Opactwo stu grzechów

Tłumaczenie: Joanna Kluza
Cykl: Codex Millenarius (tom 1)
Wydawnictwo: Sonia Draga
L’abbazia dei cento peccati
Ag2S

Mistrz włoskiego thrillera historycznego powraca z pierwszą część trylogii "Codex Millenarius"! Sierpień 1346 roku. Ocalały po bitewnej klęsce waleczny Maynard de Rocheblanche wchodzi w posiadanie pewnego pergaminu. W owym zagadkowym tekście jest mowa o cennej relikwii, Lapis exilii. Wielu, w tym ambitny kardynał Awinionu i książę Karol Luksemburski, marzący o koronacji na cesarza, usiłuje go...

Sierpień 1346 roku. Ocalały po bitewnej klęsce waleczny Maynard de Rocheblanche wchodzi w posiadanie pewnego pergaminu. W owym zagadkowym tekście jest mowa o cennej relikwii, Lapis exilii. Wielu, w tym ambitny kardynał Awinionu i książę Karol Luksemburski, marzący o koronacji na cesarza, usiłuje go zdobyć. Aby bezcenny dokument nie wpadł w niepowołane ręce, Maynard będzie zmuszony uciekać.
Najpierw uda się do Reims, do siostry Eudeline, przełożonej klasztoru świętej Balsamii, następnie do opactwa w Pomposie. Właśnie tam szczęśliwie natknie się na opata Andreę oraz młodego malarza Gualtiera de’ Bruni, którzy pomogą mu odkryć prawdę na temat relikwii. Jedynym człowiekiem znającym jej tajemnicę jest pewien mnich, który wydarł ją z niedostępnego klasztoru Mont-Fleur…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

dobrerecenzje | 2017-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Jaką tajemnicę kryje cenna relikwia?

Świat, w którym istniało średniowiecze według niektórych było okresem ciemnoty i bogobojności i dalej jest.
Inni wierzyli podróżnikom, szmuglerom, którzy perfidnie zarabiali na niewiedzy pospólstwa i sprzedawali „relikwie”.

Tym razem chodzi o pewną autentyczną relikwię, która jest głęboko skrywana przez zakon mnichów i pilnie strzeżona przez wieki.
Niestety nie mogę ujawnić, co to jest za skarb, ale podam pewne wskazówki, które mam nadzieję naprowadzą Was na trop podczas czytania.
Źródło wiecznej młodości i obietnica panowania nad całym światem jest kusząca nieprawdaż?
Pewien rycerz wyrusza na misję, w której postanawia odkryć sekret strzeżony przez pokolenia i nie dopuścić jednocześnie do jego ujawnieni na cały świat.
Droga wcale nie jest przyjazna, a on wkrótce doświadczy bólu utraty ważnej części siebie.
Kiedy już będzie przy samym skrawku tajemnicy coś mu przeszkodzi, a tajemnica największej relikwii pozostanie w ukryciu.

Książka z...

| 2017-05-20
Przeczytana: 28 czerwca 2017

Nigdy wcześniej nie spotkałam się z tym autorem, dlatego nie wiedziałam czego się spodziewać. Bardzo lubię średniowieczne klimaty, a szczególnie jeśli towarzyszą im intrygi, zagadki i niewyjaśnione tajemnice. Dlatego " Opactwo stu grzechow" od razu wpadło mi w oko i ... w ręce. Z początku historia wydała mi się mdła i nudna, ale szybko zmieniłam zdanie. Skończyłam dzisiaj i już czekam na kolejne części trylogii: " Opactwo stu zbrodni" i " Opactwo stu oszustw". Oby wyszły jak najszybciej! Marcello Simoni przerwał bowiem historię w takim momencie, że aż mnie skręca, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Jak potoczą się losy Eudeline, czy Maynard znajdzie to czego szuka i co będzie dalej z Gaulteriem, jak skończy Aleydis oraz czy wstrętny kardynał poniesie zasłużoną karę? To pytania, które mnie nurtują odkąd przewróciłam ostatnią kartkę. I co najfajniejsze w tej opowieści: brak nachalnych, wciśniętych na siłę wątków miłosnych. Oczywiście zaobserwowałam uczucie rodzące się pomiędzy...

albanik1 | 2017-08-26

Tak szczerze. To myślałem że bardziej porwie mnie ta opowieść , ale jest ok. Czekam na kolejne części tej trylogii .

Ińes | 2018-03-10
AlexandraM2147 | 2018-03-03