Next to Never

Cykl: Fall Away (tom 4.5)
Wydawnictwo: Penguin Publishing Group
Next to Never
angielski
licorne

New York Times bestseller Penelope Douglas introduces Quinn, younger sister to Jared, Madoc, and Jaxon, in the latest novella in the series that began with Jared and Tate in Bully.... Quinn Caruthers has several problems. Her father, Jason, and her three older brothers, Jared, Madoc, and Jaxon. Under the close watch of the men in her family, Quinn has found it nearly impossible to spread...

Quinn Caruthers has several problems.

Her father, Jason, and her three older brothers, Jared, Madoc, and Jaxon.

Under the close watch of the men in her family, Quinn has found it nearly impossible to spread her wings—or even date—without them jumping in to hover. And when a family friend—several years older—from her childhood captures her heart, she knows they’re going to be a problem. Lucas Morrow is a man—experienced, sophisticated, and important. And knowing her brothers, he may as well be forbidden.

But Lucas left town years ago and shows no signs of returning. Quinn knows she shouldn’t wait for him anymore.

But then a package turns up on her doorstep with no return address and its contents reveal family secrets that threaten to turn Quinn’s world upside down. She’s never asked about the tumultuous path of her parents’ romantic history, but she soon learns their happy marriage had a very rocky and passionate start.

As she begins to see things around her with new eyes, Quinn will have to make tough choices about whether she’ll keep waiting…or finally go after what she really wants.

źródło opisu: http://www.penelopedouglasauthor.com

źródło okładki: http://www.penelopedouglasauthor.com

mclena | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

"-Why was I so weak?
-Because we all eat lies when our hearts are hungry."

Przyznaje bez bicia - nie oczekiwałam szału - wręcz przeciwnie, w duchu gdzieś przekreśliłam tę nowelę, jako zbędny dodatek, ale kurcze, to naprawdę fajne zwieńczenie serii. Książka z perspektywy Quinn - córki Katherine i Jasona, to takie słodko-gorzkie podsumowanie całego życia bohaterów z naciskiem na rodziców Quinn o których do tej pory wiedzielismy niewiele. Ta powieść, to lekcja, która przydałaby się naszym bohaterom już od pierwszego tomu, ale tak jak w prawdziwym życiu - każdy z nas odpowiada za swoje czyny i ma prawo do błędów i w nastepstwie to ich konsekwencji.
Zwieńczenie serii, a ja mam ogromną ochotę, aby Penelope Duglas pociągnęła jeszcze ten wątek, ale już pozostawiając starych bohaterów gdzieś bardzo głęboko w fabule, a skupiła sie na Quinn, Hunterze i reszcie "młodzieży". Mam nadzieje, że może kiedyś jeszcze się tego podejmie. Dla fanów serii - obowiązkowy "must read" - nie...

kala | 2017-08-07
Przeczytana: 19 lipca 2017

Jakoś przez przypadek zaczęłam czytać tą serię właśnie od tyłu od tego tomu. I szczerze powiedziawszy nie żałuję. Jest to tak zwariowana historia, prawie jak "Moda na sukces" ale w duuużżżooo lepszym wydaniu. W pierwszych tomach mało jest wzmianek o rodzicach rozbrykanej młodzieży, a tu? razem z Quinn najmłodszą z rodu która scala wszystkich barci , wskakujemy w buty jej matki czytając historię przewrotowego romansu. Każdą stronę czytałam ze wstrzymanym oddechem, raz się cieszyłam razem z bohaterami a raz klnęłam pod nosem na ich zachowanie. Czuję ogromny sentyment do tej książki bo nie każdy rodzic potrafi pokazać swoje błędy i przyznać się do nich dziecku.

gosia | 2018-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Next to Never to kolejna część serii,, Dręczyciel,,
A ponieważ Dręczyciela uwielbiam musiałam po nią sięgnąć.
Niesamowicie fajny był ,,powrót do przeszłości ,, a właściwie to chyba teraźniejszości.. :)
No i zacznę może od tego że Quinn to młodsza siostra Jareda,Madocka i Jaxa -córka Kate( mamy Jareda )oraz Jamesa( ojca Madocka),która urodziła się pod koniec ostatniej części..
Quinn ma teraz 17 lat mieszka z rodzicami przy ulicy Fall Away Lane tak samo jak Jared i Tate, Madock i Fallen oraz Jax i Juliet- wszyscy wraz ze swoimi dziećmi oczywiście--Dylan(córką Jareda),Hawke(synem Jaxa) oraz bliźniaki Kade i Hunter(synowie Madocka) -którzy nawiasem mówiąc też są mniej więcej w wieku Quinn.
Pewnego dnia nasza główna bohaterka otrzymuje przesyłkę w której jest pamiętnik i wraz z córką Jareda- Dylan zaczynają ten pamiętnik czytać..
Jak się okazuje pamiętnik opowiada historię jej rodziców Kate i Jamesa,to jak się poznali i wszystko co działo się wcześniej..przed Quinn..
Poznają...

