Poszukiwacze skarbów

źródło okładki: google

Gosia | 2017-09-20
Na półkach: 2017
Przeczytana: 19 września 2017

Spodziewałam się wielkiej przygody i mnóstwa ruin, a tu okazuje się, że książka ta skierowana jest bardziej na moralizatorskie tory. Dla młodszych czytelników na pewno jest to pouczająca opowieść, z której dowiedzą się o życiu w drugiej połowie XX wieku na wsi, o skarbie jakim jest glina, o ciężkiej pracy i odpowiedzialności. Plusem są liczne zdjęcia, które jeszcze bardziej rozbudzą wyobraźnię :)

ZapomnianaBiblioteka | 2013-11-23
Na półkach: Posiadam
Przeczytana: marzec 2013

Tajemnicza okładka książki Wojciecha Żukrowskiego „Poszukiwacze skarbów” to największy plus powieści o grupce dzieci penetrujących ruiny świętokrzyskiego zamczyska. Akcja rozgrywa się kilka lat po wojnie, dzieciaki poszukują skarbu. Przy okazji podobnie jak w powieści pani Warneńskiej zachłystujemy się solidną dawką propagandy. Szkoda, bo pamiętam z lat szkolnych dwie znakomite powieści autora: „Porwanie w Tiutiurlistanie,” i „Na tronie w Babonie.”

Ina1973 | 2011-03-30

Hej! Niech ktoś napisze recenzję,bo nie wiem czy to jest ta ksiązka której szukam(nie znalazłam streszczenia w necie).

Safiye | 2017-08-29
Na półkach: 52 książki w 2017