U4: Jules

Cykl: U4 (tom 1)
Wydawnictwo: Polarny Lis
U4: Jules
ew_cia

JEDEN WIRUS, JEDNA HISTORIA, 4 AUTORÓW, 4 TOMY SERII Doskonały przekład nietypowej serii stworzonej przez cenionych we Francji autorów książek dla młodzieży. Akcja wszystkich czterech powieści wchodzących w jej skład toczy się współcześnie, od 1 listopada do 24 grudnia. Na świecie wybucha epidemia wywołana przez niezwykle groźnego wirusa U4, na którego nie ma remedium. W ciągu miesiąca wirus...

JEDEN WIRUS, JEDNA HISTORIA, 4 AUTORÓW, 4 TOMY SERII

Akcja wszystkich czterech powieści wchodzących w jej skład toczy się współcześnie, od 1 listopada do 24 grudnia. Na świecie wybucha epidemia wywołana przez niezwykle groźnego wirusa U4, na którego nie ma remedium. W ciągu miesiąca wirus wyniszcza niemal całą ludzkość. Epidemię w zagadkowy sposób przeżywają tylko młodzi ludzie między 15 a 18 rokiem życia. I to właśnie z perspektywy czworga spośród ocalałych nastolatków – dwóch dziewcząt Koridwen i Stéphane oraz dwóch chłopców Yannisa i Jules’a – czytelnik ogląda postapokaliptyczny świat. Ich historie rozgrywają się równolegle, a opowieści przenikają się w taki sposób, że nawet najuważniejszy czytelnik ani przez moment nie ma wrażenia, że „już kiedyś to czytał”. Każdy z tomów stanowi oddzielną całość, ale wszystkie wzajemnie się dopełniają.

Jules, podobnie jak pozostali tytułowi bohaterowie serii „U4”, jest ekspertem w grze komputerowej Warriors of Time. Ostatni przed apokalipsą komunikat Mistrza Gry Khronosa zwoływał ekspertów do Paryża i obiecywał im możliwość przeniesienia się w czasie i uratowania świata przed epidemią. Zanim nadeszła katastrofa, Jules, tak jak wielu jego rówieśników, uciekał od rzeczywistości w wirtualny świat gry Warriors of Time, do krainy Ukraün. Tam stawał się Spider Snake’iem: dzielnym, sprawnym, przebiegłym. Kiedy zabójczy wirus spustoszył Ziemię, a brak dostępu do internetu zamknął przed chłopakiem szansę ucieczki w świat gry, Jules musiał w końcu zmierzyć się z rzeczywistością. Musiał znaleźć sposób na odnalezienie się w ludzkiej dżungli Paryża, wśród grasujących gangów, wygłodniałych psów i szczurów. Dołącza do wspólnoty, którą stworzyli koledzy z gimnazjum. Razem z przyjaciółmi podejmuje próbę życia na nowo. „Razem” staje się dla niego sposobem na przetrwanie. I być może jedyną drogą ocalenia świata…

źródło opisu: Wydawnictwo Polarny Lis

źródło okładki: Wydawnictwo Polarny Lis

Marta Ginter | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Śmiercionośny wirus zniszczył większość ludzkiej populacji. Przy życiu zostały głównie nastolatki. Muszą odnaleźć się w nowym okrutnym świecie, walczyć o przetrwanie, zdobywać jedzenie, bronić się przed wrogami i szukać przyjaznych dusz. Wśród ocalonych znajduje się Jules, dzielny chłopak, który ma do wypełnienia misję. Czu uda mu się przeżyć w tych strasznych warunkach i wykonać swoje zadania?

Ta książka to coś dla fanów gier komputerowych, ale nie tylko - powieść na pewno zainteresuje młode osoby. Możecie przygotować się na dużą dawkę emocji. Kolejne rozdziały trzymają w napięciu. Wydanie jest bardzo staranne.Przeczytajcie, naprawdę warto, polecam.

fianiebieska | 2016-11-18
Na półkach: 2016, Postapo, Przeczytane
Przeczytana: 18 listopada 2016

Dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania przedpremierowo egzemplarza książki.

Francuska seria dla młodzieży "U4", robiąca tam prawdziwą furorę, w końcu trafiła na polski rynek. Ciekawostką jest tu, że każdy tom pisany jest przez innego autora.

