Opactwo stu grzechów

Tłumaczenie: Joanna Kluza
Cykl: Codex Millenarius (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
L’abbazia dei cento peccati
Ag2S

Mistrz włoskiego thrillera historycznego powraca z pierwszą część trylogii "Codex Millenarius"! Sierpień 1346 roku. Ocalały po bitewnej klęsce waleczny Maynard de Rocheblanche wchodzi w posiadanie pewnego pergaminu. W owym zagadkowym tekście jest mowa o cennej relikwii, Lapis exilii. Wielu, w tym ambitny kardynał Awinionu i książę Karol Luksemburski, marzący o koronacji na cesarza, usiłuje go...

Sierpień 1346 roku. Ocalały po bitewnej klęsce waleczny Maynard de Rocheblanche wchodzi w posiadanie pewnego pergaminu. W owym zagadkowym tekście jest mowa o cennej relikwii, Lapis exilii. Wielu, w tym ambitny kardynał Awinionu i książę Karol Luksemburski, marzący o koronacji na cesarza, usiłuje go zdobyć. Aby bezcenny dokument nie wpadł w niepowołane ręce, Maynard będzie zmuszony uciekać.
Najpierw uda się do Reims, do siostry Eudeline, przełożonej klasztoru świętej Balsamii, następnie do opactwa w Pomposie. Właśnie tam szczęśliwie natknie się na opata Andreę oraz młodego malarza Gualtiera de’ Bruni, którzy pomogą mu odkryć prawdę na temat relikwii. Jedynym człowiekiem znającym jej tajemnicę jest pewien mnich, który wydarł ją z niedostępnego klasztoru Mont-Fleur…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Heisenberg | 2018-05-12

Ostatnio opisałem swoje wrażenia po przeczytaniu ostatniej części cyklu „Handlarz relikwiami”, który to cykl bardzo mi się spodobał. Z marszu więc sięgnąłem po kolejną powieść Marcello Simoniego, rzeczone „Opactwo stu grzechów”, otwierające kolejną trylogię tegoż Autora. I nie chwaląc dnia przed zachodem słońca stwierdzam, że ta trylogia, ‘Codex Millenarius’ zapowiada się jeszcze lepiej od swoje zacnej poprzedniczki! Znowu mamy świetną powieść historyczną, gdzie nie ma miejsc a na nudę, i gdzie narracja toczy się bardzo szybko. Dodatkowym smaczkiem jest to, że tym razem Marcello Simoni wprowadza w fabułę coś w stylu powieści spod znaku „Kodu Da Vinci”, jeśli mogę tak powiedzieć – Zagadkę, czy też Tajemnicę… Może nie z takim rozmachem, jak zrobił to Brown w "Kodzie...", ale jakieś analogie na pewno są zauważalne. Nie będę teraz opisywał czego tyczy się ta zagadka, bo to nie na tym rzecz polega. Napiszę tylko tyle, że dzięki Simoniemu odbyłem kolejną fascynującą podróż w czasy...

paweł | 2018-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2018

Książka ta,nie jest jakąś wybitną lekturą,nie mniej, czyta się bardzo dobrze.Niestety(dla innych stety)jest to saga,więc chcąc śledzić dalsze losy bohaterów,trza sięgnąć po następne pozycje tego autora.
Ogólnie było miło.

Sandra Jasona | 2018-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Pozycje z nurtu powieści historycznej dość rzadko goszczą na mojej półce z prostej przyczyny, nie lubię czytać o czymś, co jest mi od razu wiadome, wiem, który władca okaże się winny, czy jak potoczy się dana bitwa. Tym razem postanowiłam zaryzykować, do tego uwiodła mnie okładka i tytuł. Zaznaczam trzeba od razu zabrać się za trzy tomy, gdyż pierwszy niczego nie wyjaśnia.
Anno domini 1346.
Historia rozpoczyna się od tajnego spotkania trzech mężczyzn, którzy między siebie rozdzielają trzy relikwie. Na polu bitwy rycerz Maynard de Rocheblanche otrzymuje tajemniczy pergamin, który rozpoczyna jego wędrówkę tropem ludzi, którzy próbują odebrać mu go, ale też i zabić. Rycerz przyjeżdża do Pomposy, gdzie spotyka mnicha, który knuje przeciwko opatowi, wcześniej w zagadkę wplątana zostaje jego siostra, przeorysza klasztoru świętej Balsamii. Mamy tu i spiski, z bezwzględnym kardynałem na czele, mamy też niejasne losy rodzeństwa Eudeline i Maynarda, a także pierwsza miłość.
Simoni na...

dobrerecenzje | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Jaką tajemnicę kryje cenna relikwia?

Świat, w którym istniało średniowiecze według niektórych było okresem ciemnoty i bogobojności i dalej jest.
Inni wierzyli podróżnikom, szmuglerom, którzy perfidnie zarabiali na niewiedzy pospólstwa i sprzedawali „relikwie”.

Tym razem chodzi o pewną autentyczną relikwię, która jest głęboko skrywana przez zakon mnichów i pilnie strzeżona przez wieki.
Niestety nie mogę ujawnić, co to jest za skarb, ale podam pewne wskazówki, które mam nadzieję naprowadzą Was na trop podczas czytania.
Źródło wiecznej młodości i obietnica panowania nad całym światem jest kusząca nieprawdaż?
Pewien rycerz wyrusza na misję, w której postanawia odkryć sekret strzeżony przez pokolenia i nie dopuścić jednocześnie do jego ujawnieni na cały świat.
Droga wcale nie jest przyjazna, a on wkrótce doświadczy bólu utraty ważnej części siebie.
Kiedy już będzie przy samym skrawku tajemnicy coś mu przeszkodzi, a tajemnica największej relikwii pozostanie w ukryciu.

Książka z...

| 2017-05-20
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym autorem, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać. Bardzo lubię średniowieczne klimaty, a szczególnie jeśli towarzyszą im intrygi, zagadki i niewyjaśnione tajemnice. Dlatego " Opactwo stu grzechow" od razu wpadło mi w oko i ... w ręce. Z początku historia wydała mi się mdła i nudna, ale szybko zmieniłam zdanie. Skończyłam dzisiaj i już czekam na kolejne części trylogii: " Opactwo stu zbrodni" i " Opactwo stu oszustw". Oby wyszły jak najszybciej! Marcello Simoni przerwał bowiem historię w takim momencie, że aż mnie skręca, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Jak potoczą się losy Eudeline, czy Maynard znajdzie to czego szuka i co będzie dalej z Gaulteriem, jak skończy Aleydis oraz czy wstrętny kardynał poniesie zasłużoną karę? To pytania, które mnie nurtują odkąd przewróciłam ostatnią kartkę. I co najfajniejsze w tej opowieści: brak nachalnych, wciśniętych na siłę wątków miłosnych. Oczywiście zaobserwowałam uczucie rodzące się pomiędzy...

Bławatka | 2018-07-10
Przeczytana: lipiec 2018

Średniowiecze, spiski, intrygi, zbrodnie, tajemnicze relikwie. Mam wrażenie, że autor inspirował się "Kodem Leonarda da Vinci", choć ta powieść nie wciąga aż tak, tu akcja toczy się spokojniej i może przez to historia wydaje się bardziej realna. Dobrze oddaje klimaty średniowiecza.
Pierwszy tom niczego nie wyjaśnia... pora na następne.

albanik1 | 2017-08-26

Tak szczerze. To myślałem że bardziej porwie mnie ta opowieść , ale jest ok. Czekam na kolejne części tej trylogii .

Artur Szymczak | 2018-10-09
Przeczytana: 05 stycznia 2018