Prawdziwa dama

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Cykl: Zagubieni lordowie (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Never Less Than a Lady
romans historyczny
Wanda

Hrabia Randall jako jedyny spadkobierca rodu dobrze wie, co jest jego obowiązkiem: ożenić się i mieć syna. Idealną żoną dla człowieka jego pozycji byłaby panna z najwyższych sfer. Jednak jedyną kobietą, wokół której krążą wszystkie myśli hrabiego, jest tajemnicza wdowa Julia Bancroft. Julia jest przekonana, że już nigdy nie zaufa mężczyźnie. Lecz kiedy namiętność rozpali jej zranione serce,...

Julia jest przekonana, że już nigdy nie zaufa mężczyźnie. Lecz kiedy namiętność rozpali jej zranione serce, zaświta w nim nadzieja, że Randall zdoła ją nauczyć, czym jest szczęście. Jeśli tylko Julii uda się ujść z życiem prześladowcy, który nieubłaganie idzie jej śladem...

deana | 2015-07-26
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 26 lipca 2015

,,Prawdziwa dama" to kolejny tom cyklu rozpoczętego powieścią ,,Lord bez przeszłości". Tym razem głównymi bohaterami stają się przyjaciele pary z pierwszej części: mrukliwy major Randall i tajemnicza akuszerka Julia. Już na wstępie autorka zaserwowała nam sporo emocji: Julia zostaje porwana przez wroga z przeszłości a Randall przypadkiem staje się tym, który ją uratuje. Wtedy to orientują się, że łączy ich więcej niż mogłoby się wydawać. Najprostszym wyjściem z kłopotów zdaje się być małżeństwo. Ale nie, to jeszcze nie koniec. Młodzi będą musieli stawić wspólnie czoła niejednemu niebezpieczeństwu a przede wszystkim zmierzyć się z własnym lękami i obawami zanim dane będzie cieszyć się z wymarzonego ,,Happy endu".

Często powtarzam, że romanse historyczne to dobra lektura na rozluźnienie. Niespecjalnie trzeba skupiać się na fabule, wszystko zmierza do końca, który znamy już od pierwszej strony. Tutaj jest podobnie. Najwięcej dramatyzmu zaserwowana na początku, potem już wszystko...

Mak | 2014-09-24
Przeczytana: 23 września 2014

Historia Julii zaintrygowała mnie już w pierwszej części, toteż nie mogłam się doczekać, kiedy sięgnę po „Prawdziwą damę”. I było warto!

Julia i Randall to nie bohaterowie idealni, bez skazy, piękni i młodzi, ale ludzie po przejściach, naznaczeni bliznami fizycznymi i psychicznymi, skrywający swoje bolesne tajemnice, które w jakimś stopniu są ze sobą połączone.

Piękny romans, który można by określić: od nienawiści do miłości. Z początku bohaterowie nie pałają do siebie sympatią, a raczej okazują wzajemną niechęć, jak by się wydawało patrząc z boku. W rzeczywistości jednak oboje kochają i są kochani.

Nie zabrakło wątku kryminalnego, kwestii rodzinnych, ani namiętności między bohaterami.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a dodatkowym atutem są bohaterowie z innych części, dzięki czemu dowiadujemy się o ich dalszych losach, a także powoli poznajemy bohaterów dalszych opowiadań, dlatego wyrabia się już jakaś pierwsza opinia o nich.

Polecam!!

Magdalena | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Fajna nawet, dobrze się ją czytało. Denerwowała mnie jedynie dość spora ilość wykrzykników.

karola200994 | 2016-10-31
monikacik | 2016-10-31