Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz

Wydawnictwo: Kaligrafia
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
awiola

Elvis Presley był artystą, który zapoczątkował rewolucje muzyczną. Sam o sobie mówił: "Gdybym tej muzyki nie czuł, nie próbowałbym jej śpiewać". Okrzyknięty przez wielu królem rock`n`rolla, do dziś jest jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych muzyków w historii. jego twórczość niezmiennie zachwyca fanów na całym świecie. Książka "Elvis. Człowiek, którego nie...

Książka "Elvis. Człowiek, którego nie zapomnisz" jest zbiorem wywiadów z ludźmi prywatnie i zawodowo związanymi z Presleyem. Rozmowy przeprowadził Mariusz Ogiegło, wielki fan muzyka i popularyzator jego twórczości w Polsce, organizator koncertów i wystaw oraz twórca wielu artykułów poświęconych Presleyowi.

W 2011 roku Mariusz Ogiegło założył bloga "ELVIS: Promised Land". Piąta rocznica istnienia portalu ukazała się wspaniałą okazją do zebrania tekstów na nim opublikowanych i przypomnienia, że Elvis żyje! - w ludzkich wspomnieniach i sercach. Książka, którą oddajemy w Państwa ręce, jest hołdem oddanym artyście wszechczasów, ale i wyrazem podziękowania jego bliskim i fanom, którzy utrwalają pamięć o Królu z Memphis.

źródło opisu: http://www.wydawnictwokaligrafia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwokaligrafia.pl/

awiola | 2016-09-09
Przeczytana: 09 września 2016

"Można prawie powiedzieć, że dzięki Elvisowi Presleyowi wszystkie rzeczy są możliwe".

Elvis nadal żyje! I nie jest to początek żadnej spiskowej teorii, lecz sama prawda. Żyje we wspomnieniach ludzi, w duszach swoich wiecznych fanów, w historii muzyki. Król Rock and Rolla swoimi artystycznymi dokonaniami zdobywa bowiem serca kolejnych pokoleń, czego niewątpliwie dowodem jest ten zbiór. To kolejna cegiełka w wielkim murze wiedzy o tym niezapomnianym artyście. Cieszę się, że napisał ją nasz rodak.

Mariusz Ogiegło to wielki fan oraz popularyzator twórczości Elvisa Presleya w Polsce. Organizuje koncerty oraz wystawy, a także pisze artykuły dotyczące Króla. W 2011 r. autor założył bloga nazywającego się "ELVIS: Promised Land". Piąta rocznica funkcjonowania tej strony zaowocowała wydaniem książki.

"Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz" to zbiór dwudziestu sześciu wywiadów z ludźmi, którzy byli związani z artystą – czy to prywatnie, czy zawodowo, takimi jak: Ginger Holiday,...

Ola | 2017-05-14
książek: 19603