Kriegsmarine 1935-1945

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia

Znane są rajdy niemieckich okrętów w II wojnie światowej na morzach i oceanach od północnego Atlantyku po ujście La Platy i Ocean Indyjski. Któż nie słyszał o wyczynach niemieckich pancerników, zatopieniu „Hooda” - dumy Royal Navy? A zuchwała wyprawa Guntera Priena, który dowodząc U-47 posłał na dno pancernik „Royal Oak” w samym sercu brytyjskiej bazy? Do legendy przeszedł pojedynek polskiego „Pioruna” z „Bismarckiem”. A niesamowite epopeje niemieckich podwodniaków tak sugestywnie ukazane w słynnym filmie „Okręt” Wolfganga Petersena? Czym naprawdę były „wilcze stada” i dlaczego Kriegsmarine nie miała lotniskowców?

O tych i wielu innych wydarzeniach, o historii niemieckiej marynarki wojennej w niezwykłych czasach morskich zmagań dowiemy się z tej książki. W jakich okolicznościach powstała, czy miała realne szanse na zwycięstwo z połączonymi flotami Aliantów, dlaczego była uważana za najnowocześniejszą marynarkę wojenną ówczesnego świata, na czym polegała jej szczególna innowacyjność ? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania – sięgnij po Kriegsmarine 1935-1945.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopoznanskie.com

źródło okładki: http://www.wydawnictwopoznanskie.com

Paweł | 2017-07-26
Przeczytana: maj 2017

Historyczny Must Have. Kto lubi klimaty II WŚ. oraz fakty, ciekawostki historyczne tudzież dobrze podaną, rzetelna wiedzę, nie ominie tej książki. Czasami miałem wrażenie jednak, że czytam pracę magisterską...na chłodno i dokładnie bez polotu, potem pojawiały się opisy morskich bitew i działań operacyjnych tytułowej Kriegsmarine i już robiło się "ciepełko". Polecam bo warto dokształcić się czasami :)Solidna pozycja.

jaszon | 2018-03-20
Przeczytana: 05 kwietnia 2017