Zgłosuj na książki roku 2017

Duch śmierci

Wydawnictwo: Novae Res
Michelle

Młodą Evelin Shadow prześladują demony przeszłości. Gdy miała zaledwie trzynaście lat, matka próbowała ją zabić i rzuciła na nią klątwę, wedle której dziewczyna miała umrzeć w swoje dwudzieste trzecie urodziny. Tego dnia rzeczywiście zostaje skazana na śmierć, lecz dostaje szansę sprzedania swej duszy Bogu Śmierci, jako jego narzeczona. Tak też się dzieje. Wkrótce Evelin uświadamia sobie, że...

Tego dnia rzeczywiście zostaje skazana na śmierć, lecz dostaje szansę sprzedania swej duszy Bogu Śmierci, jako jego narzeczona. Tak też się dzieje. Wkrótce Evelin uświadamia sobie, że jakkolwiek potoczą się sprawy, nie będą one miały dla niej szczęśliwego zakończenia.

Wyciągnęłam rękę w stronę klamki, ale po chwili się zawahałam. A jeśli tam też czeka na mnie coś, czego nie da się wytłumaczyć? Jestem już zmęczona.
Zacisnęłam dłoń w pięść, a niech się dzieje, co ma się dziać, chwyciłam za klamkę i otworzyłam.
Kiedy pchnęłam drzwi, wiedziałam już tylko jedno - ciemność mnie przechytrzyła i dopadła. Zamiast w klubie znalazłam się mniej więcej na wysokości dziesiątego
piętra we wznoszonym dopiero budynku. Jeden krok i oto jestem na krawędzi śmierci, pozostał mi jedynie krzyk. To zabawne, że w takich chwilach świat zdaje się toczyć w zwolnionym tempie. Można wszystko zobaczyć, o wszystkim pomyśleć. Niewątpliwie jest to szansa, by sekundę przed śmiercią człowiek pojął, jakie było jego życie.
Czuję, jak ciało samo się pcha, by po chwili znaleźć się na dole. Ostatnia próba złapania się czegoś, ostatnia, daremna próba ratunku. Znów łzy w oczach i pytanie "dlaczego ja?".

źródło opisu: www.novaeres.pl

źródło okładki: www.novaeres.pl

Dwudziestotrzyletnią Evelin Shadow prześladują demony przeszłości. Matka próbowała ją zabić i rzuciła na nią klątwę, gdy ta miała trzynaście lat. W dzień swoich dwudziestych trzech urodzin jej życie miało dobiec końca, a dusza pogrążyć się w odmętach piekła.
Ten dzień nastał, jednak Evelin dostała szansę od losu, by uratować swoją duszę od wiecznego cierpienia i ciemności. Musi sprzedać swoją duszę Bogu Śmierci, zostając jego narzeczoną… Dziewczyna, chcąc uratować swoje życie, zgadza się na to, lecz po czasie uświadamia sobie, że jakkolwiek potoczą się sprawy, nie jest jej pisane szczęśliwe zakończenie…

Duch śmierci to emocjonująca lektura, od której ciężko się oderwać. To książka z tych, które czyta się z wielką przyjemnością, którą czyta się szybko, a z drugiej strony jest żal, że tak szybko się skończyło, bo można by ją czytać, czytać… i czytać… bez opamiętania.
Autorka ma niesamowicie lekkie piórko, co przekłada się na plastyczność całej historii… Ma się wrażenie, że...

dobrerecenzje | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016

Śmierć jest trudna do zdefiniowania, jest to temat dla nas bardzo nieprzyjemny, czasami rozdrapujący stare rany i bolesny.
Czasami nie zdajemy sobie sprawy z tego jakie życie ludzie jest kruche i krótkie.
Temat rzeka możemy mówić o nim latami, badać i próbować wyjaśniać różne tajemnice, ale i tak będziemy żyć w trwodze, że i nasz czas kiedyś nadejdzie. Nie znamy ani czasu, ani godziny…

Evelin jest młodą kobietą, która dotychczasowe życie spędziła w strachu i niepokoju. Wyprowadzając się od ojca z rodzinnego domu musiała zapomnieć o matce, która wyrządziła jej tyle zła i o katastrofie, która wydarzyła się bardzo dawno temu. Pomimo tego dziewczyna bardzo kocha swojego ojca i cierpi na myśl, że jest z dala od rodzica.
Swoje nieszczęśliwe życie zawdzięcza matce, która po urodzeniu jedynej córeczki zwariowała.
Kiedy mała miała dziesięć lat, kobieta będąca jej matką rzuciła na nią klątwę. W dniu jej 23 urodzin Evelin ma zostać zabita, zabrana, pochłonięta przez ciemność.
Przez wiele...

DeVi | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

Pewnego, pięknego, słonecznego i bezchmurnego dnia….. wróć. To nie ta historia. Evelin ma okrutnego pecha. Co rusz prawie umiera ratowana przez przypadek. Aż napotyka na ulicy kogoś, kogo nazywamy wróżką. Osobę wiedząca jak działają siły obce, czyli nazywana przez nas magia. Okazuje się, że dziesięć lat temu matka Evelin rzuciła na nią klątwę. Nadszedł czas, w którym ma umrzeć. Musi. Nie ma wyjścia. Prawie. Jest czarna świeca i możliwość oddania swojej duszy Bogu Śmierci. Kobieta korzysta z tej okazji, dlaczego? Dowiecie się poniżej!

