I będę żyć...

Tłumaczenie: Jarosław Mikos
Wydawnictwo: Świat Książki

Dramatyczna opowieść dr Jerri Nielsen, lekarki ze stacji im. Amundsena-Scotta na Antarktydzie. Gdy podczas długiej zimy 1999 roku wykryła u siebie raka, musiała zacząć samodzielną, desperacką walkę o życie... Odcięta od specjalistycznej pomocy medycznej, sama na sobie przeprowadziła biopsję i samodzielnie rozpoczęła chemioterapię. Książka jest wnikliwą analizą małej społeczności polarników, ale przede wszystkim poruszającą historią odwagi, miłości i przyjaźni.

biomycha85 | 2014-12-20
Przeczytana: 2010 rok

Książka, którą zapamiętam na długie, długie lata. O silnej kobiecie, o walce i o tym, że walczyć warto, nawet, gdy wydaje się, że nie mamy szans.

LenaU | 2014-06-06
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 06 czerwca 2014

Cóż za historia. Wiem, uwielbiam książki, które targają moimi emocjami, rozładowują mnie poprzez płacz, wiem to i ..nie mogę się temu oprzeć. Ta książka jest podobna. Jednak jej niesamowity klimat spowodowany jest wciągającymi i jakże zdumiewającymi opisami życia na Antarktydzie. Ileż ciekawych rzeczy się dowiedziałam. Najcenniejszym dla mnie było poznanie tej niezwykłej kobiety, jej historii, jej przemyśleń. Poruszająca, mądra lektura, którą będę nosić w sercu.

Sylwia | 2013-01-29
Przeczytana: 2010 rok

Książka jest wciągająca. Ciekawa fabuła nie pozwala się oderwać, a prosty, ciepły opis zdarzeń (nie zawsze pozytywnych) pozwala rozsiąść się z nią wygodnie w fotelu i razem z dr Jerry poznawać lodowy świat.
Treść tej biografii jest fascynująca o tyle, że akcja rozgrywa się w nietypowym miejscu: na biegunie, setki tysięcy kilometrów od nas, w mini państwie, jakim jest Stacja, w której główna bohaterka przeżywa najpiękniejszą przygodę życia.
Jest jednak i druga odsłona tej książki: opis przeżyć kobiety, która doświadczyła wielu osobistych dramatów i przedstawia to czytelnikowi w sposób nienachalny, dyskretny i bardzo przejmujący.
"I będę żyć" to wreszcie historia choroby, która zawsze budzi strach i niepewność, choroby, która dała kres wspaniałej, jednorazowej przygodzie i która nie złamała bohaterki, lecz sprawiła, że stała się przez nią jeszcze silniejsza.

Jjolka | 2014-01-02
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2013

Opowieść o polarnikach przebywających na stacji Amundsena-Scoota, oczami lekarki Jerri Nielsen. Niesamowita, pełna ciepła i miłości, historia autorki i jej towarzyszy. Cieszę się, że uczestniczyłam w tak fascynujących lecz też przerażających... i nie dostępnych dla wszystkich, przygodach. Niesamowicie spędzony czas, bez chwili wytchnienia, z siąkającym nosem i z marzeniami o polarnej pustce.
A bohaterowie dają mi wiarę w prawdziwą przyjaźń. Polecam gorąco!

dzamila | 2012-05-12
Przeczytana: październik 2011

To książka, którą zawsze muszę mieć na półce. Znam ją na pamięć i czytam za każdym razem, gdy dopadają mnie ciężkie chwile. Bohaterka tego pamiętnika pokazuje nam, że nawet z najcięższych opresji można wyjść dzięki miłości i woli życia.

kasia | 2011-12-28
Przeczytana: listopad 2011

książka , która daje siłę, , kształtuje charkter, daje nadzieję...gdy Ci zle, to pzreczytaj jak innym zle, co może być gorszego, trudy z jakimi polarnicy się borykają, a nsze problemy, albo niedostatki to pestka, warto pokonywac swoje słabości...uwielbiam tego typu ksiązki

ewa2233 | 2014-02-27

Choć przewijający się temat choroby nowotworowej jest dość przygnębiający - książka jest bardzo ciekawa(!) ze względu na możliwość poznania życia uczonych, mieszkających na stacji im. Amundsena-Scotta na Antarktydzie.

Anna | 2013-11-25
Przeczytana: 2005 rok

Historia samodzielnej kobiety, która wygrała walkę z chorobą po mimo przeciwności losu.

Radu | 2011-07-02
Przeczytana: kwiecień 2009

Dla mnie ciężki styl pisania, przemęczyłam się. Treść ciekawa.

Renata | 2016-11-03
Przeczytana: 04 listopada 2016