Can God Help M.E? Hope for Those Suffering from Chronic Fatigue Syndrome

Can God Help M.E? Hope for Those Suffering from Chronic Fatigue Syndrome
zdrowie, medycyna
angielski
Kasiek

Can God Help ME? is full of helpful information and advice on managing ME. It attempts to answer the many questions that this syndrome raises. For example... Why me? Is this a punishment from God? Who is God? Why is there suffering? Does God heal today? Can God help me?This practical and informative guide is essential reading for anyone who wants to understand and care for M.E. sufferers whether they are family, friends, counselors, or pastors.

źródło opisu: http://www.authenticmedia.co.uk

źródło okładki: http://www.authenticmedia.co.uk