Wampirek

Okładka książki Wampirek Angela Sommer-Bodenburg
Okładka książki Wampirek
Angela Sommer-Bodenburg Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wampirek (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wampirek (tom 1)
Der kleine Vampir
W.A.B.
2004-01-01
2004-01-01
8389291983
Maria Przybyłowska
Powieść dziecięca niemiecka wampirek wampir horror przyjaźń

Powrót do dzieciństwa zaliczony!
Ulubiona seria książek z czasów dzieciństwa zawsze ma specjalne miejsce w moim sercu. Bohaterowie są cudowni. Wiem jedno napewno : będę czytać tę serię dzieciom w mojej rodzinie i wśród przyjaciół.

Powrót do dzieciństwa zaliczony!

Seria o Wampirku jest jedną z moich ulubionych z dzieciństwa. Powróciłam do niej przy okazji Wyzwania LC i cieszę się z tego wyboru. Książkę czytało mi się równie przyjemnie jak za pierwszym razem

Pierwszy tom rozpoczyna całą serię przygód 9-letniego Antka oraz młodego, 150-letniego, Rydygiera. Poprzez wszystkie ich historie przebija się motyw przyjaźni, lojalności i tolerancji wobec odmienności.

przygodowo...

przygodowo...

Fajna, sympatyczna lektura. Polecam

Fajna, sympatyczna lektura. Polecam

Wampiry pokochałam wraz z synem, kiedy obejrzeliśmy Hotel Transylwania, więc bez obaw sięgnęliśmy po książkę „Wampirek”.

Antek to mały chłopiec, który ma 9 lat i chyba niczego się nie boi. Bardzo też uwielbia czytać straszne książki, gdzie pojawią się wampiry i inne straszydła. Pewnego dnia, zostając sam w domu wystraszył się dziwnych dźwięków, po czym na parapecie okna zobaczył małego wampirka. W pierwszej chwili chłopiec jest bardzo przerażony, ale w końcu nawiązuje kontakt z wampirkiem Rydygierem. Czy nowy poznany kolega odnajdzie się wśród ludzi i zaprzyjaźni się z Antkiem?

I wiecie, co nam momentami ta książeczka przypominała? - Hotel Transylwania. Fakt, to były sporadyczne małe wątki, ale jednak coś nas przybliżyło do tej historyjki. Przyjemnie się czytało książkę. Sprawił to styl autorki, jak i większe literki, które ułatwiły czytanie młodszemu czytelnikowi. Świetnie poprowadzona fabuła, w której nie brakuje momentów grozy, ale i humoru.

Książka spełniła nasze oczekiwania, a moje, jako rodzica, tym bardziej. Dlaczego? Książeczka pokazuje nie tylko dzieciom, ale też dorosłym, że nie wolno oceniać człowieka, zanim go poznamy, a tym bardziej po wyglądzie.

Książka ogólnie bardzo fajna. Sięgam już po drugi tom. Wampirek to jedna z książek które mnie zainteresowały. Jest książka która mi się podobała acz nie interesowała mnie aż tak bardzo jak ta owa książka o wampirku. Sądzę że i wielu dzieciom powinno się podobać. Polecam bardzo ciepło książkę o wampirku. Julka_Koszulka

Wspaniała seria dla dzieci polecam cieplutko

Wspaniała seria dla dzieci polecam cieplutko

Moja ulubiona książka dla dzieci. Kupiłem ją na promocji za 5 zł jak miałem jedenaście lat. Wciągnęła mnie bez reszty. Nie mogłem się oderwać jest zabawna, bardzo ciekawa a bohaterowie zostają w pamięci (mam 15 lat i pamiętam większość wydarzeń) Genialna książka dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem!

Atorką powieści jest niemiecka malarka i pisarka książek dla dzieci – Angela Sommer-Bodenburg. Natomiast cykl o wampirku przyniósł jej sławę.
A więc tak… Bohaterem jest 9-letni Antek. Chłopiec bardzo uwielbia książki, które przyprawiają go o dreszczyk emocji. Pewnego wieczoru rodzice Antka zostawiają go samego w domu. Bohater podczas czytania słyszy dziwny hałas, który go przeraża.

Co byście zrobili w momencie, gdyby na waszym parapecie wylądował mały prawdziwy wampirek? Przestraszylibyście się? Ucieklibyście?

Bohater opowiadania jest przerażony, ale nie ucieka – w ten sposób poznaje wampirka o imieniu Rydygier. Mimo że wampirek wygląda strasznie to Antek po pewnym czasie ich rozmowy przekonuje się do niego i zaczyna go lubić.

Czy to koniec historii Antka i Rydygiera? Nie. Antek przełamując stereotypy na temat wampirów, zaprzyjaźnia się z Rydygierem. Pojawia się także motyw pierwszej miłości – Antka do siostry Rydygiera, Ani.

Najlepszym odbiorcą tej książki jest młodsze rodzeństwo, koleżanka czy też kuzynostwo, które jest w wieku 6-11 lat. Książka zawiera bardzo dużo ilustracji, dzięki czemu pozwala to na wyobrażenie sobie historii oraz przyciąga uwagę odbiorcy. Cały cykl zawiera 15 tomów historii o nietypowej przyjaźni. Książka jest napisana bardzo prostym językiem, przez co szybko się ją czyta. Autorka w bardzo uniwersalny sposób, poprzez wprowadzenie dawki humoru, poruszyła w swojej książce ważne kwestie życiowe. Przyjaźń Rydygiera i Antka, moim zdaniem ukazuje odbiorcom, by nie kierować się stereotypami w aktualnym świecie. Czasem należy dać drugiemu człowiekowi szanse na pokazaniu siebie prawdziwego. Wampirek z powodu wyglądu ma problem z zaaklimatyzowaniem się w otoczeniu. Na samym początku nawet sam Antek jest jego wyglądem przerażony, dopiero potem, gdy z nim rozmawia stwierdza, że mimo iż jest on tak odmienny wyglądem to wcale nie oznacza, że wampirek jest zły.

Świetna seria, jedna z moich ulubionych podstawówkowych:) Pochłaniałam kolejne części wypożyczane w szkolnej bibliotece w zawrotnym tempie. Seria o Antosiu i Rydygierze to klasyka "horroru" dla dzieci. Książki niosą ze sobą nutkę grozy ale także lekcje o przyjaźni, pierwszych miłościach i relacjach dzieci z rodzicami. Cenna pozycja, godna polecenia zarówno dzieciom jak i dorosłym.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa