Wampirek w podróży

Wydawnictwo: W.A.B.
Der kleine Vampir verreist
wampirek, przyjaźń
Pistacia

To już trzecia część przygód dziesięcioletniego Antosia oraz sympatycznego wampirka i jego nietypowej rodzinki: żywiącej się mlekiem siostry, pozbawionej jeszcze groźnego uzębienia, brata w wieku dojrzewania i niebezpiecznej ciotki. Postać wampirka, który boi się ciemności – jak mówi sama autorka – ma pomóc dzieciom pokonywać ich własne lęki. Antosia, wielbiciela niesamowitych lektur, czekają kolejne wyzwania. Wprawdzie rodzice postanawiają wysłać go na wakacje na wieś, ale lato wcale nie zapowiada się nudno, bo chłopiec zaprasza do wspólnej podróży wampirka. To początek licznych wydarzeń i kłopotów. Pierwszy problem sprawia przewiezienie pociągiem wampira z jego nieodłączną trumną... Kolejny tom serii – i kolejna, zabarwiona ciepłą ironią i pobudzająca wyobraźnię opowieść.

[opis wydawcy]

aga | 2016-10-16
Przeczytana: 16 października 2016

Moja córka nadal jest zachwycona tą książką więc sięgamy po kolejny tom.

Monika Marcinkiewicz | 2014-08-09

Z tego tomu możemy się dowiedzieć jak przetransportować trumnę wampirka na wieś bez wiedzy rodziców!

Paula | 2011-01-27

Spoko, trochę dziecinna, ale nawet wciąga.

Natizmierzch | 2011-08-05

Ta część mnie bardzo wciągnęła :) polecam

Ada | 2016-09-19
Nanabanana | 2016-09-04