Wampirek

Cykl: Wampirek (tom 1)
Wydawnictwo: W.A.B.
Der kleine Vampir
8389291983

Pierwsza z niezwykle popularnego na świecie cyklu historii o niecodziennej przyjaźni dzieci ludzkich i wampirzych. Rozpoczyna się w pokoju dziesięcioletniego Antosia, wielbiciela przerażających opowieści o wampirach, trollach i innych straszydłach. Pod nieobecność rodziców chłopca w otwartym oknie ląduje nieoczekiwany gość, najprawdziwszy wampir. Okazuje się, że ma na imię Rydygier, mieszka w starym grobowcu i jest młodym, ledwie stupięćdziesięcioletnim wampirkiem. Antosiowi w pierwszej chwili niełatwo jest pokonać niechęć - wampiry niemiłosiernie śmierdzą - i strach, musi bowiem udowodnić, że jego krew nie nadaje się do spożycia. Powoli jednak ta przedziwna znajomość zamienia się w prawdziwą przyjaźń. Wampirek jest pasjonującą opowieścią o tolerancji, odwadze i ofiarności. Znakomity pomysł, wartka narracja i wyraziste sylwetki bohaterów przesądziły o olbrzymim sukcesie książki wszędzie tam, gdzie się już ukazała.

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/wampirek-wydanie-iii-1.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/wampirek-wydanie-iii-1.html

aga | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016

Moja córka oswaja swoje lęki razem z Wampirkiem. Sam tytuł, okładka, spowodowały, że w pierwszej chwili dziecko się usztywniło i powiedziało ,,nie". Cóż, strach wziął górę. Ale udało mi się Ją namówić na jeden rozdział, bo książce należy dać szansę.
Teraz córka ciągle domaga się czytania Wampirka. I już chce kolejne części w domowej biblioteczce.
Polecam, a raczej polecamy

Już choćby dlatego, że główny bohater ma na imię Antoś, to jest to powód, żeby bliżej się z nim zapoznać. W bajkach w zasadzie już wszystko było. Trudno znaleźć motywy, które by gdzieś się nie pojawiły. Dlatego też z uznaniem trzeba docenić jeśli takowe uda się odnaleźć i w nowych wątkach rozwinąć i zaprezentować. Tym razem autorka przeszczepia, znany dotychczas z literatury bardziej dla młodzieży i dorosłych świat wampirów, do poziomu dzieci. Może to wywołać na początku pewien niesmak i zaniepokojenie, zwłaszcza rodziców. Postać wampira ma jednoznaczne skojarzenia. Jest to ten rodzaj potworów, których wprawdzie nie widzieliśmy, ale których istnienie wmawia się nam od zawsze. Jednak w XX wieku dzięki rozwojowi kina przeniknęli i rozpowszechnili się oni w kulturze masowej i dziś wampiry nie stanowią żądnego novum. To już nie tylko tradycyjne wampiry, krwiożercze bestie wiązane z Vladem, Transylwańskim okrutnym monarchą, który zabijał i upajał się ludzką krwią, która dostarczała...

Moja ukochana bajeczka z dzieciństwa, dzięki której pokochałam fantastykę. Miałam wszystkie tomy i uważałam, że pani Angela powinna dostać Nobla, a teraz chętnie wracam do ukochanej historyjki wrednego wampirka Rydygiera (Pamiętam, że jak to czytałam, to chciałam być Anią, a Lumpi budził we mnie odrazę).

Pomarańczka | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Bardzo sympatyczna książka o chłopcu imieniem Antoś, który ma niezwykłych przyjaciół - wampiry. Książkę czyta się bardzo szybko i trudno się od niej oderwać. Synowi bardzo się spodobała, dlatego planujemy zaopatrzyć się w kolejne tomy.
Polecam.

Kornelia | 2010-06-20
Kasia | 2013-04-02

O chłopcu, który przyjaźnił się z wampirami

Jestem ciotką dwojga dzieciaków. Taką przyszywaną, ale to strasznie przyjemna funkcja. Dostaje się uśmiechy, przytulenia i ostatnio rysunki bez okazji. I jako dobra ciotka przybywam czasem z jakimiś podarunkami, najczęściej z książkami (czytelnictwo trzeba u najmłodszych krzewić). Niedawno robiąc zakupy ksiażkowe dla siebie, przyciągnęła moją uwagę książka dla dzieci. I zakupiłam, bo zapowiadała się ciekawie i zabawnie, a jej bohater ma imię, które nosi jedno z dzieci obdarowywanych przeze mnie. Jako że dzieci, które te książki otrzymają, są już bardzo rozumne, a serii nie znam, postanowiłam najpierw sama przeczytać. I tak dwa wieczory spędziłam na lekturze Wampirka Angeli Sommer-Bodenburg.

Bohaterem głównym jest Antek, chłopiec mieszkający z rodzicami w jednym z bloków. Uwielbia przerażające historie – czytać i oglądać. Któregoś wieczoru, gdy zostaje sam, odwiedza go Rydygier, stupięćdziesięcioletni wampir-chłopiec. Szuka towarzystwa,...

Curluska | 2015-01-23
Przeczytana: 07 maja 2012

Pierwsza aż tak wspaniała seria, w której zakochałam się jako jeszcze młodsza nastolatka. Cudowne dzieła, do tej pory zajmujące miejsca na mojej półce. Polecam gorąco.

martynal11 | 2013-06-28
Przeczytana: 05 stycznia 2013

Wampirek to mały potworek z którym miałam okazję się poznać.

To pierwsza część serii o małym Wampirku i jego rodzinie. Tym razem młody hrabia, gdy wyrusza w poszukiwaniu "kolacji" poznaje dziewięcioletniego Antosia.
Chłopcy szybko się zaprzyjaźniają.

Rodzice Antka prędko dowiadują się o nowym koledze ich syna, jednak nie wierzą w wampiry. Więc chłopiec próbuje ich oszukać małym podstępem. Niestety wszystko wychodzi na jaw. Antoś jest zmuszony przyprowadzić prawdziwych przyjaciół. W czasie ich spotkania dzieją się różne dziwne i zaskakujące rzeczy.

Pani Angela ukończyła pedagogikę oraz socjologię. Przez dwanaście lat pracowała w jednej z hamburskich szkół.W książce kładzie duży nacisk na zachowanie dziecka oraz na to jak dziecko reaguje na różne sytuacje.
W książce nie brakuje także humoru. U każdego pojawi się uśmiech u dzieci z śmiesznych przygód, a u dorosłych również z naiwności młodych bohaterów.
"Wampirek" uczy czytelnika, że nie zawsze dorośli...

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

Pewnego wieczoru, kiedy Antek - dziewięcioletni wielbiciel historii z dreszczykiem - zostaje sam w domu odwiedza go mały wampir, który uspokaja go mówiąc, że już jadł. Chłopiec zaprzyjaźnia się z nietypowym kolegą i przez 15 tomów mają różne przygody, problemy. Ania (siostra Rydygiera) zakochuje się w Antku, Rydygier pożycza książki od Antka, wszyscy muszą uważać na stróża cmentarnego polującego na wampiry.
Cudowna książka o przyjaźni, pierwszej miłości, z humorem, bardzo szybko się ją czyta. Ja przeczytałam ją w wieku 6 lat i z radością kupowałam kolejne tomy. Dzięki niej jedna z moich koleżanek polubiła czytanie. Super książka dla młodszego rodzeństwa, kuzyna, czy innego dziecka w wieku 6-10 lat. Dodam jeszcze, że ma bardzo fajne ilustracje. ;)

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/09/wampirek.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

CyrkNocy | 2013-08-07

Jedna z moich ulubionych książek, jeśli idzie o tematykę nieumarłych. Mimo, że jest to książka dla dzieci, bardzo przyjemnie się ją czyta. Niestety w którymś momencie, po dość długiej przerwie w czytaniu, pogubiłam się, na którym tomie skończyłam i teraz najwidoczniej wypadałoby zacząć jeszcze raz C;