slammed | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku, 2017
Przeczytana: 19 marca 2017

Po tym, jak Lucas opuścił swoją rodzinną miejscowość, Quinn o nim nie zapomniała. Codziennie ma przy sobie jego czapkę, by mogła mu ją oddać, gdyby powrócił. Choć wie, że tego nie zrobi. Pewnego dnia dostaje paczkę z Toronto, w której jest książka... jednak nietypowa ponieważ opowiada historię jej rodziców.

Dobrze było się dowiedzieć jak potoczyła się historia od samego początku. Ponieważ od jej rodziców wszystko się zaczęło. Dzięki nim Jared miał okazję poznać Tate, a wszyscy bohaterowie się przyjaźnili. Niewiarygodne, jak losy wielu osób mogą się potoczyć dzięki, tym dwojga. Możemy zrozumieć dlaczego ich związek był taki burzliwy. DLaczego ojciec Madoca nie rozwiódł się ze swoją żoną, a potem ożenił z kolejną, a nie z Kathrine. Jednak dalej nie umiem tego pojąć dlaczego zwlekał z tym, by zdobyć osobę, którą kocha. Jednak widzimy jak oboje cierpieli. Szkoda mi było Kathrine, która jednak przez niego zaniedbywała wiele rzeczy, nie była w stanie sobie poradzić z uczuciami do...

tylkojego095 | 2018-03-28
Przeczytana: 28 marca 2018

Warte przeczytania uzupełnienie;)
Szkoda, że autorka nie skupiła się bardziej na młodzieży,zamiast na historii Kat i Jason'a ;/
Teraz nie daje mi spokoju historia Dylan, Kada, Huntera, Quin, Lucasa i Hawke;/ wrrr!
Mam nadzieję, że jeszcze powstaną;D
Mimo wszystko czasu na pewno nie zmarnowałam czytając Next Never;) Polecam

Patrycja | 2018-05-07
Przeczytana: 07 maja 2018

"Next to Never" to kolejna część jednej z moich ulubionych serii "Fall Away". Bohaterowie pozostałych części poskładali sobie życie w całość. Posiadają szczęśliwą rodzinę i wymarzoną pracę, na scenę zaczyna powoli wkraczać nowe pokolenie. Narratorką tej części jest Quinn, córka Jasona (ojca Madoca) i Kat (matki Jareda). Dziewczyna kończy liceum i musi podjąć decyzję co zrobić z ostatnimi wakacjami przed rozpoczęciem studiów. Quinn nigdy nie zawiodła rodziny, dlatego boi się powiedzieć im o tym co chce tak naprawdę robić, a czego nie, na domiar złego w jej ręce wpada książka tajemniczego autora, która opisuję historię dwójki ludzi tak bardzo przypominających jej rodziców. Atmosfera romansu przypomina dziewczynie o chłopaku, który kilka lat wcześniej opuścił ich rodzinne miasteczko. Quinn to nie jedyne dziecko bohaterów, którego życia wchodzi na wyższe obroty. Dylan córka Tate i Jareda rozpoczyna swoje pierwsze przygody z prawdziwymi wyścigami, dodatkowo boryka się z nieodwzajemnioną...

melania1987 | 2017-09-26
Przeczytana: 26 września 2017

Krótka fajna nowelka, która przedstawia losy bohaterów ze wszystkich pozostałych części z perspektywy Quinn w formie pamiętnika jej rodziców

jola79 | 2018-04-02

Kolejna część opowiadająca o losach Jareda, Tate, Madoca, Fallon, Jaxona i KC oraz o nowym pokoleniu, a także zostaje tu pokazana historia Jasona i Kate. Zakończenie trochę dziwne, ale może w przyszłości powstaną kolejne części

Maniaczka | 2017-11-30

Przedsmak przed Quinn :p i historia Kat i Jase...Jestem na tak!!!Zdecydowanie :D

mazi | 2018-05-20
Na półkach: New adult, Przeczytane