Zimowy ślub

Tłumaczenie: Agnieszka Myśliwy
Cykl: Wallflowers (tom 3)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Devil in Winter
Agnieszka Myśliwy
Ag2S

Trzecia część bestsellerowego cyklu Wallflowers. Evangeline Jenner po śmierci ojca ma odziedziczyć wielki majątek, na który czyha bezwzględna rodzina jej matki. Evie pragnie uciec od podłych krewnych, dlatego proponuje małżeństwo lordowi Sebastianowi St Vincentowi, znanemu londyńskiemu hulace o reputacji tak fatalnej, że najkrótsze spotkanie z nim sam na sam może zniszczyć dobre imię każdej...

Trzecia część bestsellerowego cyklu Wallflowers.

Evangeline Jenner po śmierci ojca ma odziedziczyć wielki majątek, na który czyha bezwzględna rodzina jej matki. Evie pragnie uciec od podłych krewnych, dlatego proponuje małżeństwo lordowi Sebastianowi St Vincentowi, znanemu londyńskiemu hulace o reputacji tak fatalnej, że najkrótsze spotkanie z nim sam na sam może zniszczyć dobre imię każdej panny. Jest jednak pewien warunek: po nocy poślubnej małżeństwo ma pozostać białe − Evie nie chce być kolejną porzuconą ofiarą ze złamanym sercem. Czy Sebastian, spragniony cielesnych uciech, będzie musiał bardziej się postarać? A może po raz pierwszy w życiu otworzy swoje serce na prawdziwą miłość?

W nowym cyklu Lisy Kleypas ukazały się „Sekrety letniej nocy” i „Jesienne zauroczenie”. W przygotowaniu „Wiosna pełna tajemnic”.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Kasiek | 2016-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 11 grudnia 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Trzecia część bardzo dobrej serii Lisy Klepyas. Po tym jak autorka na zakończenie drugiego tomu "rzuciła na zachętę" to i owo na temat losów kolejnej pary bohaterów, z niecierpliwością na nią czekałam. I było warto. Książka spełniła moje oczekiwania, które były dość wygórowane po lekturze poprzednich części.
Tym razem parę głównych bohaterów stanowią Evie - najbardziej nieśmiała spośród czterech przyjaciółek, a do tego jąkająca się, i chyba najbardziej "niegrzeczny" z dżentelmenów, których mieliśmy okazję wcześniej poznać - Sebastian. Mało, że hulaka i rozpustnik, to jeszcze porywacz. Będąca w trudnej sytuacji Evie, nie mając innego wyjścia, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W tym momencie zaczyna się ich wspólna historia, która nie tylko jest interesująca, ale potrafi i rozbawić i wzruszyć.
Książka ma wszystko to, co powinien zawierać dobry romans historyczny - wyrazistych bohaterów, łamanie konwenansów, pojedynki, no i szczęśliwe zakończenie. Nie pozostaje mi nic innego jak...

deana | 2016-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2016

Evie, trzecia z bohaterek cyklu Wallflowers, jest chyba najbardziej z nich zdesperowana. Do tego stopnia, że jedynym wyjściem jakie widzi jest zaproponowanie ślubu zdeklarowanemu rozpustnikowi i byłemu porywaczowi Lillian, lordowi St.Vincent. A i on nagle dostrzega w tym rozwiązaniu plusy - w końcu pozbędzie się problemów finansowych. Dramatyczna ucieczka przed pazernymi krewnymi dziewczyny, pośpieszny ślub a potem ... no właśnie, każde miało żyć po swojemu ale coś w planie poszło nie tak i żadne z nich nie upiera się przy rozstaniu.

,,Zimowy ślub" to trzeci tom cyklu, trochę inny od wcześniejszych. Więcej w nim jest akcji a mnie humoru. Ale i sytuacja głównych bohaterów jest zgoła odmienna. Nie spotykają się na sali balowej czy w ogrodzie ale ich wybory podyktowane są przez dramatyczną przeszłość. Evie, ucieka od dręczącej i znęcającej się nad nią rodziny a Sebastian, nagle musi przewartościować i na nowo ułożyć swoje życie. Skoro to romans historyczny, to mamy pewność, że po...

Sentido | 2017-02-24

Co powinna zrobić kobieta, która się jąka, podpiera ściany na każdym balu i jest ofiarą przemocy krewnych? Oczywiście udać się do największego uwodziciela w okolicy i zaproponować małżeństwo.
Logiczne.

