Stosunki międzynarodowe w regionie Bliskiego Wschodu. Uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne

Wydawnictwo: Difin
youstyna

Książka stanowi oryginalne opracowanie naukowe, poświęcone najważniejszym zjawiskom oraz procesom, występującym w regionie Bliskiego Wschodu na początku XXI wieku. To pierwszy tak obszerny podręcznik przygotowany w całości przez polskich autorów. Tym samym stanowi doskonałe uzupełnienie bogatego katalogu prac polskich badaczy, poświęconych tematyce bliskowschodniej. Wśród poruszonych zagadnień znalazły się, między innymi, kwestie dotyczące przemian politycznych w państwach arabskich po 2010 roku (tzw. arabska wiosna), irański program atomowy, geneza i działalność tzw. Państwa Islamskiego, mozaika powiązań pomiędzy regionalnymi oraz globalnymi organizacjami terrorystycznymi. Niniejszy podręcznik został opracowany przez doświadczoną kadrę dydaktyczną Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

xnxmariax | 2017-02-20
Fallen | 2016-10-21