The Gravity of Us

Cykl: Elements. Żywioły. (tom 4)
Wydawnictwo: Kindle Edition
angielski
precle

Graham Russell and I weren’t made for one another. I was driven by emotion; he was apathetic. I dreamed while he lived in nightmares. I cried when he had no tears to shed. Despite his frozen heart and my readiness to run, we sometimes shared seconds. Seconds when our eyes locked and we saw each other’s secrets. Seconds when his lips tasted my fears, and I breathed in his pains. Seconds when...

Graham Russell and I weren’t made for one another.

Despite his frozen heart and my readiness to run, we sometimes shared seconds. Seconds when our eyes locked and we saw each other’s secrets. Seconds when his lips tasted my fears, and I breathed in his pains. Seconds when we both imagined what it would be like to love one another.

Those seconds left us floating, but when reality knocked us sideways, gravity forced us to descend.

Graham Russell wasn’t a man who knew how to love, and I wasn’t a woman who knew how to either. Yet if I had the chance to fall again, I’d fall with him forever.

Even if we were destined to crash against solid ground.

źródło opisu: https://www.facebook.com/BrittainyCherryAuthor/?fref=ts

źródło okładki: https://www.facebook.com/BrittainyCherryAuthor/?fref=ts

Marzena | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017

To nie gwałtowne opady deszczu są przyczyną podniesionego stanu wód w województwie dolnośląskim - to tylko ja przez pół nocy czytałam "Siłę, która ich przyciąga" wylewając przy tym rzeki łez.
Zanim jednak do tego doszło, zanim wzięłam do ręki kolejną część cyklu Żywioły, jak mantrę powtarzałam "oby tylko była lepsza od " Wody, która niesie ciszę", proszę niech będzie lepsza!!!!".
Była!
Jest!
Jest po prostu fenomenalna...
Jeśli jakaś książka z gatunku łamania i składania serca w całość, zasługuje na miano najlepszej - dla mnie jest nią "Siła, która ich przyciąga".
Jeśli jakąś powieść mogłabym określić mianem pełniej i kompletnej to jest nią według mnie "Siła, która ich przyciąga".
Już dawno żadna historia nie sprawiła, że przestałam oddychać, żeby po chwili móc wziąć głęboki oczyszczający oddech, żadna nie wpłynęła na mnie tak pozytywnie.
Wrócę do niej, wiem, że sięgnę po nią jeszcze nie raz, jeszcze wielokrotnie, ponieważ ma w sobie siłę, która mnie...

mclena | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

"...that's the thing about hearts - when you think they're completely full, you somehow find room to add a little more love."

Fantastyczna! Pani Cherry znów zwaliła mnie z nóg!

"The Gravity of Us" to ostatnia powieść z cyklu "Żywioły", nawiązująca do ostatniego z nich i chyba najbardziej nudnego - ZIEMI. Kiedy dowiedziałam sie o tym cyklu byłam podekscytowana, bo Brittainy potrafi pisać naprawdę piękne, emocjonalne książki, ale na tę ostatnią byłam nastawiona bardziej niechętnie - nie wrogo, ale bez fajerwerków. Wielu z nas nie docenia ziemi (w tym i ja), ignoruje ją, spycha gdzieś na dalszy plan wybierając wodę, ogień bądź powietrze. Nie oszukujmy się. Te trzy sa najbardziej porządane, najbardziej intrygujące - ogień w swej potędze destrukcji, powietrze jako nieuchwytny element niezbędny dla życia i woda przybierająca tak wiele odsłon... a tymczasem to powieść dotycząca ziemi była w moim odczuciu najpiękniejsza z nich wszystkich.

Zarówno Lucy jak i Graham byli od początku do...

Kasiek | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 13 listopada 2017

Cudowna książka! Cała ta seria jest wyjątkowa. Każda historia zapada w pamięć, ma nietypową fabułę i przesłanie. Czwarta część nie odbiega poziomem od poprzednich. Wciąga, pobudza wyobraźnię, fascynuje.
Bohaterowie są świetnie nakreśleni. Od razu pokochałam tę "świrniętą hipiskę", Lucy. Graham również wzbudza sympatię, mimo swojego mrocznego wnętrza. A ich historia? No cóż - piękna. Pochłania bez reszty. Raz wywołuje uśmiech, a raz wyciska łzy. A do tego jeszcze potrafi zaskoczyć. Niektórych zwrotów akcji nie przewidziałam, co tym bardziej sprawia, że książka bardzo mi się podobała. Polecam gorąco! Naprawdę warto.

mania_kch | 2017-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2017

On mroczny, oschły złamany przez przeszłość, ona zaś całkowite jego przeciwieństwo, pogodna, otwarta żyjąca w zgodzie ze sobą i światem. Przypadek sprawia, że tych dwoje się spotyka...

Ciekawa fabuła, sporo emocji a rozwój akcji dwukrotnie mnie zaskoczył :)
Niestety drażniła mnie patetyczność i ckliwość do której autorka zbyt często się odwoływała.
Mimo tych niewielkich wad wszystkie romantyczne dusze powinny być usatysfakcjonowane ;)
Polecam :)

WampirkaJustynka | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

To moja druga książka tej autorki i szczerze mówiąc nie wiem co o niej myśleć. Po pierwsze: zdecydowanie różni się od "Powietrze, którym oddycha". Jest mniej wulgarna. Po drugie: niewiele się w niej dzieje. Jest za mało akcji. Co prawda da się polubić Grahama i Lucy. Niestety były w tej książce osoby, które mnie wkurzały: Mari i Lyric/Jane. Dla tej pierwszej to po prostu brak mi słów. Co do drugiej od samego początku uważałam, że trzeba ją kopnąć w cztery litery. Podsumowując: czytało się dobrze i tę też mogę śmiało polecić.

