Okładka książki Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego Lonely Planet Publications
Lonely Planet Publications Wydawnictwo: Sine Qua Non hobby
hobby
Ultimate Travel Coloring Book
Sine Qua Non
2016-03-30
2016-03-30
Regina Kołek

Po zaliczeniu sesji mam chwilę, aby odetchnąć i zająć się sobą. Od jakiegoś czasu miałam ochotę sięgnąć po kolorowankę dla dorosłych. Chciałam powrócić do lat dziecinnych, bo kiedyś uwielbiałam malować i rysować.
Obecnie na rynku wydawniczym kolorowanek jest niesamowita ilość. Dostępne są różne zawijańce, zakrętasy, a nawet kwiaty czy zwierzęta. Jeśli chcecie jednak czegoś więcej, np. wybrać się w podróż w 100 dni dookoła świata, to sięgnijcie po pozycję Wydawnictwa SQN. Kolorowanka ta zabierze Was w dowolne miejsce na świecie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym plusem tej kolorowanki jest różny poziom trudności.
Wybór jest różnorodny. W jednej chwili oglądasz Hagia Sophia w Turcji, by w następnej chwili przyglądać się kościołowi Sagrada Familia w Barcelonie, stać na Moście Karola w Pradze, przy Koloseum w Rzymie albo podziwiać Operę w Sydney. Marzysz jednak o spokoju, więc przenosisz się na łono natury. Kartkujesz - już jesteś w Zambii i rozkoszujesz się Wodospadem Wiktorii albo delektujesz się widokiem gigantycznym głazem w Australii. Oprócz czarno-białych widoków zabytków mamy także do kolorowania różne gatunki zwierząt.
Uważam też, że można użyć różnych narzędzi do kolorowania. Nie tylko kredek, ale również flamastrów czy pasteli. Na samym końcu książki znajdziemy słów kilka o każdym z obrazków.
Przy kolorowaniu odprężyłam się, wyciszyłam, uspokoiłam, a uśmiech nie schodził mi z twarzy. Taka mała rzecz, a tak bardzo nie ucieszyła. Moim zdaniem to fantastyczny sposób na relaks, ale także dobry trening na cierpliwość i skupienie, a przede wszystkim na kreatywność. Bo to my tutaj rządzimy, to my gramy pierwsze skrzypce, my wybieramy barwę, jaką nadamy rzeczywistości.
To moje pierwsze spotkanie z kolorowanką po kilku latach, ale na pewno nie ostatnie.
Serdecznie polecam tę miłą i przyjemną rozrywkę na upalne dni.

Z tysiąca najbardziej interesujących kierunków podróżniczych wybraliśmy pięćset, a następnie poddaliśmy je głosowaniu wśród ekspertów Lonely Planet. W ten sposób uzyskaliśmy ostateczny ranking. Pełną listę umieściliśmy tutaj: lonelyplanet.com/ultimate-travel. [materiały wydawnicze].
Miałam już do czynienia z kilkoma kolorowankami dla dorosłych. Zazwyczaj były to wymyślne wzory. Tym razem w moje ręce trafiła kolorowanka z najwspanialszymi miejscami świata. Dzięki niej udałam się w niesamowitą podróż. Od Wielkiego Kanionu po Alhambrę, od Wielkiej Rafy Koralowej po Akropolis, przez Wielki Mur Chiński, Tadż Mahal, Sagradę Familię, Wyspy Galapagos, Dolinę Królów, Park Narodowy Yosemite i jeszcze więcej... Zawsze marzyłam, aby udać się na Plac Czerwony, czy pod Wieżę Eiffla. Dzięki tej książce, można więcej, niż tylko zobaczyć te fantastyczne miejsca. Możemy choć na chwilę oddać się fantazji i zabawić się w Boba Budowniczego, tworząc te miejsca na nowo, według własnych upodobań.

