Fellini. Zawód: reżyser

Tłumaczenie: Anna Osmólska-Mętrak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Film". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Świat Literacki
Mestiere di regista

Na książkę składają się rozmowy Federico Felliniego z włoską dziennikarką i eseistką Ritą Cirio. Swobodne, czułe i ironiczne wypowiedzi Felliniego dotyczą całej jego bujnej biografii. Wyłania się z nich magiczna, wzruszająca wizja nieistniejącego już kina, a także jedyny w swoim rodzaju portret wielkiego Rzemieślnika i Artysty.

Justyna | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

Fellini to mój ulubiony reżyser, a po lekturze sympatia do niego wzrosła niewyobrażalnie. Bystry, zabawny facet, który z dystansem odnosił się do jego twórczości. Nie pałał uwielbieniem do kinowych piękności, nie dążył bez opamiętania do bycia modnym, popularnym i bogatym. Wszystko musiało być u niego idealne - począwszy od aktorów, na obciu na fotel kończąc. Bawiłam się fenomenalnie, a jego wpływ na kino jest niewyobrażalny.

Kot Astronauta | 2016-11-20

I choć anegdotki z planu fajnie zarysowują portret bucowatego neurotyka-artysty, to jednak zamiast miliona nazwisk i żarcików z gwiazd chciałbym poznać ludzką stronę Felliniego. Nie tutaj, nie dziś.

Silverq21 | 2016-06-14
Przeczytana: 11 czerwca 2016