Konflikt cypryjski

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Politologia, Cypr, wojna
joly_fh

Aktualne opracowanie nierozstrzygniętego konfliktu na Cyprze. Autor, wykorzystując grecką i turecką literaturę przedmiotu oraz dokumenty źródłowe, prezentuje: –historyczne uwarunkowania sporu między greckimi i tureckimi mieszkańcami Cypru,–eskalację konfliktu i wojny domowe,–desant wojsk tureckich w „gorącym” roku 1974,–nieudane negocjacje między skonfliktowanymi stronami,–okoliczności...

Aktualne opracowanie nierozstrzygniętego konfliktu na Cyprze.
–historyczne uwarunkowania sporu między greckimi i tureckimi mieszkańcami Cypru,–eskalację konfliktu i wojny domowe,–desant wojsk tureckich w „gorącym” roku 1974,–nieudane negocjacje między skonfliktowanymi stronami,–okoliczności powołania Tureckiej Republiki Północnego Cypru,–problem północnego Cypru w kontekście wejścia Turcji do UE.
Główny tekst został uzupełniony wyborem dokumentów, leksykonem postaci, słownikiem pojęć, kalendarium wydarzeń oraz wywiadami autora z czołowymi politykami cypryjskimi.
Publikacja przeznaczona jest dla studentów nauk humanistycznych, społecznych i politycznych, w szczególności historii, politologii, stosunków międzynarodowych, socjologii i dziennikarstwa oraz dla wszystkich zainteresowanych konfliktami współczesnego świata.

źródło opisu: Państwowe Wydanictwo Naukowe ( PWN ) 2013

źródło okładki: Państwowe Wydanictwo Naukowe ( PWN ) 2013

Sokkolu | 2013-07-12

O, wspaniała wiadomość! Jedyny polski badacz zajmujący się na poważnie kwestią cypryjską. Polecam również jego poprzednią publikację "Pokojowa regulacja kwestii cypryjskiej. Aspekty prawne i polityczne". Publikacje cenne, bowiem autor korzysta z dokumentów, a także sam przeprowadza ciekawe wywiady z uczestnikami wydarzeń. Mój były promotor zresztą ;)

marek | 2015-01-14
Na półkach: Przeczytane, 07.1960...
Przeczytana: 17 lutego 2015
MichałKrk | 2013-11-19