha, Tokarską Stasiuka.
Dobre, bo przed Wigilią warto przypomnieć sobie o tradycji, rodzinie i polskości. O naszych narodowych bolączkach, o szarości dnia codziennego, o tych, którzy lepiej lub gorzej radzą sobie z życiem. Konflikty już inaczej wyglądają w tym świetle. Inaczej myślimy o tym, co by się stało gdyby z dnia na dzień zmieniło się nasze życie.
A niektórzy to przeżyli - stan wojenny.
Nie są to radosne opowiadanka. Są to opowiadania dające do myślenia. I autorom bardzo za nie dziękuję.

Dariusz Karbowiak | 2011-05-14
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 14 maja 2011

Może te opowieści nie zrobią takiej kariery ja opowiadanie Dickensa ale najważniejsze aby zrozumieć, ze każdy powinien mieć mieszkanie, stół i kogoś z kim może zjeść jakieś potrawy w czasie Wigilii. A na co dzień jednak możemy spotkać tylu ludzi samotnych. Dobre opowiadania, warte poświęcenia chwili

Adross | 2016-02-17
Na półkach: 2008, Przeczytane
Przeczytana: 19 grudnia 2008

Nie ulega kwestii, że warto przeczytać coś pióra trzech wybitnych współczesnych polskich pisarzy. Opowiadania w klimacie świąt ujawniają nam prawdy o których nie powinniśmy zapominać w tym czasie.

Bleaktree | 2016-06-17

Sięgnęłam ze względu na Tokarczuk. Cóż, zbiorek równie nierówny jak wszelakie zbiorki...

Wujek_Marcin | 2016-09-15
Marcinowski | 2016-08-23