Czyta się rewelacyjnie, bo uczucie bohaterów tym razem wynika z przywiązania i lojalności. On chroni ją na wszelkie sposoby, a ona opiekuje się nim podczas choroby. Obydwoje zyskują na tym małżeństwie. Ona przestaje się jąkać i nabiera wiary we własne piękno, a on w końcu staje się mężczyzną, prowadzi klub hazardowy i stawia czyjeś dobro nad własne.

Romans o tyle życiowy, że mówi o miłości zaprawionej strachem o czyjeś życie i współudziałem w cierpieniach. Nie ma pompatycznych wyznań i bezrozumnego pożądania (no...może raz go poniosło). Za to jest dojrzewanie i leczenie kompleksów.

I oczywiście morał, który się sam nasuwa: chcesz w końcu zmądrzeć - ożeń się :)

Monika KanapaLiteracka | 2017-03-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 marca 2017

Jak zapewne zauważyliście bohaterką „Zimowego ślubu” jest Evie, najbardziej nieśmiała i zamknięta w sobie dziewczyna spośród czterech przyjaciółek. Kompletnie nie odnajduje się w towarzystwie, nie potrafi się błyskotliwie wypowiadać i ogólnie sprawia wrażenie, jakby nie życzyła sobie niczyjej obecności. Jest typową szarą myszką. Nic więc dziwnego, że człowiek taki jak Sebastian St. Vincent nigdy nie zwrócił na nią uwagi. Do czasu. Do czasu aż dziewczyna odważnie wkroczyła w jego grzeszny świat i na wstępie zaproponowała małżeństwo. St. Vincent mimo książęcego tytułu jest spłukany, a dziewczyna lada dzień dostanie pokaźny spadek po umierającym ojcu. Do tego rudzielec okazuje się wcale nie brzydką kobietą. Mężczyzna nie zastanawia się zbyt długo.

Recenzując część poprzednią wyraziłam obawę, że część trzecia poleci dokładnie tym samym szablonem co dwie pierwsze. Na szczęście nie stało się tak i o ile nadal trzymamy się schematu typowego romansu różni się on od poprzednich. Tym razem...

werka777 | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Główną bohaterką powieści jest dwudziestokilkuletnia dziewczyna, cicha, skromna, niezauważana. Córka zamożnego właściciela klubu hazardowego, wychowywana pomiędzy ludźmi, którzy nigdy nie pałali do niej miłością. Przypominająca płochliwą sarnę, z niegasnącymi wypiekami na twarzy na samą myśl o towarzystwie mężczyzny. Jej osobowość stanowi ciekawy kontrast w zestawianiu z postacią lorda Sebastiana. Arogancki, bez skrupułów, jednak mający w sobie to coś, co podoba się kobietom. Z pewnością aż nadto doświadczony seksualnie zostaje w teorii jej mężem. Czy jednak w praktyce też?

„Bo możesz mieć prawie wszystko. O ile odważysz się po to sięgnąć.”

Uwielbiam historie z tak nakreślonymi osobowościami. Kontrastujące, nadające na różnych falach, jednak próbujące odnaleźć wspólny język. Miałabym jedno zastrzeżenie co do raptownej metamorfozy lorda, ukazanego w niezbyt pochlebnym świetle, a jednak działającego wbrew własnym zasadom. Z drugiej strony, może właśnie taki wpływ ma na niego...

Barbara | 2017-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 lutego 2017

Lekka w czytaniu i przyjemna w odbiorze. "Zimowy ślub" na zimowe wieczory idealnie się nadaje. Trzecia część historycznych romansów z cyklu Wallflowers to ślub Evie z Sebastianem St. Vincentem. To małżeństwo jest dla Evie ucieczką od rodziny, która zaplanowała dla niej życie u boku innego mężczyzny - obleśnego kuzyna Eustace. Uczucie rodzące się między Evie a St. Vincentem zdaje się zaskoczyło ich samych.

Szczypta_Kasi | 2016-10-17
Przeczytana: 17 października 2016

Trzecia część cyklu Wallflowers.

Już pod koniec "Jesiennego zauroczenia" mieliśmy mały spojler na temat tego co wydarzy się w kolejnej części cyklu. Ja dałam się w pełni złapać na ten haczyk i z olbrzymią niecierpliwością oczekiwałam kolejnej książki Lisy Kleypas.

