Ogniste oczyszczenie

Cykl: Ogniste oczyszczenie (tom 1)
Wydawnictwo: Uroboros
The Fire Sermon

Urodzili się razem i umrą razem. Bliźniaki: perfekcyjna Alfa i zmutowana Omega. Jedyna rzecz, którą będą dzielić w życiu, to moment śmierci. Omegi żyją w poniżeniu, odseparowane od rodzin i świata. Alfy to elita. Wiodą życie przyjemne i wygodne, a myśl o utraconym rodzeństwie odsuwają daleko od siebie. Cass i Zach to z pozoru rodzeństwo idealne: żadne z nich nie wykazuje mutacji właściwej...

Urodzili się razem i umrą razem.
Cass i Zach to z pozoru rodzeństwo idealne: żadne z nich nie wykazuje mutacji właściwej Omedze. Jednak Cass skrywa pewien sekret, a Zach nie cofnie się przed niczym, by go odkryć.
Czy uda się im zwycięsko przejść próbę, którą szykuje im los? Czy ocalą świat i braterską miłość?

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/ogniste-oczyszczenie-tom-1.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/ogniste-oczyszczenie-tom-1.html

Wielokropek | 2019-07-11
Przeczytana: 26 maja 2019

Wojna atomowa zniszczyła naszą cywilizację. Po latach ludzkości udało się osiągnąć pewną stabilizację. Opartą na totalnej nierówności, ponieważ zaczęły się rodzić tylko bliźnięta. I zawsze jedno było zupełnie zdrowe, a drugie z wadą. Alfy i Omegi. Francesca Haig przenosi nas do tego świata pełnego niesprawiedliwości i segregacji rasowej, gdzie do wiekach coraz bardziej ograniczanych praw Omeg, na świat przychodzi para bliźniąt, przy których nie sposób określić które z nich jest Omegą…

Link do pełnej recenzji: https://wielokropekblog.wordpress.com/2019/05/26/ogniste-oczyszczenie-recenzja/

Link do bloga: https://wielokropekblog.wordpress.com/
Link do instagrama: https://www.instagram.com/wielo_kropek/
Link do facebooka: https://www.facebook.com/wkropek/

emczytelnik | 2019-04-08

Ostatnio w zapowiedziach @wydawnictwo_uroboros można było dostrzec ciekawą książkę z gatunku fantasy/postapo. Jak dobrze wiecie ja mam fiksacje na punkcie tych gatunków więc jak możecie sie domyślić... No musiałam. Ale zanim dojde do 3 części która premiere miała w tym miesiącu, postanowiłam poznać jej poprzedniczki. .
"Ogniste oczyszczenie" to książka, która raczej nie zachęci was okładką, ale fabułą - oczywiście. Francesea Haig - Autorka tej trylogii, wpadła na ciekawą wizję postapokaliptycznego świata. Jest ona niecodzienna i równie przerażająca jak inne wizje Autorów które miałam okazje przeczytać czy też obejrzeć. Widać, że Autorka umie pisać i ma dobrze zarysowaną fabułę chociaż... I tu sie szykuje mój ból tyłka. Moim zdaniem Autorka czasem popadała w pewien przesadyzm. Z jednej strony prowadziła nas przez ciekawą fabułę a jednocześnie umiała sie rozpisać tak nagle o czymś co tylko zaśmiecało nam książkę. Takich momentów było w niej kilka a ja po prostu czułam się wtedy...

Zielonooka | 2018-12-23

Świat, w którym są tylko dwie opcje: bycie piękną, idealną i silną Alfą wiodącą bezproblemowe, cudowne życie...albo naznaczoną blizną na czole, odrzuconą od społeczeństwa Omegą. Albo szacunek i szansa na pięcie się w górę, albo upadek bez możliwości podźwignięcia się.

W takim uniwersum żyje Cass, ukrywająca pod niepisanym paktem milczenia brata swoje wizjonerstwo. Póki nikt, poza Zachem i nią samą, nie zna prawdy, dziewczyna jest bezpieczna. Do czasu.

Gdy bliźniak Cass ujawnia jej defekt, nastolatkę spotyka nieodwracalne przeznaczenie Omeg - zostaje naznaczona i wygnana. Podczas gdy chłopak pnie się w górę, dziewczyna samotnie dorasta w wiosce pogardzanych Omeg. Po latach, gdy ponownie się spotykają, Cass odkrywa niecny plan Alf. Aby raz na zawsze pozbyć się znienawidzonych bliźniąt, każdy słabszy człowiek ma zostać pozbawiony świadomości.

