Sekretny portret miłości

Cykl: Scandal & Scoundrel (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Scot in the dark
ew_cia

Młoda dama pozowała do aktu! I lada chwila dowie się o tym cały Londyn. Cóż z tego, że padła ofiarą podstępu? Kiedy autor portretu, malarz bez skrupułów, wystawi płótno na wielkiej wystawie, Lilian będzie skompromitowana na zawsze. Młody książę Warnick od śmierci rodziców Lilian jest jej prawnym opiekunem. Szkot z krwi i kości nienawidzi Anglii i Anglików. Teraz jednak przyjeżdża do Londynu....

Młody książę Warnick od śmierci rodziców Lilian jest jej prawnym opiekunem. Szkot z krwi i kości nienawidzi Anglii i Anglików. Teraz jednak przyjeżdża do Londynu. By uchronić Lilian przed skandalem, zamierza znaleźć jej męża. I wrócić spokojnie do Szkocji. To doskonały plan. Dopóki Lilian nie oświadczy, że wyjdzie za mąż tylko z miłości…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl

kaktusowaona71 | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

O rany....
Opadły mi ręce.. - do samej ziemi.
A dokładniej, opadło mi chyba wszystko.. ręce, nogi.. i chyba nawet biust :P
Ta książka to jakieś kuriozum.
Nie dość, że historia sama w sobie miałka, płytka, kompletnie niewiarygodna, do bólu szablonowa, przewidywalna, przerysowana i bez polotu, to dodatkowo została skatowana karygodnym pseudo”profesjonalnym” tłumaczeniem, nie wartym funta kłaków, a co dopiero mówić o wydanych pieniądzach. WSTYD panie wydawco.
Wszystko już przez samą autorkę zostało spisane kwadratowym, bardzo nieporadnym i nieskładnym językiem.. takim „poszarpanym”, bez żadnej płynności ( o finezji jakiejkolwiek nawet nie wspomnę ).
Dialogi sztywne, sztuczne i nie mające nic wspólnego z normalną rozmową.
Bohaterowie skrajnie nierealistyczni.
Do tego tłumaczka od siebie dołożyła milion błędów wszelkiej maści:
stylistycznych,
interpunkcyjnych
i gramatycznych.
Korekta ? Jaka korekta? Ta książka nie widziała na oczy żadnej korekty!
Jak można wypuścić takiego...

Carmen | 2017-01-20
Przeczytana: 11 stycznia 2017

„Sekretny portret miłości” Sarah MacLean to romans historyczny, po który zdecydowałam się sięgnąć, kierując się zarówno okładką jak i opisem z tyłu książki. Bo czemu by nie? Nie czytam romansów regularnie ani zbyt często, więc postanowiłam znów przenieść się w czasie.

Akcja książki dzieje się w XIX-wiecznym Londynie, czyli w czasach pięknych sukien, listów oraz powozów. W czasach niełatwych, bo zmuszających do rzeczy, które dzisiaj już się nie zdarzają. Niewinny pocałunek nie staje się powodem do małżeństwa, by ratować honor zhańbionej kobiety, która ośmieliła się dać ponieść chwili. Nie ma również liścików, które zapowiadają pojawienie się gościa. Albo nie pisze się już listów miłosnych, wyczekując rychłej odpowiedzi. Te czasy odeszły, ale na szczęście można do nich wrócić. Mają w sobie to coś, choć nie były tak kolorowe jak się wydaje.

Alec Stuart jest 34-letnim Szkotem, który wiedzie spokojne życie. Do czasu. Przekorny los uwielbia wszystko mieszać. Tym razem postanowił...

Kardamon | 2017-04-07

MacLean zrobiła z bohaterki debilkę, następnie poprzez bohatera usiłowała odwrócić to wrażenie. Bezskutecznie. Co gorsza, Alec użalał się nad sobą, zamiast po dwudziestu latach wyciągnąć jakieś wnioski, szczególnie że po drodze wiele się zmieniło.
Ponadto rozwiązania czasowe kompletnie się pomieszały MacLean, bo nie maja żadnego sensu i nie trzymają się kupy.
Okładka to porażka.

maczek82 | 2016-12-14

Grey XIX wieku. Romans w stylu harleqinowskim, ale na całkiem przyzwoitym poziomie.

beatajv | 2018-01-17
adzikck15 | 2017-12-06