"Zimowy ślub" to historia najbardziej nieśmiałej z Paprotek - Evangeline Jenner, rudowłosej piękności, która swoim jąkaniem i wycofaniem odstrasza od siebie kawalerów. Przyparta do muru przez swoją rodzinę postanawia jednak przemóc swoje opory i udaje się do Sebastiana St. Vincenta (niechlubnego porywacza z "Jesiennego zauroczenia") prosząc go aby ten się z nią ożenił. Hrabia wszak dramatycznie potrzebuje zamożnej żona, a Evie potrzebuje wyrwać się spod kurateli czyhających na jej majątek wujów.

Tak zaczyna się najwspanialszy fragment książki, kiedy to para wsiada do powozu i w szaleńczym tempie udaje się do Gretna Green, aby tam bez jakichkolwiek formalności zawrzeć sakrament małżeństwa. W trakcie ich podróży bez...

Marta | 2016-12-12
Przeczytana: 19 grudnia 2016

Odkąd pamiętam, bardziej preferowałam romanse niż jakiekolwiek inne gatunki literackie. Stosunkowo dużo czasu zajmuje mi znalezienie autora, który w stu procentach spełni moje wymagania fabularne i emocjonalne, ale jestem również bardzo pobłażliwa dla twórców preferujących schematyczność. Kleypas zaskoczyła mnie przede wszystkim tym, że porwała się na romans historyczny, co nie jest łatwe, ponieważ nie chodzi tylko o samo przedstawienie relacji zakochanych, ale również autentyczność. Ku mojemu zdziwieniu, pisarka oddała świetnie atmosferę dawnych czasów, pięknych kostiumów i arystokratycznych salonów.

Zimowy ślub to trzeci tom, ale każda część dotyczy innych bohaterów, więc nie było dla mnie problemem zapoznanie się z historią Evie jako pierwszą. Nastawiłam się na powieść przyjemną, ale raczej niezbyt wymagającą pod względem uczuć. Okazało się zgoła inaczej, co bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ niewinny opis nie...

Tirindeth | 2016-11-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Najlepsza część Paprotek! Jestem OCZAROWANA!

***

Czy wspominałam Wam, że kocham twórczość Lisy Kleypas? Niezliczoną ilość razy, wiem. Gdybym jednak miała wybrać tytuł, za który kocham ją najmocniej, chyba byłby to trzeci tom Paprotek. Devil in Winter absolutnie zawładnął moim sercem!

Evangeline Jenner pragnie uciec od swojej rodziny, która liczy na przejęcie majątku po śmierci jej ojca. A jedynym sposobem, by to osiągnąć, jest jak najszybsze wyjście za mąż. Młoda kobieta nie ma najmniejszych złudzeń, że kiedykolwiek spotka swojego księcia z bajki, postanawia więc zaproponować małżeństwo jednemu z najbardziej zdegenerowanych mężczyzn, jakiego zna – osławionemu hulace, wicehrabiemu St. Vincentowi. Oboje są zdesperowani – ona potrzebuje wolności i bezpieczeństwa, on jej pieniędzy. Czy Evie poradzi sobie u boku mężczyzny, któremu za żadne skarby nie powinna zaufać?

Trzecia część Wallflowers okazała się objawieniem! Choć na początku byłam zniesmaczona wyborem głównego bohatera,...

Patsy | 2017-02-07
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Ta seria mimo iż momentami problematyczna, okazała się wspaniałą i wciągającą rozrywką. Największym jej plusem jest według mnie świetna przyjaźń między bohaterkami (każda z książek skupia się na jednej z nich), które pomagają sobie w najważniejszym kobiecym zadaniu epoki: znalezieniu sobie dobrze sytuowanego męża. Te pozycje są lekkie, zabawne i pełne ciepłego romansu, a dodatkowo mają wspaniały klimat, dzięki bardzo dobrze przygotowanemu tłu historycznemu. Moją ulubioną pozycją była trzecia część z Ivy w roli głównej, najmniej do gustu przypadła mi z kolei część druga. Jak na razie nie planuję sięgać po inne książki autorki (ten maraton trochę wyczerpał moją romansową cierpliwość ;), jednak z pewnością w przyszłości spotkam się z nią ponownie.

*opinia ta dotyczy całej serii (4 tomów)

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com