Książkę uważam za jedną z najciekawszych niedawno napisanych dystopii, głównie ze względu na ciekawy pomysł.
Polecam serdecznie.

NightmarePlanet | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Ni to wspaniała, ni to zła - szczerze nie wiem jak ją ocenić.
Często się nie do niej zmuszałam, trochę przewidywalne zakończenie, ale że była zła, nie powiem.

Jednak ciekawy pomysł na połączenie bliźniaków. Przyniosło to też pytanie - skoro odczuwają oboje ból, czy przyjemność również?
Czy działa to tylko w jedną stronę? A jeśli, to dlaczego?

Anna | 2018-04-26

Egzemplarz książki znalazłam w sanatoryjnej biblioteczce, zaintrygował mnie opis na okładce więc się za nią zabrałam w te pędy.

Cóż... Powieść dokończyłam ale już bez przyjemności. Na pewno plusami książki są postapokaliptyczny świat wykreowany przez autorkę oraz idea która przyświeca głównej bohaterce. Minusami są schematyczność i dialogi, w których na siłę wciśnięto tzw. trudne słowa, co chwilę miałam uczucie że autorka trochę się męczyła przy ich pisaniu.

Podobno to pierwsza powieść pisarki, życzę jej więc wszystkiego dobrego i powodzenia w przyszłości!

Tynka05 | 2018-04-14
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

Pomysł - jak najbardziej super. Mimo to straasznie długo czytałam tę książkę, było mi trudno przez nią przebrnąć, czasami jakieś fragmenty pomijałam.

Niko | 2018-02-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018 rok
Przeczytana: 02 lutego 2018

Więź łącząc bliźnięta od dawna owiana jest magiczną nutą. Słyszy się o tym, że takie rodzeństwo potrafi się wyczuwać psychicznie, odczuwać wspólnie fizyczny ból czy nawet wykazywać zdolności telepatyczne. Oczywiście nie da się nijak tego zbadać czy udowodnić, ale sprawia to, że istnienie bliźniaków wzbudza większe emocje. Bliźnięta stanowią niewielki procent wszystkich urodzeń. Zastanawialiście się kiedyś jakby mógł wyglądać świat, gdyby tylko takie ciąże występowały? Taką właśnie wizję oferuje nam Francesca Haig w swojej debiutującej powieści.

Ziemia jaką obecnie znamy nie istnieje. Wielki Wybuch odmienił całkowicie jej oblicze. Od czterystu lat rodzą się tylko bliźnięta. Zawsze chłopak i dziewczyna. Jedno nazywane Alfą - idealne i zdrowe, drugie zwane Omegą - z wyraźnym defektem. Omegi uważa się za zagrożenie, odpadek społeczeństwa, dlatego dzieci rozdziela się. Gdy na świat przychodzi Cass i Zach nie wiadomo, które jest kim, bo żadne nie przejawia cech Omegi. Z upływem czasu...

Han | 2018-01-23
Na półkach: Przeczytane, 2018

Przeczytane. Nie powala. "Intryga" to zbyt wygórowane słowo. Od początku można domyślić się kto jest kim i jak to się skończy. Przeczytać się dało dlatego jednak gwiadki.

Benrime | 2017-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2017

Dostałam tę książkę w prezencie pod choinkę od siostry. Świetnie trafiła w mój gust! Ciekawa, niebanalna fabuła i oryginalni bohaterowie to jest to co lubię! Bardzo podoba mi się pomysł z bliźniakami i to, że śmierć jednego jest również końcem życia dla drugiego. Jest strasznie wciągająca! Nie mogę się doczekać, aż dowiem się co będzie dalej! Mam nadzieję, że miłość jak zawsze zwycięży :)

NiebieskiKwiatAkacji | 2017-11-11
Przeczytana: 09 listopada 2017

Książka taka sobie. Postacie napisane wg mnie słabo. Akcja niezbyt wciągająca, nietrzymająca w napięciu. Trochę się zmęczyłam żeby przeczytać do końca.
Plus za pomysł - całkiem ciekawy.
Wątek miłosny wpleciony tak, że ciężko było go w ogóle zrozumieć.