Kurs rysowania postaci z kreskówek

Wydawnictwo: RM
HUMONGOUS BOOK OF CARTOONING
978-83-7243-825-6
hobby
Kittin

Jest gigantyczna, jest wielka, jest ogromna i zawiera wszystkie wskazówki i opisy metod pracy, które musisz znać, by stworzyć przyciągające oko postacie komiksowe. Kurs rysowania postaci komiksowych to kompletny poradnik, w którym Christopher Hart omówił różnorodne zagadnienia na temat rysowania, od podstawowych kształtów głowy po zaawansowane figury, przydatne zarówno podczas rysowania dla przyjemności, jak i zawodowo. Łatwe do zrozumienia wskazówki pomagają artystom o różnym stopniu zaawansowania tworzyć postacie każdego typu: od ludzi, zwierząt i kreskówek w stylu retro, po śmieszne roboty i fantastyczne stworzenia, a także wiele, wiele więcej. W książce znajdują się także rozdziały poświęcone kostiumom postaci, projektowaniu, rysowaniu tła i kompozycji. To idealny poradnik dla każdego, kto chce nadać swym pracom profesjonalny charakter oraz dla pragnących dowiedzieć się, jak tworzą zawodowcy.

źródło opisu: www.merlin.pl

źródło okładki: www.merlin.pl

leana | 2016-07-09
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Bardzo lubię rysować postacie z kreskówek. Niejednokrotnie podczas oglądania seriali zasiadam z notesem w ręku i próbuje naśladować to co widzę. Są jednak elementy, które wymagają głębszej analizy i są trudne w naśladowaniu. Ta książka pokazuje jak sobie z tym radzić, krok po kroku tłumaczy jak stawiać kreskę. Co prawda mogłaby być wzbogacona w nieco więcej rysunków a mniej informacji, lecz mimo to nadal uważam ją za wyjątkowo dobrą. Znajduje się w niej wszystko - od zwierząt i ludzi po domy i krajobrazy. Oczywiście w wersji 'kreskówkowej'.

nonuś | 2014-07-21

Super! Dla mnie idealna