Książkę przeczytałam dość szybko, z prawdziwym zainteresowaniem. Lubię klimaty postapokaliptyczne. Czytanie jak w skrajnych sytuacjach radzą sobie ludzie bardzo mnie pociąga. Tym razem w nowej rzeczywistości muszą poradzić sobie nieletni, zagubieni i zdezorientowani bohaterowie. Punktem wyjściowym, jak to zwykle bywa w tego typu książkach, jest epidemia, która zabija wszystkich, z wyjątkiem nastolatków.

W tym tomie naszym narratorem i przewodnikiem po świecie jest Jules, który jest ekspertem w grze komputerowej Warriors of Time. W ostatnich dniach działania Internetu odbiera komunikat Mistrza Gry Khronosa zwołujący ekspertów do Paryża i obiecujący im możliwość przeniesienia się w czasie i uratowania świata przed epidemią.

Jules...

Książkomaniacy | 2017-03-15
Przeczytana: 15 marca 2017

"Wczoraj widziałem ludzi w kombinezonach astronautów oraz czymś w rodzaju masek przeciwgazowych. Zbierali trupy i wrzucali je na opancerzone ciężarówki. Dokąd zwieźli te wszystkie splątane ze sobą ciała? Do grobów zbiorowych? A może je spalą? Może oni wiedzą, co wszystkich zabija? Co to za cholerny wirus, który atakuje i uśmierca w ciągu kilku godzin? Czy mogą mi powiedzieć, dlaczego wciąż żyję?"

Pandemia, której przyczyna pozostaje nieznana z każdym dniem coraz bardziej przybiera na sile. Epicentrum znajduje się w Holandii. Zaraźliwość filowirusa krwotocznego wynosi osiemdziesiąt dwa procent. Śmiertelność wynosi dziewięćdziesiąt osiem procent. Wirus zmiótł prawie całą ludzkość z powierzchni Ziemi. Przy życiu pozostali tylko młodzi ludzie między 15 a 18 rokiem życia.

Przed wybuchem epidemii Jules uczył się w jednym z paryskich gimnazjów. Jest Ekspertem w grze komputerowej Warriors of Time. Jego awatar, Spider Snake, to dzielny, silny i nad wyraz inteligentny wojownik. Chłopak...

pffe | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Przedpremierowa recenzja książki, która jest bestsellerem we Francji i ja pytam: jakim cudem? No ale do rzeczy…

Miałam ogromne oczekiwania i w związku z tym, że jest to moja pierwsza współpraca z wydawnictwem jest mi przykro, że nie będzie to 10/10 punktów. Aczkolwiek dziękuję serdecznie za możliwość przeczytania w pierwszej kolejności bo nie ukrywam, że i tak bym sięgnęła po tę pozycję. Co ciekawe, U4 jest podobno bestsellerem we Francji. Mi osobiście wierzyć się nie chce bo jeśli zestawić tą książkę z „Igrzyskami śmierci” czy „Niezgodną” to odpada w przedbiegach. Może nie chciałam żeby to była apokalipsa zombie ale kurczę, to ciężko nazwać młodzieżówką, to raczej historia dla dzieci. Przykre, ale prawdziwe.

Przejdę do konkretów.
Po pierwsze: okładki są piękne, cudowne i ja się w nich zakochałam. Ogromnie żałuję, że nie dostałam od wydawnictwa książek w pełnym wydaniu bo na półce prezentowałyby się genialnie (a dostałam dwa pierwsze tomy, jak widać na zdjęciu wyżej).
Po...

Amarisa | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

"U4. Jules" jest jedną z czterech powieści składających się na serię "U4" opisującą świat, który właśnie się skończył i opowiedzianą z punktu widzenia jednego z czworga głównych jej bohaterów - w tym wypadku piętnastoletniego Julesa. Pozostałe części serii to "Koridwen", "Stephane" oraz "Yannis". Tym, co wyróżnia tę serię jest fakt, iż każdy z jej tomów napisał inny autor (należy jednak do czołowych twórców literatury młodzieżowej we Francji) oraz że można je czytać w dowolnej kolejności. Historie w nich opowiedziane prowadzone są równolegle i wzajemnie się dopełniają. Seria skierowana jest to młodzieży w wieku 14+ i stała się prawdziwym wydawniczym i czytelniczym fenomenem nad Sekwaną - sprzedano tam bowiem 160 tysięcy egzemplarzy powieści w ciągu zaledwie sześciu miesięcy.