Kto powiedział, że świat musi wyglądać, tak jak wygląda? To, co fascynuje mnie w dzieciach, to ich postrzeganie świata. Dorośli starają się być perfekcjonistami, zapominając o drzemiącej w nich duszy dziecka. Osobiście uwielbiam zamknąć na chwilę oczy i wrócić do tych pięknych, beztroskich chwil. Kocham przenosić wspomnienia na papier, w tym również na kolorowanki. No bo, dlaczego Wieża Eiffla nie mogłaby być różowa, Katedra Santa Maria del Fiore fioletowa, jezioro Bajkał złote, a Panteon w zielone kropki? To właśnie w tym wszystkim jest najpiękniejsze. Nadajemy wspaniałym, znanym miejscom nową twarz.

Siedząc raz w parku na ławce i czytając książkę, do moich uszu zaczęły docierać poszczególne słowa z rozmowy, jaką odbywały między sobą dwie młode dziewczyny. Rozmowa dotyczyła akurat antystresowych kolorowanek dla dorosłych. Padło wiele pytań, które również może wielu z Was sobie zadaje. Na czym to wszystko polega? Na otworzeniu książeczki i oddaniu się własnej wyobraźni. Czy muszę trzymać się jakichś specjalnych wzorów lub wytycznych? Oczywiście nie! Czy potrzebuję specjalne kredki i gdzie je dostanę? Wiadomo, że są kredki gorsze i lepsze. Osobiście używam kredek bambino i crikko, które w zupełności mi wystarczają. Mam jeszcze kolorowe cienkopisy, które rewelacyjnie sprawdzają się przy bardzo drobniutkich elementach. Polecam! Czy używa się tylko kredek? Jak już wspomniałam, używam również cienkopisów, ale... To nasza kolorowanka, nasza książeczka i to co z nią zrobimy, to tylko i wyłącznie nasza decyzja. Chcemy kolorować kredkami lub cienkopisami? Proszę bardzo! Może pastele lub farby? Jeśli tylko potraficie, to jak najbardziej! A co powiecie na wycinanki, przyklejanie bibułkowych kuleczek, cekinów, koralików, materiałów lub ozdabianie brokatami? Droga wolna! Jak dużo czasu trzeba poświęcić na kolorowanie? Można minutkę, a można i cały dzień. To zależy od tego, jakim czasem gospodarujemy. Ja takiego czasu mam niewiele. Właściwie to go nie mam. Jednak z wielką przyjemnością łapię za swoje kolorowanki, żeby chociaż pomalować kilka elementów. Po troszkę nawet przy braku czasu, można stworzyć bardzo przyjemne, cieszące oko obrazki.
Czy takie kolorowanki faktycznie sprawdzają się jako trening antystresowy? To właściwie zależy od tego jacy jesteśmy, jaki mamy nastrój. Są dni, kiedy mogę malować najdrobniejsze elementy i faktycznie w ten sposób się uspokajam. Relaksuję się i jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Są jednak również takie dni, kiedy nic mi nie pasuje, nie mogę zdecydować się, czy użyć kredki niebieskiej, czy może czerwonej. W takich momentach po prostu radzę odłożyć kolorowankę i sięgnąć po nią innym razem. Tak samo jest z książkami. Jeśli totalnie nie mamy ochoty czytać, to nic nam nie podpasuje ;)
Czy sobie poradzę? Kolorowanie ma nam sprawiać radość i przyjemność. Nie można tego robić z przymusu lub dlatego, że koleżanka też koloruje. Warto jednak spróbować. Proponuję przygotować sobie smaczny napój, jakieś orzeszki lub ciasteczka do pochrupania, kredki i do dzieła! Doskonała zabawa gwarantowana. Kolorowanka rewelacyjnie sprawdza się również, na wspólne spędzanie czasu. Przyjemne i leniwe niedzielne popołudnia, wieczory spędzone z dziećmi z kolorowankami, zamiast komputera lub telewizji. Wspólna zabawa jest najważniejsza ;) Choć moja Lena ma dopiero 7,5 miesiąca, to już dziś wybierała mi kredki, do pomalowania smoka. Rezultaty poniżej!

Twoja niezwykła podróż to zdecydowanie jednak z najciekawszych kolorowanek, jakie udało mi się zdobyć. Wiem, że przede mną długie wieczory z kredką w ręce, jednak mam świadomość, że spędzę je niezwykle przyjemnie. Odbędę wspaniałą podróż dookoła świata, nadając mu barwy, jakie tylko mi się zamarzą.

