Bransoletka pełna wspomnień

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The charm bracelet
literatura piękna
elenkaa

Dzięki rodzinnej pamiątce trzy kobiety na nowo odkrywają znaczenie rodziny i pasję życia – w miarę jak każda z zawieszek bransoletki odmienia, fragment po fragmencie, ich własne losy. Lolly na każde swoje urodziny dostawała od matki zawieszkę do bransoletki, wraz ze stale powtarzaną radą, że nic nie jest ważniejsze niż rodzinne wspomnienia. Bransoletka miała też przypominać o matczynej...

Lolly na każde swoje urodziny dostawała od matki zawieszkę do bransoletki, wraz ze stale powtarzaną radą, że nic nie jest ważniejsze niż rodzinne wspomnienia. Bransoletka miała też przypominać o matczynej miłości. Siedemdziesięcioletnia teraz i stopniowo tracąca pamięć Lolly wie, że musi się śpieszyć, jeśli chce odnowić i zacieśnić więzy z własną córką i wnuczką, które w zaganianej codzienności mają coraz mniej czasu dla Lolly i jej rodzinnych wspomnień.
Arden otrzymuje niespodziewany telefon w sprawie matki i odwiedza ją razem z Lauren, wnuczką Lolly. W trakcie przedłużających się odwiedzin Lolly wyjawia im historie kryjące się za każdą z zawieszek przy bransoletce – i te opowieści stopniowo pomagają Lolly, Arden i Lauren ponownie zbliżyć się do siebie oraz odnaleźć radość, miłość i nadzieję.
„Bransoletka pełna wspomnień” Violi Shipman to przykuwająca uwagę historia trzech kobiet i piękne przypomnienie tego, jak cenną wartością jest rodzina, to skarb, który zachowa swą wartość jeszcze długo po doczytaniu powieści do ostatniej strony.

źródło opisu: Prószyński i S-ka 2016

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kasietta | 2019-08-03
Przeczytana: 31 lipca 2019

Bardzo fajna książka pokazująca 3 pokolenia w których nie zawsze można się zrozumieć ale po latach zaczyna się dostrzegać tego czego się nie widziało wcześniej. Kiedy wysłucha się wszystkich opowieści patrzy się na świat pod innym kątem i staje się bardziej wyrozumiałym. Książka zawiera wiele wspomnień i sentencji które potrafią nauczyć czegoś nowego.

Liza | 2019-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2019

U schyłku życia 70-letnia Lola chce rodzinne historie (których symbolem są określone zawieszki na bransoletce) przekazać kolejnym pokoleniom: swojej córce i wnuczce. Dlatego też zaprasza je, aby przyjechały do jej rodzinnego domu. Aiden, córka, intensywnie pracuje w stresie i obecnie samotnie po trudnym rozwodzie wychowuje córkę. Lauren, wnuczka, to studentka, która wybrała dany kierunek studiów, by pomóc matce w kłopotach finansowych, a tak naprawdę chce robić coś innego.

„Kluczyk, bo otworzyłaś mi serce.”

Ta lektura to opowieść obyczajowa o rodzinie, więzach, które łączą bliskich; o wspólnych wspomnieniach (i tych dobrych i tych smutnych), których nikt nie odbierze. To terapia wspomnieniowa dla Loli, która się boi, bo ma problemy z pamięcią. Mówi o marzeniach, czasami na przekór rozsądkowi, o uczuciu, gdy zbyt długo nie wracamy do domu; o tym, że nie można być smutnym zbyt długo i warto mieć nadzieję. Całkiem sympatyczna historia.

Aanika | 2018-12-21
Na półkach: Przeczytane, Pozyczone
Przeczytana: 21 grudnia 2018

Ujmujaca i sklaniajaca do glebszych przemyslen historia 3kobiet.
Z uwagi na obecnosc wielu cennych madrosci zyciowych ksiazka ta jest zdecydowanie godna polecenia.

Urszula | 2018-09-13
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 25 sierpnia 2018

Bardzo przyjemna i optymistyczna książka o tym, że nigdy nie jest za późni, by coś w życiu zmienić oraz o tym, jak ważną rolę odgrywa rodzina i relacje między jej członkami.

