Życiem rządzi chaos

Wydawnictwo: Muza
giovanna

Czego potrzebuje dojrzała kobieta? Spokoju, niezawodnych przyjaciółek, sukienki szytej na miarę i perfum, które pozostawiają po niej ulotne, niezapomniane wrażenie. Maria nie musi się już ścigać z życiem. Poznała idealnego mężczyznę, a może przestała przejmować się jego wadami? Jest piękna, a może nie musi udawać, że pięć kilogramów za dużo to dramat? Robi to, co lubi, a może przestała robić to, czego żądali od niej inni?

źródło opisu: http://muza.com.pl/obyczajowa/2517-zyciem-rzadzi-c...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/obyczajowa/2517-zyciem-rzadzi-c...»

Monika Hetz | 2017-01-20
Przeczytana: 02 stycznia 2017

„Życiem rządzi chaos” Anny Bialer to ciekawa lektura, która przedstawia nam pewne stereotypy, z jakimi musi się zmierzyć główna bohaterka oraz jej koleżanki. W sposób niezwykle zabawny autorka ukazuje nam życie dojrzałej kobiety, jej problemy, rozterki i radości.

Główną bohaterką powieści jest Maria, która z pozoru posiada poukładane życie. Ma idealnego faceta, cudowne przyjaciółki oraz pasję, której może oddać się bez ograniczeń. Jednak, kiedy musi się zmierzyć z rzeczywistością, okazuje się, że nic nie jest takie jak się wydaje. Maks to mężczyzna, który posiada nie tylko zalety, ale również wady, które irytują Marię. Jej przyjaciółki- Jola, Weronika i Anka codziennie zmagają się z własnymi problemami ratując świat, a wena literacka nie zawsze jej dopisuje. Główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że jej los zależy wyłącznie od jej decyzji i sama musi dokonać odpowiednich wyborów. Jak dalej potoczy się jej życie? Czy uda jej się przezwyciężyć chaos?

„Życiem rządzi chaos” to powieść,...

Elwira | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Będąc kobietą w pewnym wieku (no może trochę młodszą od bohaterek książki) coraz bardziej lubię takie powieści. Choć dziergać na drutach akurat lubię, ale jeszcze bardziej lubię czytać i zachowywać się całkiem nieadekwatnie do swojego własnego wieku :-)

Autorka dość humorystycznie ukazuje dojrzałe kobiety, które wymykają się kanonom, normom itp… po prostu robią co chcą i jak chcą w życiu.
Powieść napisana wartko i schludnie (językowo) – pochwała redakcji i korekty. Do tego ciekawe zwroty akcji. Jest sporo dialogów (które nadają książce stosownej lekkości).

Życiem rządzi chaos nie jest bynajmniej chaotyczną lekturą – to książka czarująca i wciągająca o kobietach i kobiecej sile, która jest w stanie poradzić sobie naprawdę ze wszystkim.
Polecam noworocznie.

Michelle | 2016-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2016

Maria jest dojrzałą kobietą. Poznała idealnego faceta, który akceptuje ją taką, jaka jest. Ma niewielką nadwagę i przyjaciółki, na które zawsze może liczyć. Wydawać by się mogło, że wiek zobowiązuje do pewnych zachować – do bycia ułożoną, opanowaną i pogodzoną ze swoim losem. Jednak Maria burzy ten „idealny” obrazek, dojrzałe kobiety bowiem mają prawo do szaleństw i spontanicznych decyzji… A do pełni szczęścia czasem niewiele potrzeba…

Życiem rządzi chaos to ciekawa obyczajówka ukazująca, że życie można ułożyć sobie w każdym wieku. Że mając pięćdziesiąt lat, kobieta nie musi siedzieć w fotelu i dziergać na drutach wełnianych szalików, nie musi być stłamszoną myszą, o której zapomina cały świat. Anna Bialer w nieco humorystyczny sposób pokazała, że dojrzała kobieta może robić z własnym życiem co jej się żywnie podoba, nie patrząc na to, co powiedzą inni. W końcu to my jesteśmy panami własnego życia, a nie opinia publiczna.

Historia Marii, nie jest tylko jej historią. Autorka...

angelika | 2016-11-11

Przepraszam Was bardzo serdecznie,że w tym tygodniu nie pojawiła się recenzja, choć wszystkie z książek recenzenckich już przeczytałam. Czasami bywają takie monety w życiu,że inne rzeczy są na pierwszym miejscu.Mam nadzieję,że wracam do normalności, bo końcu życiem rządzi chaos,tak jak jest to z tą powieścią.
Bohaterka w powieści jest na takim etapie swojego życia,że robi to, na co ma ochotę.Nie musi nic,nikomu udowadniać.Mania nie jest idealna,ale jest kobietą,która ma chęć zawalczyć o szczęście.Jest otwarta na świat,tak samo jak Jola, Weronika i Anka.Każda z nich jest zupełnie inna,i każda z nich ma swój życiowy plan.Czy te cztery zdolne dziewczyny okiełznają swoje chaotyczne życie?Zapraszam do lektury.
Książka Anny Bialer jest niesamowicie kobiecą powieścią z lekkim poczuciem humoru. Czytając książkę ma się mile poczucie farta,że jest się kobietą.Autorka interesująco przedstawia nam babski świat,który na pozór nie jest tak łatwy,jak facetom może się wydawać.Często bywa...

