Jaś i Małgosia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Niebaśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
836020733X
Marta

Leszek Talko - najbardziej krotochwilny felietonista Gazety Wyborczej. Natura zuchwała i lekkomyślna - łatwa zdobycz Baby Jagi. Z życiowych opresji ratuje go dowcip i inteligencja. Lekkie pióro, przewrotne morały. Mąż Najlepszej z Żon. Anna Niemierko - po obiecującym dyplomie na warszawskiej ASP próbuje sprostać oczekiwaniom swoich profesorów ilustrując i projektując książki. Jaś i Małgosia -...

Jaś i Małgosia - kolejna po Czerwonym Kapturku książka z nagrodzonej serii "Niebaśnie". Bezpieczeństwo tytułowego rodzeństwa zostaje narażone wskutek nieodpowiedzialnego zachowania mamy. Książeczka przestrzega przed realizowaniem własnych niespełnionych ambicji kosztem dzieci. Napisana przez świetnego dziennikarza i felietonistę urzeka wysmakowanymi ilustracjami i odważnymi rozwiązaniami typograficznymi.

źródło opisu: Jacek Santorski & Co Agencja Wydawnicza, 2005

źródło okładki: http://www.jsantorski.pl/

jagarkar | 2013-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Alternatywna historia Jasia i Małgosi, przeniesiona we współczesne realia.

Przeczytana: 24 listopada 2013

Ciekawa forma współczesnej adaptacji wersji "Jasia i Małgosi"

Kamil | 2012-08-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nowa interpretacja przedstawia klasyczne porwanie dzieci zamiast znanej wszystkim chatki z piernika.

Marta | 2010-10-23
Przeczytana: 2009 rok

Stara baśń w współczesnej wersji, może bardziej przemawiającej do współczesnych dzieciaków :)

Amelka | 2016-02-05
Pathka | 2015-11-14