Zgłosuj na książki roku 2017

042526338X
Military, Suspence
angielski
Melania

Steele, a KGI team leader, is an enigma not even his team mates understand. His emotions are tightly locked down and nothing can break that icy exterior. Nothing except Maren Scofield, a doctor on a mission, a woman who has gotten under Steele’s skin and threatens to crack that unflappable cool he’s legendary for. Steele is determined not to allow Maren past his carefully guarded defenses,...

Steele is determined not to allow Maren past his carefully guarded defenses, but when she’s in danger, there’s no way he’ll allow anyone else to protect her. She’s hiding something. He’s sure of it. But he isn’t prepared for the shocking discovery her secrets reveal. Or how they will forever alter the course of his destiny. He has a decision to make. Hold tight and shut her out. Or take a chance on something more powerful than he’s ever faced. Love.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/16056428-forged-in-steele

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/16056428-forged-in-steele