Zgłosuj na książki roku 2017

Cykl: Barsoom (tom 4) | Seria: Galaktyka Gutenberga
Wydawnictwo: Solarisnet
Thuvia, Maid of Mars
Piotr

Thuvia z Ptarthu, piękna księżniczka Barsoom zostaje porwana przez podłego Vars Kora, syna jeddaka Dusaru. Carthoris, syn wodza Marsa - Johna Cartera , w wyniku podłych intryg zostaje posądzony o porwanie, jako że kocha dziewczynę, a ta została przyrzeczona innemu. Na całym Barsoom trwają przygotowania do wielkiej wojny, a walkę narody czerwonej planety mają we krwi. Podburzyć ich jest bardzo...

Carthoris, syn wodza Marsa - Johna Cartera , w wyniku podłych intryg zostaje posądzony o porwanie, jako że kocha dziewczynę, a ta została przyrzeczona innemu. Na całym Barsoom trwają przygotowania do wielkiej wojny, a walkę narody czerwonej planety mają we krwi. Podburzyć ich jest bardzo łatwo zręcznemu intrygantowi.

Uratować pokój i powstrzymać rozlew krwi można jedynie poprzez odnalezienie Thuvii i ujawnienie prawdziwych sprawców zamieszania. Na tropie porywaczy jest sam Carthoris.

źródło opisu: http://solarisnet.pl

źródło okładki: http://solarisnet.pl

Ergo_sum | 2015-09-13
Przeczytana: 1994 rok

Czuję się szczęściarzem, że mogłem ją przeczytać. Mogłem przez kilka chwil poczuć się daleko stąd, od tej mass medialnej sieczki. Edgar potrafił tak to wspaniale zawrzeć, że nie chciało się odrywać od książki ani na chwilę. Dla mnie, to delicja dla książkofila :-)

Kamilos | 2017-12-14
Przeczytana: 13 grudnia 2017