The Gravity of Us
karollllllla

Siła, która ich przyciąga BRITTAINY C. CHERRY Z Grahamem Russellem nie byliśmy dla siebie stworzeni. Mną targały emocje, on pogrążony był w apatii. Ja śniłam na jawie, jego trawiły koszmary. Płakałam, podczas gdy jego oczy pozostawały suche. Pomimo jego skutego lodem serca i mojego porywczego temperamentu, czasami łączyły nas chwile. Chwile, gdy patrzyliśmy sobie w oczy, dostrzegając skrywane...

Siła, która ich przyciąga
BRITTAINY C. CHERRY

Pomimo jego skutego lodem serca i mojego porywczego temperamentu, czasami łączyły nas chwile. Chwile, gdy patrzyliśmy sobie w oczy, dostrzegając skrywane w nich tajemnice. Chwile, gdy jego usta doświadczały moich obaw, a ja oddychałam jego bólem. Chwile, kiedy wyobrażaliśmy sobie jakby to było, gdybyśmy byli zakochani.

Dzięki tym chwilom unosiliśmy się ku chmurom, tam jednak dopadała nas rzeczywistość i jakaś siła zmuszała do zejścia na ziemię.

Graham Russell nie był mężczyzną, który potrafi kochać. Ja również nie byłam w tym dobra. Mimo to, gdyby dane mi było znów się zakochać, zatraciłabym się w nim już na zawsze.

Nawet jeśli przeznaczone byłoby nam roztrzaskać się o skały.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/234

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Marzena | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017

To nie gwałtowne opady deszczu są przyczyną podniesionego stanu wód w województwie dolnośląskim - to tylko ja przez pół nocy czytałam "Siłę, która ich przyciąga" wylewając przy tym rzeki łez.
Zanim jednak do tego doszło, zanim wzięłam do ręki kolejną część cyklu Żywioły, jak mantrę powtarzałam "oby tylko była lepsza od " Wody, która niesie ciszę", proszę niech będzie lepsza!!!!".
Była!
Jest!
Jest po prostu fenomenalna...
Jeśli jakaś książka z gatunku łamania i składania serca w całość, zasługuje na miano najlepszej - dla mnie jest nią "Siła, która ich przyciąga".
Jeśli jakąś powieść mogłabym określić mianem pełniej i kompletnej to jest nią według mnie "Siła, która ich przyciąga".
Już dawno żadna historia nie sprawiła, że przestałam oddychać, żeby po chwili móc wziąć głęboki oczyszczający oddech, żadna nie wpłynęła na mnie tak pozytywnie.
Wrócę do niej, wiem, że sięgnę po nią jeszcze nie raz, jeszcze wielokrotnie, ponieważ ma w sobie siłę, która mnie...

mclena | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

"...that's the thing about hearts - when you think they're completely full, you somehow find room to add a little more love."

Fantastyczna! Pani Cherry znów zwaliła mnie z nóg!

"The Gravity of Us" to ostatnia powieść z cyklu "Żywioły", nawiązująca do ostatniego z nich i chyba najbardziej nudnego - ZIEMI. Kiedy dowiedziałam sie o tym cyklu byłam podekscytowana, bo Brittainy potrafi pisać naprawdę piękne, emocjonalne książki, ale na tę ostatnią byłam nastawiona bardziej niechętnie - nie wrogo, ale bez fajerwerków. Wielu z nas nie docenia ziemi (w tym i ja), ignoruje ją, spycha gdzieś na dalszy plan wybierając wodę, ogień bądź powietrze. Nie oszukujmy się. Te trzy sa najbardziej porządane, najbardziej intrygujące - ogień w swej potędze destrukcji, powietrze jako nieuchwytny element niezbędny dla życia i woda przybierająca tak wiele odsłon... a tymczasem to powieść dotycząca ziemi była w moim odczuciu najpiękniejsza z nich wszystkich.

Zarówno Lucy jak i Graham byli od początku do...

Kasiek | 2017-11-14
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 13 listopada 2017

Cudowna książka! Cała ta seria jest wyjątkowa. Każda historia zapada w pamięć, ma nietypową fabułę i przesłanie. Czwarta część nie odbiega poziomem od poprzednich. Wciąga, pobudza wyobraźnię, fascynuje.
Bohaterowie są świetnie nakreśleni. Od razu pokochałam tę "świrniętą hipiskę", Lucy. Graham również wzbudza sympatię, mimo swojego mrocznego wnętrza. A ich historia? No cóż - piękna. Pochłania bez reszty. Raz wywołuje uśmiech, a raz wyciska łzy. A do tego jeszcze potrafi zaskoczyć. Niektórych zwrotów akcji nie przewidziałam, co tym bardziej sprawia, że książka bardzo mi się podobała. Polecam gorąco! Naprawdę warto.

