Kopciuszek

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niebaśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
9788360207925
poezja dziecięca polska

To historia o bardzo nowoczesnym Kopciuszku rozmiłowanym w kolorowych magazynach dla pań i o synu szemranego biznesmena, który jest współczesną odmianą księcia. W roli szklanego pantofelka najmodniejszy model sportowego buta znanej firmy. Znakomita bajka dla dzieci i dorosłych, przestrzegająca przez naśladowaniem innych i zbytnim hołdowaniem modnym nowinkom. Seria NIEBAŚNIE zawiera...

Seria NIEBAŚNIE zawiera powszechnie znane motywy baśniowe, w nowej interpretacji. Zakładamy, że dzieci znają już baśnie Braci Grimm, Andersena, czy Pana Perrault, tym razem proponujemy rodzicom i dzieciakom zabawę w przebierankę Trzy świnki, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek dostają nowy kostium , skrojony w pierwsze dekadzie XXI wieku. Wilk i Baba Jaga są baśniowymi metaforami zła, ale to zło przybiera różną postać, odmienną dla każdej epoki. Rolą rodziców jest pomóc dziecku rozszyfrować baśniowe metafory. Nie ma tu jednej, jedynie słusznej interpretacji.

Michał Rusinek za dnia wykłada teorię literatury na Uniwersytecie Jagiellońskim (co przypomina oddzielanie maku od soczewicy), nocą przekłada książki dla dzieci (co przypomina oddzielanie soczewicy od maku), o świcie zaś układa obrzydliwe wierszyki dla dorosłych (co w ogóle niczego nie przypomina). Jeśli już musi iść na jakiś bal, to raczej nie tańczy, za to dużo je, pije i gada.

źródło opisu: Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza, 2006

Przeczytana: 21 listopada 2013

Książka przeznaczona dla starszych dziewczynek - wspaniała, w ciekawy sposób "przerobiona" opowieść Kopciuszka na bardziej współczesną wersję :D

Kamil | 2012-08-06
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Nawiązanie do kopciuszka owszem jest ale książka ani nie bawi ani nie uczy.

FiKa | 2015-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2015

taka prawdziwa, bardzo współczesne spojrzenie, lektura dla wielu mam.

Kllaudia xXx | 2012-03-04

Świetna