Zgłosuj na książki roku 2017
Mateusz

Książka pod redakcją Beaty Mytych-Forajter i Kaliny Jaglarz poruszająca wątek ptaków w literaturze.

źródło opisu: informacja własna

źródło okładki: http://wydawnictwo.us.edu.pl/node/12513

Mateusz | 2016-09-12

Bardzo dobry zbiór artykułów, których tematem przewodnim jest ptasi motyw w szeroko pojmowanej kulturze. Z premedytacją używam właśnie tego słowa, bowiem w "Ptakach", prócz skrzydlatych wątków literackich (np. "Dolina Issy" Miłosza, "Opowieść wigilijna" Dickensa), pojawiają się również akapity dotyczące jednej z piosenek zespołu Dżem oraz łączenia fragmentów "Romea i Julii" z utworem "Blackbird" autorstwa McCartneya i Lennona.

Carmelita | 2018-01-31
Aneta | 2017-10-06