Wybrane wskaźniki fizjologiczne studentek uczestniczących w zorganizowanej aktywności fizycznej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
zdrowie, medycyna
youstyna

W przedstawionej pracy autor zaproponował organizację aktywności fizycznej opartej na wysiłkach o zmiennym obciążeniu i wysokiej intensywności, w porównaniu z ćwiczeniami o stałym obciążeniu i umiarkowanej intensywności. Aspekt praktyczny wykonywanych badań polega na możliwości wdrożenia otrzymanych wyników w celu optymalizacji procesu dydaktycznego i treningowego.[..] Niezwykle ważne z praktycznego i poznawczego punktu widzenia jest stwierdzenie lepszych efektów fizjologicznych po zastosowaniu programu treningowego zawierającego wysiłki o zmiennym obciążeniu i wysokiej intensywności w porównaniu ze stałymi obciążeniami o umiarkowanej intensywności.[...] Praca ma istotne znaczenie w obszarze nauk stosowanych, a jej wyniki stanowią ważną wskazówkę dla optymalizacji treningu.

źródło opisu: http://wydawnictwo.umcs.lublin.pl/index2.php?id=753

źródło okładki: http://wydawnictwo.umcs.lublin.pl/index2.php?id=753