Elvis. Wszystkie płyty króla 1956-1966

rozrywka
My Book
2020-09-11
2020-09-11

*Elvis. Wszystkie płyty Króla" (56-66) czyta się lepiej niż biografię Elvisa napisaną przez Jerrego Hopkinsa!A przynajmniej w tej części gdzie mowa o tych samych wydarzeniach - tam niby wszystko było ok, ale zabrakło (w pierwszej połowie książki, czyli tej części która ukazała się jeszcze za życia EP) czegoś więcej poza dobrą dziennikarską robotą. Natomiast w tej książce od początku czuć pasję i zamiłowanie do poruszanego tematu. Świetna robota! Autor w ciekawy i rzetelny sposób zabiera czytelnika w podróż przez wszystkie płyty Elvisa, nie skupiając się tylko na samych faktach, liczbach, czy datach, ale przytaczając przy tym wiele anegdot i okoliczności towarzyszących powstawaniu płyt. Nie zabrakło również wielu arcyciekawych wypowiedzi ludzi z otoczenia muzyka, czy innych sławnych artystów, jak i samego Elvisa. Na koniec: książka zawiera pewne problemy wieku dziecięcego (I wydanie),typu błędnie podana data, ale to będą w stanie wyłapać tylko wielcy pasjonaci twórczości EP. Podejrzewam, że wynikało to po prostu z błędu edytorskiego, bo w naprawdę wielu miejscach autor książki sam trafnie koryguje pomyłki krążące w innych publikacjach nt. Elvisa, publikowanych w Polsce czy na świecie. Polecam!

Kawał konkretnej roboty! Jestem pod wrażeniem, jaką wiedzę ma autor o Królu. Muszę przyznać, że prze lekturą nie wiedziałam o Elvisie Presley kompletnie nic, nie wiedziałam też jak powstają płyty. A tu, proszę, opisany tak szczegółowy przebieg wydania każdej płyty. Wiele drobiazgów i szczegółów, które wypełniają sens tej książki. Z każdym rozdziałem chce się czytać następny, i następny.
Bardzo wartościowa książka, w której odnajdą się zarówno fani twórczości Elvisa Presleya, jak i Ci, co spotkają się po raz pierwszy. Polecam bardzo!

Dodaj cytat z książki Elvis. Wszystkie płyty króla 1956-1966