Jako miłośniczka fantastyki, a zwłaszcza historii ukazujących świat po apokalipsie, ucieszyłam się na wzmiankę o tym, iż seria ta ukaże się na naszym rynku za sprawą niedawno powstałego wydawnictwa Polarny...

książek: 2054
Shetani | 2016-12-18
Przeczytana: 18 grudnia 2016

U4 to seria składająca się czterech książek, napisanych przez czterech różnych autorów, wydawanych przez nowe wydawnictwo na polskim rynku o nazwie Polarny Lis. Każda książka to historia innego bohatera, jednak ich losy są ze sobą ściśle połączone – są Ekspertami gry komputerowej Warriors of Time i zostali wezwani przez mistrza gry, Khronosa. Obiecywał, że razem cofną się w czasie, aby zapobiec katastrofie i uratować świat. Wszystkie powieści dopełniają się wzajemnie i dają czytelnikowi pełny obraz postapokaliptycznego świata, który został spustoszony przez wirusa.
W moje ręce trafiła jedna z czterech części, historia Julesa. Choć jest to całkowicie przeciętny chłopak, który nie wyróżnia się niczym szczególnym, tak jego awatar w grze był niesamowicie dzielny, silny, zręczny i inteligentny. Został sam, w świecie, w którym panuje chaos. Śmiertelny wirus wybił prawie całą populację, przeżyli tylko nieliczni i są to jedynie osoby w wieku nastoletnim. Dorośli umarli, dzieci umarły. To...

Winters | 2016-11-24

Cykl U4 to dość nietypowa seria. Składa się z czterech książek napisanych przez zupełnie różnych autorów. Akcja każdej z nich toczy się równolegle, a bohaterami są cztery tytułowe osoby (Jules, Koridwen, Stephane i Yannis). Mimo, że każda książka przedstawia osobną historię poszczególnej osoby, ich losy się ze sobą przeplatają, a w pewnym momencie dochodzi do spotkania całej czwórki.

Bohaterem pierwszego tomu jest Jules, nastolatek mieszkający w Paryżu. Dużo czasu spędza w Warriors of Time, internetowej grze RPG, w której osiągnął poziom eksperta. W momencie wybuchu epidemii dziwnego wirusa, który oszczędza część nastolatków, Jules nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, co się dzieje na „zewnątrz”. Nadal ucieka w wirtualny świat. Kiedy przestaje działać Internet, nasz bohater postanawia w końcu zmierzyć się z rzeczywistością. Zwłaszcza, że ostatnia wiadomość w grze, jaką otrzymał, dotyczyła spotkania wszystkich ekspertów w Paryżu. Stawką jest ocalenie ludzkości przed zagładą i...

abel | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Zgodnie z zasadą Hitchcocka powieść zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie wzrasta. Znajdujemy się w świecie spustoszonym przez tajemniczego wirusa. Epidemia nieznanej choroby doprowadziła do śmierci niemal całej ludzkości – z niewiadomych przyczyn przeżyły ją tylko nastolatki między 15 a 18 rokiem życia. Akcja tomu „Jules” rozgrywa się w Paryżu, a tytułowy bohater – przerażony i sam – ukrywa się w opustoszałym mieszkaniu. Ostatniego dnia łączności z internetem dostaje jednak dodającą otuchy wiadomość od mistrza ulubionej gry komputerowej. Jest to jego ostatni kontakt ze światem wirtualnym, bo w pogrążonym w chaosie świecie nie ma prądu, bieżącej wody ani innych udogodnień cywilizacyjnych XXI wieku. To ta wiadomość daje mu odwagę, żeby wyjść z ukrycia i walczyć o życie.

Tym samym bohater, dotychczas żyjący głownie grą WOT, musi stawić czoło rzeczywistości, która grozą niewiele odbiega od wirtualnej, jest jednak znacznie gorsza, bo nie sposób jej uniknąć. Natyka się na...

KochamMajonez | 2016-12-03
Przeczytana: 29 listopada 2016

Francja. Śmiertelny wirus. Przy życiu pozostają tylko osoby pomiędzy 15 a 18 rokiem życia. W tym Jules i Koridwen.

Cykl U4 we Francji stał się bestsellerem. Nie rozumiem do końca, jak to się stało, ale mimo wszystko książki "U4: JULES" i "U4:KORIDWEN" są warte uwagi. Jeżeli lubisz dystopie, to zapraszam do obejrzenia recenzji: https://youtu.be/Y4GJKg9cHE4

Keilin | 2017-03-26
Przeczytana: grudzień 2016