Maja | 2016-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2016

Maria jest dojrzałą kobietą, która lata szalonej młodości ma już za sobą. Nie myślcie jednak, że zaszyła się w domu i dzierga na drutach sweterki dla przyszłych wnucząt. Niedawno odnalazła miłość swojego życia i stara się korzystać z życia. W końcu nie musi już liczyć się z opinią innych na swój temat. Co czeka ją i jej przyjaciółki? Czy Maks faktycznie okaże się tym jednym jedynym?

Życiem rządzi chaos to opowieść o życiu dojrzałej kobiety, napisana z przymrużeniem oka. Niespecjalnie przepadam za babską literaturą, ale tę książkę przeczytałam z przyjemnością. Nie tylko dlatego, że główna bohaterka jest moją imienniczką. Anna Bialer pokazała, że dojrzała kobieta nie musi siedzieć w domu i czekać na wnuki. Ona wciąż może cieszyć się życiem i przeżywać drugą młodość.

W tej historii swoje miejsce znajdują także przyjaciółki Marii. Autorka nie zapomina o nich. Nie miałam wśród nich faworytki, ale miło spędziłam z nimi czas. Chętnie jeszcze kiedyś się z nimi spotkam.

Książkę czyta się...

kruczek | 2016-11-13

Moja opinia:

„Na początku był chaos…”
A potem Bóg stworzył kobietę i tak już pozostało.

Tak… Tak…
Myślę, że w tych słowach kryje się naprawdę wiele prawdy.
No bo…
Czy przypadkiem to nie kobieta jest najbardziej harmonijnym chaosem jaki stąpa po tej ziemi?
Hmm…
Myślę, że tak.
Bo kto jak kto, ale to właśnie kobieta potrafi z niesamowitą gracją stworzyć z bezdennego chaosu, pełen ciepła i miłości harmonijny dom.

Fabuła i styl:

Muszę przyznać, że pomysł na fabułę okazał się według mnie strzałem w dziesiątkę.
Historia opisana w tej książce, nie tylko zachwyciła mnie swoją nieprzewidywalną magią kobiecości, ale i także poruszyła mnie swoją pozytywną wibracją humoru, która bez wątpienia zachęciła mnie do niekontrolowanych gestów radości i uśmiechu.

Jeśli chodzi o styl autorki, to jest on według mnie bardzo kobiecy, lekki i wypełniony pozytywną nutą finezji.
Czytając tą opowieść z pewnością poczujemy, że książka została napisana z myślą o kobietach, które zagubiły się gdzieś pośród...

Qulturasłowa | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Czego potrzebuje dojrzała kobieta?
„Kochane baby, ach te baby! Człek by je łyżkami jadł. Tęgi chłop, co swą ręką łamie sztaby względem baby jest tak jak to dziecko całkiem słaby” - śpiewał Eugeniusz Bodo i rzeczywiście, pomimo upływu lat, niewielu jest mężczyzn, którzy mogliby sprzeciwić się prawdziwości tych słów. O kobietach powstało na przestrzeni wieków nieskończenie wiele piosenek czy poematów, artyści opiewali zarówno wdzięki kobiet, jak i ich inteligencję czy pomysłowość. Mówi się, że kobiety są jak wino, że im starsze tym lepsze, że kobiecego ciała nigdy za wiele, że gdzie diabeł nie może, tam kobietę pośle, a choć można obruszać się na te stwierdzenia, to … nie sposób im nie przytaknąć.
Już same osoby Marii, Julii, Anki czy Weroniki są dowodem na to, że kobieta wraz z wiekiem jest bogatsza o doświadczenia, które – choć czasami bolesne – pozwalają jej dojrzeć. Z biegiem lat bohaterki są świadome coraz mocniej swoich pragnień, swojej kobiecości (a także niedoskonałości),...

Magdalena | 2016-12-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Życiem rządzi chaos" to moja świąteczna propozycja dla Was od Anny Bialer oraz Wydawnictwo MUZA i Business & Culture.

To książka, która pokazuje nam że życiem wcale nie muszą rządzić stereotypy. Nikt nie powiedział, że w dojrzałym wieku nie może nas już nic spotkać poza robótkami na drutach, bujanym fotelem i wnukami. Przecież w tym wieku również można się zakochać i ulec chwili szaleństwa. Tak właśnie żyje nasza bohaterka - Maria. Czy wyjdzie jej to na dobre? Czy może szaleństwo i spontaniczność zarezerwowane są jedynie dla młodych? A może właśnie chodzi o to, aby nawet w dojrzałym wieku pozostać młodym duchem? Czy jest na to jakaś złota recepta?

Autorka w ciekawy i humorystyczny sposób walczy z utartym stereotypem dojrzałej kobiety, która powinna zająć się wnukami i siedzieć w ciszy domowego ogniska. Jednak nie jest to wcale takie oczywiste, w dzisiejszym świecie coraz więcej dojrzałych kobiet jest aktywnych, nawet jeśli już nie zawodowo to pragnie korzystać ze swojej...

Aleksandra88 | 2017-12-18
Przeczytana: 10 grudnia 2017