Tatiasza Aleksiej | 2018-03-16

Dla mnie najlepsza z całej serii.
Wywołuje uśmiech i ściska gdzie w środku. Bohaterowie ciekawie wykreowani. Ona bardzo żywiołowa, pełna życia. On jej przeciwieństwo, mroczny, małomówny, z przeszłością. Połączy ich maleńka dziewczynka...
Miło spędzony czas :)

mania_kch | 2017-11-12
Na półkach: Przeczytane, 2017

On mroczny, oschły złamany przez przeszłość, ona zaś całkowite jego przeciwieństwo, pogodna, otwarta żyjąca w zgodzie ze sobą i światem. Przypadek sprawia, że tych dwoje się spotyka...

Ciekawa fabuła, sporo emocji a rozwój akcji dwukrotnie mnie zaskoczył :)
Niestety drażniła mnie patetyczność i ckliwość do której autorka zbyt często się odwoływała.
Mimo tych niewielkich wad wszystkie romantyczne dusze powinny być usatysfakcjonowane ;)
Polecam :)

Do tej pory każda z części autorstwa Brittany C.Cherry sprawiała, że emocjonalnie wymiękałam. No i tym razem było dokładnie tak samo. Naprawdę cudowna historia ♥️♥️♥️. On, Graham Russell, znany pisarz - człowiek pozbawiony prostych, pozytywnych uczuć i ona, Lucy - całkowite jego przeciwieństwo. Dziewczyna pełna emocji, uczuć i wiary w dobro. Dzięki jej uporowi i urokowi między nią, a zranionym swieżo upieczonym ojcem powoli rodzi się coś wiecej. Lucy jest zawsze przy nim, pomaga przy opiece nad malutką córeczką. Pytacie co z matką dziecka? Szczerze mówiąc nie powiem Wam. Musicie sięgnąć po tę historię i tak jak ja przeżyć tę historię na nowo 😍😍😍.
Warto! Jest piękna....w każdym calu 😍.

WampirkaJustynka | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

To moja druga książka tej autorki i szczerze mówiąc nie wiem co o niej myśleć. Po pierwsze: zdecydowanie różni się od "Powietrze, którym oddycha". Jest mniej wulgarna. Po drugie: niewiele się w niej dzieje. Jest za mało akcji. Co prawda da się polubić Grahama i Lucy. Niestety były w tej książce osoby, które mnie wkurzały: Mari i Lyric/Jane. Dla tej pierwszej to po prostu brak mi słów. Co do drugiej od samego początku uważałam, że trzeba ją kopnąć w cztery litery. Podsumowując: czytało się dobrze i tę też mogę śmiało polecić.

Dominiqe83 | 2017-11-13
Przeczytana: 10 listopada 2017

"Siła, która ich przyciąga" to tytuł będący w czołówce moich ulubionych książek autorstwa Brittainy C. Cherry na równi z "Powietrze, którym oddycha". Autorka ponownie stworzyła ujmującą historię, w której złe emocje ścierają się z tymi dobrymi, a zatwardziałe w żalu serca, otwierają się na miłość. Niekwestionowanym atutem książki jest poruszony w niej wątek rodzicielstwa i tego, jak miłość do małego człowieka zmienia postrzeganie świata. Gorąco polecam :)

magpie101 | 2017-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2017

Po swietnej pierwszej czesci, przeciętnej drugiej i bardzo dobrej trzeciej nie spodziewalam się wiele po „Siła, która ich przyciąga”. Jednak ta czesc serii jest najlepsza i skradla moje serce!
Lucy to swirnieta hipiska, jest zawsze usmiechnieta i w każdym widzi dobro, jest najmlodsza z trojki rodzeństwa. Graham jest pisazem ma zone, ktorej nie kocha, sa ze soba z przyzwyczajenia, pobrali się dla wygody jednak nie wiedza o sobie drobnych szczegółów z zycia codziennego typu co kto lubi, jaki jest jego ulubiony kolor itp. On jest gburowaty, mroczny i zlamany, nigdy się nie uśmiecha i uwaza, ze każdy do kogo cokolwiek czul zawsze w zyciu go opuszczal.
I wtedy w jego zyciu niespodziewanie pojawia się Lucy, jej optymizm, uśmiech i nie zamkajaca się buzia drazni go strasznie, jest dla niej nie mily i bezczelny jednakto jej i tak nie zraza i nadal pomaga mu (nie napisze w czym aby nie spojlerowac) oraz wnosi radosc i uśmiech do jego domu.
Smialam się, gdyz ona doprowadzala mnie do smiechu...

IsaX | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Kolejna wspaniała historia autorstwa Brittainy Cherry. Skradła mi noc i serce, ale nie żałuję ani jednej sekundy, żadnej łzy którą pochłonęła.
Cudowna.

Ps Nie wiem co jest z tymi okładkami ,ta kompletnie nie pasuje do tej książki.
Widząc takie okładki trochę czuje się jak facet oglądający plaboy'a. Nie wiem czy ma to zachęcić kobiety do kupowania książek? Trochę to prymitywne i w pewnym sensie uwłaczające..... no ale widocznie działa skoro tyle tego.. Ja w każdym bądź razie jestem przeciw. Ot taka mała dygresja.