Półki w księgarniach uginają się pod masą kolorowanek dla dorosłych. Każdy szuka czegoś dla siebie. Niektórzy lubią wzory geometryczne, inni wzory roślinne a jeszcze innym jest wszystko jedno, byleby malować! Dzisiaj chciałam Wam przedstawić ciekawą pozycję od wydawnictwa SQN. Myślę, że Wam się spodoba!

Dzięki tej kolorowance poznasz 100 najwspanialszych miejsc na Ziemi wybranych przez ekspertów Lonely Planet – znanych z najlepszych przewodników na świecie.
Od Wielkiego Kanionu po Alhambrę, od Wielkiej Rafy Koralowej po Akropolis, przez Wielki Mur Chiński, Tadż Mahal, Sagradę Familię, Wyspy Galapagos, Dolinę Królów, Park Narodowy Yosemite i jeszcze więcej… Wszystkim tym zapierającym dech w piersiach miejscom warto poświęcić kilka chwil. Daj się ponieść wyobraźni i pokoloruj je tak, jak tylko zapragniesz.
100 najpiękniejszych miejsc na świecie to ciekawa pozycja na kolorowankowej liście. To nie tylko architektura, ale również wiele zwierzęcych i roślinnych kolorowanek.
Wszystkie obrazki charakteryzuje ciekawa kreska, która idealnie nadaje się na pokuszenie o malowanie akwarelami. Wtedy rysunki na pewno będą wyglądały bajkowo, tym bardziej, że papier wykorzystany w książce jest gruby i mocny. Można więc śmiało szaleć z technikami: pędzle, mazaki i kredki w dłoń!
Jeśli znudziły Ci się oklepane kwiatowe wzory i wszechobecna w kolorowankach geometria, jeśli szukasz fantazji i prawdziwej radości malowania, "100 najpiękniejszych miejsc..." jest właśnie dla Ciebie!

+ duży wybór rysunków
+ gruby, biały papier
+ ciekawa grafika

Dzięki tej kolorowance poznasz 100 najwspanialszych miejsc na Ziemi...

W książce umieszczono sto najpiękniejszych miejsc na świecie, część znajduje się na jednej stronie , a inne zajmują dwie. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Byłam pod wrażeniem, że ilustracje mają mnóstwo szczegółów. Wyraźne, czarne linie ułatwiają kolorowanie, ale i tak musimy wykazać się koncentracją i zarezerwować sporo czasu na zabawę. Strony są grube i kolorowane kredkami nie przebijają na drugą stronę.

Muszę przyznać, że książka Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie może być świetnym sposobem na stres i zrelaksowanie umysłu.

Książki do kolorowania oparte są na przeróżnych tematach, ale mają jedną wspólną rzecz , która sprawia że są tak popularne wśród dorosłych. Nie musimy być artystycznie uzdolnieni, by stworzyć coś kreatywnego i bardzo unikalnego.

kilka cech kolorowanki, które powinny nakłonić Was do jej zakupienia i spędzenia z nią czasu! :)

#1. Niesamowita grafika - autorzy zadbali o szczegóły i możliwość sprawdzenia swojej dokładności. Pola do pokolorowania są małe, większe i tak na zmianę. Może kolorowanki nie oddają idealnie ukazanych miejsc, ale i tak są dla mnie małymi dziełami sztuki. :)

#2. Możliwość nauki - ta kolorowanka to nie tylko obrazki i kolorowe kredki. To także piękne miejsca z całego świata. Ja poznałam wiele nowych, wspaniałych miejsc, budowli i charakterystycznych symboli pewnych miejsc. Nie ma to jak przyjemna nauka!

