Piętka Czesław, niżej podpisany

Wydawnictwo: Fabryka Słów
83-89011-45-X

Czesio Piętka nie jest ograniczony umysłowo. Po prostu... ma inne standardy myślenia — pozostałość po wypadku w dzieciństwie. Na dodatek ma strasznego pecha. Wybuch benzyny, zawalenie się domu, kradzież, kolacja z naczelnikiem... Żaden kataklizm bez ciebie by nie miał miejsca na świecie — mówi jego znajomy. Ale Czesio uważa się za „artystę malarza”, co go obchodzą takie drobiazgi... Opowieść...

Opowieść o „malarzu” Piętce to z jednej strony historia niesamowitego pechowca, a z drugiej wspaniała satyra na obyczajowość naszych rodaków. Polak bowiem potrafi, oj tak.

Przypomnij sobie, jak zabawnie bywało w PRL!

źródło opisu: www.fabryka.pl

źródło okładki: www.fabryka.pl

Przemysław Zyra | 2014-11-21
Przeczytana: 2011 rok

Mimo niskiej ceny (książka była wyprzedawana najwidoczniej jako literatura słaba) i mimo niepochlebnej oceny ja się dobrze bawiłem czytając książkę. Może nie wniosła wiele do mojego życia, ale co się pośmiałem to moje.

regnar | 2013-01-10

Kupiłem kiedyś w dziale z tanimi książkami za jakieś 3 zł i maksymalnie się zaskoczyłem. Bardzo śmieszna książka. Humor niewyszukany, ale trudno opanować się przed śmiechem na głos. Polecam na odstresowanie.

MaTik | 2011-01-18

Taka lekka idealna na chandrę "książeczka". Taki polski Forrest Gump :) Zawsze śmieję się na głos jak ją czytam

KAFAR | 2012-01-11
Przeczytana: 28 czerwca 2016