Atlas chorób oczu psów i kotów

Wydawnictwo: Urban & Partner
zdrowie, medycyna
youstyna

Bardzo szybki rozwój nauk medycznych oraz wielki postęp w diagnostyce i leczeniu schorzeń narządu wzroku u zwierząt stwarzają konieczność publikowania i prezentowania nowoczesnej wiedzy z zakresu okulistyki weterynaryjnej. W podręczniku umieszczono ponad 800 doskonałej jakości zdjęć różnych patologii gałki ocznej i jej przydatków. Każdą część poprzedzono krótkim omówieniem zmian chorobowych i...

W podręczniku umieszczono ponad 800 doskonałej jakości zdjęć różnych patologii gałki ocznej i jej przydatków. Każdą część poprzedzono krótkim omówieniem zmian chorobowych i schematycznym szkicem obrazującym mechanizmy zmian anatomopatologicznych w błonie zewnętrznej, środkowej i wewnętrznej gałki ocznej. Jest to bardzo pomocne dla lekarzy weterynarii chcących zrozumieć problemy diagnostyki różnicowej chorób dziedzicznych dna oka u psów i kotów.
Wartość publikacji podnosi ukazanie prawidłowych obrazów dna oczu u małych zwierząt, istotnie różniących się między sobą nie tylko w obrębie gatunku i rasy, ale również osobniczo. Jest to przyczyną dużych problemów diagnostycznych dla lekarza klinicysty, który, badając narząd wzroku, może mieć wątpliwości, czy dane schorzenie jest związane z nieprawidłową przemianą materii, parazytozą, chorobą o etiologii genetycznej, infekcyjnej czy pourazowej. Bardzo duża liczba ilustracji ukazujących choroby dna oczu u psów i kotów, z krótką ich charakterystyką i proponowanym leczeniem, będzie pomocna w poszerzaniu wiedzy teoretycznej i praktycznej studentów, lekarzy weterynarii i słuchaczy podyplomowych studiów specjalizacyjnych.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/atlas-chorob-oczu-psow-i-kotow/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/atlas-chorob-oczu-psow-i-kotow/