Anne_Joy | 2018-08-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z opinią
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Bardzo ładna, mądra i ujmująca historia o wartości rodziny i wartości wspomnień. Historia pomysłowo opowiedziana poprzez zawieszki do bransoletki. Lolly, Arden i Lauren. Babcia, córka i wnuczka. Spotkanie trzech pokoleń kobiet będzie okazją dla Arden i Lauren do wysłuchania rodzinnych wspomnień, pięknie opowiedzianych przez babcię. Wspomnień pełnych życiowych prawd, które pozwolą bohaterkom przypomnieć sobie o tym, co tak naprawdę liczy się w ich życiu i zacząć odmienić swoje życie. Wydawać by się mogło, że to córka i wnuczka przyjeżdżają po to, by pomóc babce, a tak naprawdę to ona pomaga im:) Lekcje udzielane przez Lolly okażą się cenne także dla czytelników. Powieść jest hołdem dla starszego pokolenia, które ma wiele temu młodszemu do przekazania i którego warto wysłuchać, tak by pamięć mogła trwać. Szczerze polecam Wam tę opowieść – warto się przy niej zatrzymać:)

Moja ocena: 5/6 lub 7/ 10

Emlynn | 2018-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2018

Niezwykła i w pewien sposób magiczna. Dom nad jeziorem, las, cudna woń kwiatów i dźwięk bransoletek, w których zamknięte zostały najcenniejsze wspomnienia. Można się porządnie rozmarzyć. Książka o tym co w życiu jest najważniejsze: rodzina, wiara i miłość oraz bycie sobą czyli wielowymiarowym człowiekiem.

Gosia | 2017-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Rodzina jest najważniejsza. To główne przesłanie tej książki. Oraz jeszcze korzenie i wspomnienia.
Nazwisko autora - Viola Shipman to pseudonim faceta - Wade'a Rouse'a. Historia jest jednak bardzo kobieca, a wzięła się z jego osobistych doświadczeń, z historii jego babki.
Trzy kobiety: babcia Lolly, córka Arden i wnuczka Laureen. Oddaliły się od siebie, ale tego lata próbują to naprawić. Zbliżyć się, rozmawiać, poznać historie babci, przeżycia mamy, zrozumieć przyczyny, które ukształtowały je na takie właśnie kobiety. Chcą także odnaleźć utracone marzenia i po prostu być szczęśliwe. Tak przebudować swoje życie, aby uczynić je szczęśliwym na miarę swoich możliwości.
Piękna, klimatyczna i bardzo emocjonalna powieść o pełnym przeżywaniu życia. O docenianiu swoich korzeni i rodzinnych wspomnień. O poznawaniu losów członków własnej rodziny, bo one często nas kształtują. Opisuje życie prawdziwie, nie ukrywa że często jest pełne niepowodzeń i obaw, ale też będzie na tyle znośne, na ile...

Gojka | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

(...) "Dzięki rodzinnej pamiątce trzy kobiety na nowo odkrywają znaczenie rodziny i pasję życia – w miarę jak każda z zawieszek bransoletki odmienia, fragment po fragmencie, ich własne losy. Lolly na każde swoje urodziny dostawała od matki zawieszkę do bransoletki, wraz ze stale powtarzaną radą, że nic nie jest ważniejsze niż rodzinne wspomnienia(...).
"Bransoletka pełna wspomnień" przedstawia historie z dawnych lat... To opowiadanie prowadzące do zrozumienia, jak ważne są więzy rodzinne i ich poznanie. Gorąco POLECAM

anca23 | 2017-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2017

Fabuła książki wydaje się niezwykle interesująca, ewidentnie autorka miała pomysł....Wszystko wydaje się być na + jednak dla mnie w pewnym momencie akcja stacje się zbyt oczywista a przez to nie miałam ochoty zagłębiać się w kolejne rozdziały...Dobra, mogła być porywająca ale...

| 2017-05-10
Przeczytana: 10 maja 2017

"Bransoletka pełna wspomnień" - to bardzo inspirująca opowieść o losach 3 kobiet, babki, matki, córki, które zaczynają się do siebie zbliżać.
Książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, a nawet zachęciła do sprawienia sobie takiej bransoletki, która będzie mi zawsze przypominała o chwilach, które dały mi szczyptę szczęścia, bądź lekcję życia. Ta powieść, uświadomiła mi, że życie jest piękne, tylko trzeba je sobie umieć ułożyć! Coś wspaniałego. W książce, prócz wielu wspaniałych, wzruszających opowieści, jest mnóstwo interesujących, motywujących, głębokich cytatów.
Jak najbardziej polecam!