#3. Odstresowanie - kompletna kolorowanka pełna możliwości poradzenia sobie ze stresem. Polecam nie tylko młodym osobą uczącym się, ale i starszym ludziom, których praca pochłania bez reszty i potrzebują chwili wytchnienia. Ja przyznaję, ze tuż przed maturą ta kolorowanka to czasem zbawienie! :)

#4. Relacje rodzinne - bo przecież kolorować nie trzeba samemu, ale można ze członkami rodziny lub przyjaciółmi. Potwierdzony przykład! Ja często koloruję razem z moją chrześniaczką! Bardzo nam się obu podoba! :)

#5. Zwalczenie nudy - wszystko jest lepsze od bezczynnego, nudnego siedzenia. Warto wtedy chwycić za kredki i stworzyć swoje małe, niepowtarzalne dzieło sztuki, które będzie można podziwiać długo po skończeniu, ponieważ ta kolorowanka to również świetna pamiątka! :)

#2. Możliwość...

Jakiś czas temu wciągnęłam się bez pamięci w kolorowanki dla dorosłych. Jest to świetna opcja na relaks, odstresowanie się oraz zagospodarowanie zbędnego czasu wolnego (chociaż, tak – wiem, że teraz raczej wszyscy cierpimy na chroniczny brak czasu… jakiekogokolwiek). Dzisiaj słów kilka o kolorowance wydanej przez Wydawnictwo SQN – „Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie”. Kolorowanka powstała we współpracy ze światową marką przewodników – Lonely Planet.

[ Całość recenzji na blogu, zapraszam: https://miqaisonfire.wordpress.com/2016/04/04/275-twoja-niezwykla-podroz-100-najpiekniejszych-miejsc-na-swiecie-sqn-kolorowanka/ ]

Miłośnicy kolorowania stają przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem Wydawnictwo SQN przygotowało wyjątkową niespodziankę. To książka do kolorowania, która pozwala na odbycie podróży dookoła świata bez konieczności ruszania się z zacisza własnego domu.
Twoja niezwykła podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie. Książka do kolorowania dla każdego to przygotowany we współpracy z ekspertami z Lonely Planet zbiór ilustracji przedstawiających najbardziej znane atrakcje turystyczne na świecie. Znajdziemy tutaj między innymi egipskie i meksykańskie piramidy, świątynię w Abu Simbel, Zakazane Miasto, Taj Mahal czy Alhambrę. Wszystkie te ilustracje możemy pokolorować według własnego uznania – możemy wzorować się na oryginalnych zdjęciach, bądź puścić wodze fantazji i stworzyć wyjątkowe obrazy.

Ta kolorowanka znacznie różni się od tych, które prezentowałam wcześniej na blogu. Ilustracje są ciekawe, jednak cała książka do kolorowania skupia się przede wszystkim na tym, aby ukazać piękno krajobrazu, często detale są niewyraźne i niektóre elementy ciężko dopasować do konkretnej rzeczy z obrazka. Z jednej strony jest to nieco mylące, z drugiej daje dowolność interpretacji osobie, która koloruje.

Według mnie jest to bardzo ciekawa pozycja, chociaż osoby przyzwyczajone do „tradycyjnych” kolorowanek dla dorosłych mogą być nieco zaskoczone.

Obecnie na rynku wydawniczym kolorowanek skierowanych również do dorosłych jest całe multum. Esy-floresy, zwierzęta, tatuaże czy odnoszące się do tematyki powieściowej (Harry Potter czy Gra o tron). Każdy kogo interesują tego typu książki znajdzie coś dla siebie.

Podobno bum na nie rozpoczęła Johanna Basford w 2013 roku kolorowanką Tajemny ogród. Od tego czasu rynek zalały książki do kolorowania, a nawet cykliczne wydawane zeszyty wraz z kredkami. O tym, że rynek kolorowanek ma się dobrze można się przekonać spacerując między regałami w supermarketach czy księgarniach. Od 30 marca tego roku do tego grona dołączyła „Twoja Niezwykła Podróż. 100 najpiękniejszych miejsc na świecie” od Wydawnictwa SQN.

Jak sam tytuł wskazuje książeczka tematycznie skupiona jest na miejscach z całego świata, które będzie można potraktować kredkami lub innymi do tego przeznaczonymi narzędziami. Każde z miejsc symbolizują różne elementy. Znajdziemy, więc budowle, miasta, przyrodę, zwierzęta i ludzi. Dzięki temu obrazki do kolorowania są dość zróżnicowane nie tylko przez samo miejsce, ale i obiekt do pokolorowania. Raz będziemy mogli pokolorować piramidę a innym razem lwa, a jeszcze innym fragment miasta czy morza.

Tematyka książeczki sprawia, że jest ona nie tylko źródłem zaspokojenia potrzeb estetycznych związanych z kolorowaniem, ale też popularyzuje miejsca przedstawione na obrazkach. Zachęca do tego by dowiedzieć się czegoś o nich więcej. Być może dzięki temu wyznacza kierunek dla przyszłych książek tego typu, które z jednej strony bawią z drugiej pozwalają poznać coś nowego.

Twoja niezwykła podróż zawiera 100 obrazków, z czego niektóre zamieszczone są na dwóch sąsiadujących stronach. Obrazki te prezentują różny poziom trudności. Mają więcej lub mniej szczegółów przez co można użyć różnych narzędzi do kolorowania i inaczej podejść do samego procesu wypełniania kolorem.

Cała opinia wraz z pokolorowanymi przeze mnie obrazkami: https://ksiazkizklimatem.wordpress.com/2016/04/01/twoja-niezwykla-podroz-100-najpiekniejszych-miejsc-na-swiecie-ksiazka-do-kolorowania-opracowanie-zbiorowe/

Kolorowanka prezentuje się bardzo ciekawie. Grafiki do pokolorowania są rozmieszczone na jednej stronie, zdarza się kilka podwójnych. Spotykamy tu różne typy światowej architektury od piramid po witraż katedry Notre-Dame i zabudowania pięknego Galma Stan w Szwecji. Wiele bajecznych widoków obrazujących przyrodę: Wielki Kanion, jaskinie, puszcze i parki narodowe, a także przedstawicieli świata ludzi i zwierząt. Papugi i jaszczurki dają niezwykłe pole do popisu dla wyobraźni.
Od strony technicznej wszystko wygląda dobrze. Nie do końca wiedziałam na co zwracać uwagę, ale myślę, że przede wszystkim powinien być to papier. Co prawda przy kolorowaniu używałam tylko kredek, ale stronice są stosunkowo grube, więc myślę, że można śmiało próbować z mazakami, farbkami i innymi narzędziami pracy malarskiej. Kolorując dociskałam kredki dosyć mocno kilkakrotnie poprawiając jedno miejsce, a rysunek po drugiej stronie nie uległ odkształceniom, więc jakość papieru jest bez zarzutu. Strony sklejone są w tak dogodny sposób, że można je swobodnie odginać w celu wypełnienia kolorem załomów przy samym środku.

Jakie są moje wrażenia?
Jako dziecko zawsze bardzo lubiłam kolorować i rysować, poświęcałam temu długie godziny. Niestety jak się okazało na dzieciństwie sie skończyło. Zabawa podziałała na mnie zupełnie odwrotnie i zamiast się zrelaksować miałam ochotę połamać i pogryźć kredki. Zupełnie się tego nie spodziewałam, ale moja cierpliwość przeszła ciężką próbę. Poza tym należy nadmienić, że jeśli kolorowanki mają jakieś poziomy trudności, to ta powinna mieć zasłużony high level i być przeznaczona dla osób z większym doświadczeniem. Ilość detali w krajobrazach przyprawiały o zawrót głowy, a po dokładniejszym przyjrzeniu się o oczopląs.
Co mnie bardzo zraziło to pewne niedopracowania i niedociągnięcia, z którymi nie do końca wiedziałam co zrobić. Było ich trochę i zupełnie dezorganizowały pracę, bo same w sobie przypominały bazgroły.

Reasumując to naprawdę świetna pozycja dla pasjonatów kolorowania. Piękna, wymagająca, rozbudzająca wyobraźnię i kreatywne myślenie. Ukazująca w niezwykły sposób piękno naszej planety, jej różnorodność i wielorakość. Sam pomysł na tematykę jest bardzo oryginalny na tle dziesiątek wydań, które zalały rynek.
Niestety, jak z żalem odkryłam, ja zupełnie sie do tego nie nadaję…

• _1_Zostają :)