Historia Jessiki Lynch

Wydawnictwo: Bellona

Myślała o college u takim zwyczajnym, który dałby jej dyplom nauczycielki. Chciała zostać przedszkolanką . Poszła jednak na wojnę i przeżyła piekło. Rick Bragg dołożył wszelkich starań, żeby wiernie odtworzyć dramatyczne wydarzenia z początku 2003 roku. Przedstawiona przez niego historia różni się od tej, którą wykreowały media.

AnnaMaryMadlene | 2014-04-09

W książce zostały opisane prawdziwe losy dziewczyny, która poszła do wojska i wyjechała na misję. Bardzo dobrze się czyta. Naprawdę wciągająca i niespodziewana książka. Jestem pełna podziwu i uważam, że warto poznać historię prawdziwej bohaterki!

Dominik | 2012-08-09

Oparta na faktach i ciekawa historia kobiety żołnierz. Poruszył mnie podtytuł 'Ja też jestem żołnierzem', ale nie miał on wiele wspólnego z fabułą, która mnie bardzo zaskoczyła.

Anna_Ewa | 2011-06-10

Ktoś tu napisał, że przeżycie nie jest bohaterstwem... Książka opowiada o odważnej dziewczynie, która na przekór wszystkiemu potrafiła zdecydować się na pomoc innym. Która przeżyła piekło ale udało jej się z niego wydostać. Opowiada o wierze w ojczyznę, ludzi ale też o śmierci i okropnych wojennych warunkach.

Agnieszka Borkowska | 2010-12-22

Osobiście szkoda mi tej dziewczyny i jej współczuję, ale według mnie przeżycie to nie jest bohaterstwo..
Bohaterami byli pracownicy irackiego szpitala, którzy pomogli żołnierzom odbić ranną.

Karolina | 2015-07-13
Andrzej Łapka | 2015-04-11