Przyznaje, że fabuła jest dobrze skonstruowana. Mamy odpowiedzi praktycznie na wszystkie dręczące nas i bohaterkę pytania. Prędzej czy później, stopniowo otrzymujemy informacje. Napięcie również jest dawkowane porcjami przez co, po małym ataku na życie Evelin, otrzymujemy chwilę oddechu. Bardzo podoba mi się to jak skonstruowała świat po śmierci. Jest Bóg Śmierci i Bogini Życia. Są też takie osoby, które po śmierci mogą zostać, coś a wzór...

Bożena | 2016-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2016

Książkę "Duch Śmierci" Agnieszki Sztajkowskiej można określić jednym słowem - RARYTAS. Streszczać nie będę. Niech każdy przeczytam SAM !
Gatunek Fantasy ale odrobina magii i romansu również jest obecna. Trudny temat przechodzenia na drugą stronę ujęty w sposób niezwykle pomysłowy. Ukłony dla autorki.
Strach przed odchodzeniem oswojony w sposób wręcz poetycki. Jawa czy sen? Perturbacje głównej bohaterki - jej trudne dzieciństwo, strach przed nieuniknionym, spowodowanym klątwą szalonej ciotki udającej matkę, duchy, ciemność - wciągające. Opisy sytuacyjne znakomite.
No i wreszcie miłość. Ta również jest i to jaka! Sceny intymne wysmakowane, delikatne - zero perwersji. Cieszy bardzo, że wiele wątków jest niedokończonych, będzie więc ciąg dalszy? "Umarłam" ale czy na pewno?
Lekkość pióra, tematyka życia i śmierci no i iskierka nadziei mimo wszystko.
Polecam. Znakomity prezent pod choinkę.
Agnieszko tak trzymaj. Czekam na jeszcze!

Sara Kałecka | 2016-10-29
Przeczytana: 28 października 2016

Muszę przyznać, że i tym razem brałam książkę w ciemno, spojrzałam na tytuł, okładki nawet nie widziałam, a opis przeczytałam tak jak przeczytałam i nie ukrywam, że mile mnie zaskoczyła, pierwszego dnia pochłonęłam prawie połowę, ale gdy coraz bardziej zbliżałam się do końca czytałam coraz wolniej, rozkoszowałam się każdym zdaniem, słowem czy sensem ogólnym. Jest to fantastyka, ale raczej pomieszana z romansem, zwłaszcza, gdy Evelin spotyka kogoś, kto odmieni jej życie. Bohaterka jest raczej samotniczką, stroni od jakichkolwiek wyjść, a nawet jeśli uda się ją gdzieś wyciągnąć to nie na długo. Evelin uciekła od problemów, a raczej tak się jej zdawało. Jej urodziny, które zbliżają się w bardzo szybkim tempie oznaczają dla niej śmierć, a dlaczego? Otóż, gdy dziewczyna miała 13 lat matka rzuciła na nią klątwę. Jednak dziewczyna oszukuje śmierć oddając swoją duszę aby została poślubiona przez Boga Śmierci. Muszę przyzna, że Evelin jest trochę nieroztropna, ciągle się w coś pakuje, ale...

Monika Hetz | 2017-01-20
Przeczytana: 17 grudnia 2016

„Duch śmierci” Agnieszki Sztajkowskiej jest świetnym debiutem literackim autorki. Jest to fascynująca opowieść, od której ciężko się oderwać do momentu przeczytania jej ostatniej strony. Łączy w sobie elementy świata realistycznego z elementami fantastycznymi.

Główną bohaterką jest Evelin Shadow, którą dręczą niewyjaśnione wydarzenia z przeszłości. Kiedy dziewczyna miała 13 lat, jej niezrównoważona psychicznie matka rzuciła na nią klątwę zgodnie z którą Evelin ma umrzeć w swoje 23 urodziny. Kiedy nadchodzi ten dzień, towarzyszą jej różnego rodzaju wypadki, które mają doprowadzić do jej śmierci. Jednak dzięki spotkanej na ulicy starszej kobiecie, dziewczyna zyskuje szansę sprzedania swojej duszy Bogu Śmierci. Ma zostać jego narzeczoną. Wkrótce okazuje się, że niezależnie od jej postępowania, każdy jej wybór zakończy się śmiercią. Jak dalej potoczą się jej losy? Czy dziewczynie uda się zdjąć klątwę?

„Duch śmierci” to ciekawa lektura, która przenosi nas w krainę fantastycznych...

Annder | 2016-12-16

Książka jest napisana w bardzo lekki, przyjemny sposob. Już od pierwszego momentu trzyma w napieciu, wprost nie można się oderwać. Literatura z najwyższej półki.

Teresa1 | 2018-02-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 lutego 2018

Każdy z nas zastanawia się ,czy jest coś po tamtej stronie ,książka Duch Śmierci ,opisuje nam zycie i te po śmierci'Wiktor bardzo przystojny ,zakochuje się w Ewelin .Ta ksiązka wciągneła mnie tak ,że mam nadzieję ,że będzie następna część .Chcę żeby ktoś taki jak Wiktor ,przyszedł po mnie kiedy będę przechodziła na drugą stronę och ten przystojny Wiktor.Gorąco polecam ,nic więcej nie powiem.

martyna111 | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Muszę przyznać,że nie czytam polskich autorów.Skusiła mnie w tym przypadku okładka oraz opis.Książka pochłonęła mnie od samego początku i prawdę mówiąc mam ogromną nadzieję ,że będzie kolejna część.

auguffina | 2016-12-16

Książka napisana z niezwykłym wyczuciem emocji i fantasy. Od pierwszych stron wiedziałam, że to będzie dobra książka. Nie sposób odłożyć ją na półkę, bo wątki są tak sprawnie poprowadzone, że czytelnik nie może się doczekać zakończenia i "połyka" kolejne strony. Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę, a ocena 9/10 została dana nie na wyrost.