Upadek: Dni Końca

Wydawnictwo: Westgraph
Upadek, Mielczarek, Dni Końca, fantasy, dark

Po Objawieniu Proroctwa w którym przepowiedziano nieuchronną zagładę, Imperium Talladuriańskie pogrążyło się w krwawym szaleństwie. Wojny, głód, demoniczne plagi to tylko część tego, czego muszą doświadczać na co dzień ci, którzy mieli pecha dożyć Dni Końca. Nienawiść i miłość. Wojna i bohaterstwo. magia i religia.. teraz wszystkie te wartości straciły swoje znaczenie, bowiem nastały Dni...

Nienawiść i miłość. Wojna i bohaterstwo. magia i religia.. teraz wszystkie te wartości straciły swoje znaczenie, bowiem nastały Dni Końca.

"Upadek: Dni Końca" to 2 tom epickiej trylogii z gatunku dark fantasy o końcu świata i walce o resztki tego, co w nim ważne.

źródło opisu: okładka ksiązżki

źródło okładki: materiały wsłane autora

Bebop | 2018-08-29

Drugi tom Upadku przeczytałem dwukrotnie. Zaraz po debiucie i po wyjściu Egregory, więc i na gorąco, i na chłodno.

Dni Końca dopada rzecz trudna do uniknięcia. W powieści widziałem świat mi już znany, więc gdzieś uleciała aura tajemniczości. Wszystkie wydarzenia są jakby mniej zaskakujące. Z drugiej strony autor sprytnie wyciąga nas poza obszar Imperium Cienia i porzuca na chwilę znanych bohaterów, pokazuje wydarzenia bardziej globalnie i tym przykuwa uwagę. Nie da się jednak ukryć, mrok ustępuje tutaj rozlewowi krwi.

Cieszę się, że w przeciwieństwie do poprzedniczki, śledzimy losy mniejszej grupy bohaterów. Dzięki temu przeskoki między nimi już nie męczą. W dodatku wprowadzony został genialny wątek nowej postaci, Szyszko. Przyznaję, że historie bohaterów nadal trzymają bardzo wysoki poziom.

Jeśli chodzi o błędy, to wciąż jest ich sporo. Powiedziałbym, że występują w podobnej ilości, co w poprzedniej części. Zdarzają się jakieś przekręcenia imion czy literówki, nic, z czym nie...

Paweł_Jakubowski | 2017-01-06

Rewelacyjna! Arek nie schodzi z wysokiego poziomu narracji, który wyśrubował już w pierwszym tomie. Tak jak poprzednio, mamy do czynienia z paletą barwnych i rozrzuconych po świecie postaci, których losy będą się ze sobą splatać. To bardzo ciekawy zabieg, ponieważ ze względu na liczbę bohaterów, nie możemy być do końca pewni, którzy z nich przeżyją. I, uwierzcie mi, autor zagrywa tę kartę nie jeden raz! Jeśli lubicie, kiedy jest krwawo i niepewnie, jeśli chodzi o losy bohaterów – ta książka jest dla Was. Zapraszam do przeczytania całej mojej opinii o książce:

Tomasz Kowalik | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Pierwszy tom intrygował - sposób narracji tworzył atmosferę "czegoś nowego". Poprzeczka była ustawiona dość wysoko, ale na szczęście drugi tom sprostał wyzwaniu. Niedopowiedzenia, dynamiczna akcja i ciągłe zwroty wydarzeń powodują, że książki się nie czyta tylko pochłania. Chciałbym napisać więcej ale nie chcę robić spoilera. Każdy kto zaryzykuje lekturę, nie będzie żałować.

Arku, czekam na trzeci tom!!

GreK | 2016-09-27
Przeczytana: wrzesień 2016

Panie Arkadiuszu,
jestem świeżo po lekturze drugiego tomu Upadku i znowu mnie Pan zaskoczył! Tym razem in plus.

Szczerze przyznam, że nie spodziewałem się niczego specjalnego, niczego czego nie miałby tom pierwszy. Wiem, że jest Pan mistrzem budowania fabuły, co można było zauważyć już w Objawieniu Proroctwa. Drugi tom jednak miał w sobie coś, czego brakowało w pierwszym, coś co kazało mi wracać do książki i czytać dalej, coś co sprawiło, że bohaterowie byli bardziej żywi i mięsiści a nie byli tylko kukiełkami przestawianymi po planszy.

Co spowodowało tak diametralną zmianę?

Moim zdaniem w tomie drugim mimo, że akcja w dalszym ciągu galopuje na złamanie karku, pojawia się więcej opisów, więcej tych smaczków, które sprawiają, że łatwiej nam poczuć scenę, zobaczyć ją nie na chłodno - z zewnątrz, ale znaleźć się tam - w wirze wydarzeń, odczuć te emocje, które targają bohaterami.

Lubię te krwawe opisy. Lubię te brutalne sceny. Lubię mordowanie głównych bohaterów. Lubię ich...

Arkadiusz Mielczarek | 2016-09-03
Przeczytana: 03 września 2016

Jak zawsze nie będę oceniał swojej książki. nie wypada.

Dodawał będę jednak linki do oceny innych osób, recenzji itp. poza Lubimy czytać. Dla wygody osób, które będą zainteresowane nabyciem.

Ot pierwsza z recenzji (zawiera lekkie spojlery):

Jestem jej autorem. Kontakt w sprawie kupna można nawiązać przez Facebooka https://www.facebook.com/Upadek-dark-fantasy-909420995845386/

lub maila armiel@interia.pl

Adam Orzeł | 2017-03-16

Był to moje pierwsze wsparcie na platformie Crowdfunding.
Trochę sceptycznie podchodziłem do książki.

Ale było warto. Dawno nie miałem tak ekscytującej i wbijającej się w mój gust, książki. Aktualnie jest to mój TOP 1.
Jeżeli macie okazję ją czytać, bierzcie bez opamiętania.

durendal | 2016-12-08

Bardzo przyjemnie się czytało. Nie jest to kolejna książka fantasy z gatunku "harlekina", gdzie główni bohaterowie nigdy nie giną a fabuła jest tak przewidywalna, że tylko dziecko nie domyśli się zakończenia. Przyznam, że zarówno pierwszy jak i drugi tom, wciągnął mnie bardziej niż cała twórczość Trudi Canavan.

Szczerze polecam i czekam na kolejny tom :)

Sam_u_raju | 2017-08-18

Drugi tom bardziej przypadł mi do gusty. Jest znacznie lepiej niż w części 1. Nowi bohaterowie wychodzą jak dla mnie na czoło tej powieści. Dzięki ukazaniu ich emocji stają się bardziej prawdziwsi i o wiele łatwiej zapałać do nich również emocjami. Brawo dla autora.

Zafkain | 2018-08-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane