Taki trochę chory

Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
old_vertue

Niezwykła autobiografia niezwykłego człowieka. Jacek Noch, chory na stwardnienie rozsiane, nie ma zamiaru poddać się chorobie. Walczy z nią… śmiechem. Choroba wymusza na nim tysiące fizycznych ograniczeń, ale jednego nie da rady zawłaszczyć – poczucia humoru i inteligencji. Jeździ po Polsce i występuje ze swoim stand-upem, rozbawiając widzów, ale też zmuszając do zadumy.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

FOCZKA | 2017-01-19

Wzruszająca i pełna humoru książka. Jacek opisuje swoje życie bez przesadnego koncentrowania się na swojej chorobie - życie toczy się dalej. Pokazuje, że nawet z nieuleczalną chorobą można i trzeba żyć.Nie załamał się, chociaż przeżył trudne chwile - ksiązka daje wiare i pociechę w "gorszych" chwilach. Pokazuje, że nie można się załamać, zadręczać, czy cierpieć w samotności, zawsze jest wyjście z nawet najtrudniejszej sytuacji.

Jagoda | 2017-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2017

Warto poczytać. Kogo interesuje SM z tej książki dowie się jak MOŻE funkcjonować człowiek z pierwotnie postępującą postacią tej choroby. Co więcej, przypadek Jacka Nocha pokazuje, jak ważna jest pomoc bliskich (i - jednak - dobrego psychologa) w razie zachorowania na przewlekłą, nieuleczalną chorobę. I że naprawdę nawet mając spore problemy z normalnym funkcjonowaniem można coś ze sobą zrobić.

Iwona Nocoń | 2017-10-09
Przeczytana: 07 października 2017

Fantastyczna biografia, którą dzięki dużej czcionce fajnie i szybko się czyta. Humor i dystans zawarty w tej książce jest tym czego oczekuję w tego typu książkach. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, bo dawno nie natrafiłam na osobę, która pomimo choroby miałaby taki dystans do siebie.

old_vertue | 2016-10-02
Przeczytana: 02 października 2016

Książka na jedno posiedzenie, i z przykrością stwierdzam, że słaba jak diabli, ale kto zabiera się za biografię po kilku latach medialnego istnienia, kupiłem przed premierowo, żeby zabaczyć jak człowiek radzi sobię z podobnym skurwysynstwem, które dopadło i mnie, ale niestety, poza kilkoma uśmiechami na twarzy, które już wcześniej widziałem w stand upowych występach, książka nie wniosła w moje życie kompletnie nic, mam nadzieje że była dobrą terapią antydepresyjną dla samego autora, który dzięki pani psycholog świetnie się odnalazł w swoim życiu. Podsumowywując, książka NIE, występ na żywo, TAK ( o każdej porze dnia i nocy) !!

madziula | 2017-11-09
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2017
Przeczytana: listopad 2017

To książka prawdziwa, bardzo przejmująca w zderzeniu z cierpieniem emocjonalnym, poruszająca w odniesieniu do niepoddawania się bohatera.

Hrabia | 2017-01-25
Przeczytana: styczeń 2017

Jak się okazuje, można napisać książkę poruszającą tematykę SM w sposób nietradycyjny, nietypowy, z humorem. Książka ważna - myślę, że nie tylko dla samego autora, ale również dla innych osób zmagających się ze stwardnieniem rozsianym oraz tych, którzy wcześniej o tej chorobie nie słyszeli. Polecam.

Kasia0908 | 2018-04-07
Patrycja | 2018-02-11