Dominiqe83 | 2017-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2017

"Siła, która ich przyciąga" to tytuł będący w czołówce moich ulubionych książek autorstwa Brittainy C. Cherry na równi z "Powietrze, którym oddycha". Autorka ponownie stworzyła ujmującą historię, w której złe emocje ścierają się z tymi dobrymi, a zatwardziałe w żalu serca, otwierają się na miłość. Niekwestionowanym atutem książki jest poruszony w niej wątek rodzicielstwa i tego, jak miłość do małego człowieka zmienia postrzeganie świata. Gorąco polecam :)

IsaX | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Kolejna wspaniała historia autorstwa Brittainy Cherry. Skradła mi noc i serce, ale nie żałuję ani jednej sekundy, żadnej łzy którą pochłonęła.
Cudowna.

Ps Nie wiem co jest z tymi okładkami ,ta kompletnie nie pasuje do tej książki.
Widząc takie okładki trochę czuje się jak facet oglądający plaboy'a. Nie wiem czy ma to zachęcić kobiety do kupowania książek? Trochę to prymitywne i w pewnym sensie uwłaczające..... no ale widocznie działa skoro tyle tego.. Ja w każdym bądź razie jestem przeciw. Ot taka mała dygresja.

magpie101 | 2017-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2017

Po swietnej pierwszej czesci, przeciętnej drugiej i bardzo dobrej trzeciej nie spodziewalam się wiele po „Siła, która ich przyciąga”. Jednak ta czesc serii jest najlepsza i skradla moje serce!
Lucy to swirnieta hipiska, jest zawsze usmiechnieta i w każdym widzi dobro, jest najmlodsza z trojki rodzeństwa. Graham jest pisazem ma zone, ktorej nie kocha, sa ze soba z przyzwyczajenia, pobrali się dla wygody jednak nie wiedza o sobie drobnych szczegółów z zycia codziennego typu co kto lubi, jaki jest jego ulubiony kolor itp. On jest gburowaty, mroczny i zlamany, nigdy się nie uśmiecha i uwaza, ze każdy do kogo cokolwiek czul zawsze w zyciu go opuszczal.
I wtedy w jego zyciu niespodziewanie pojawia się Lucy, jej optymizm, uśmiech i nie zamkajaca się buzia drazni go strasznie, jest dla niej nie mily i bezczelny jednakto jej i tak nie zraza i nadal pomaga mu (nie napisze w czym aby nie spojlerowac) oraz wnosi radosc i uśmiech do jego domu.
Smialam się, gdyz ona doprowadzala mnie do smiechu...

Natalia | 2017-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2017

Wiem, że, to, co teraz napiszę jest nudne, ale muszę od tego zacząć. Po raz kolejny historia Brittainy C. Cherry doprowadziła mnie do łez. Mimo, że w krótkim czasie przeczytałam pięć napisanych przez nią książek, to żadna nie była podobna do poprzedniej. Ta również mnie zaskoczyła i to bardzo. Podziwiam autorkę za wyobraźnię, ale też za umiejętność realnego tworzenia tych opowieści, które trafiają do mnie i zostają w mojej głowie jak i sercu. Nie ma w nich nic zwyczajnego i jest tyle piękna ubranego w słowa.
Graham i Lucy są jak woda i ogień. Skrajne przeciwieństwa, które się przyciągają. Od pierwszego spotkanie do kolejnych skłania ich trudna sytuacja w, której się znaleźli. Sporo czasu spędzają razem, zbliżają się do siebie i jest między nimi „coś więcej”. Są sprawy z, którymi im obojgu ciężko przyjdzie się zmierzyć. Czy odnajdą w sobie siłę by walczyć?
Z wielkim zaangażowaniem czytałam tę książkę i nie mogłam się od niej oderwać. Gdy sięgnięcie po jedną książkę pani Cherry, to...

ZaczytanaMajka | 2017-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2017

Już od pierwszych stron, książka Brittainy chwyciła mnie tak mocno za serce, że walczyłam tylko ze sobą, aby się nie rozpłakać. A to było naprawdę trudne zadanie.

Będę zawsze to powtarzać, że Brittainy C. Cherry to moja najulubiona pisarka po wsze czasy. Jej najnowsza książka z serii żywioły to najpiękniejsze zakończenie, jakie mogli wyobrazić sobie czytelnicy. To piękna i pełna miłości historia. Lucy i Graham to dwa zupełne przeciwieństwa. Ona urocza, pełna nadziei kobieta, która zawsze stanie po stronie najbliższych. Jej serce przepełnione jest miłością, a najmniejsza drobnostka, jak np. padający deszcz, to dla niej szczęście. Graham to z kolei bohater skryty, który nie wie co to nadzieja, miłość. Jest nieczułym mężczyzną, ponieważ będąc małym chłopcem, był świadkiem takich obrazów, które ukształtowały właśnie w taki sposób jego światopogląd.

Moża powiedzieć, że historia przedstawiona przez...