Der Verehrer
Zombek

Inne wydania

W lesie niedaleko małej miejscowości w okolicach Augsburga znaleziono zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policja i bliscy zamordowanej stoją przed prawdziwą zagadką, gdyż kobieta zaginęła bez śladu przed kilkoma laty. Dopiero telefon od jej znajomej z wakacji dostarcza pierwszych wskazówek. Jednocześnie we Frankfurcie toczy się inna historia. Leonę - zadowoloną z życia redaktorkę pracującą w wydawnictwa - ukochany mąż porzuca dla innej kobiety. To prawdziwy cios dla osoby, która dopiero co była świadkiem samobójstwa...

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Joanna | 2013-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 07 września 2013

Najnowszy thriller psychologiczny poczytnej niemieckiej pisarki Ch.Link – „ Wielbiciel” jest swego rodzaju ostrzeżeniem przed zbyt pochopnym zawieraniem znajomości w różnych sytuacjach życiowych.
Leona Dorn, mieszkanka Frankfurtu to czterdziestodwuletnia kobieta wiodąca przez długie lata szczęśliwe życie małżeńskie. Praca zawodowa w wydawnictwie również przynosi jej sporo satysfakcji. Kiedy jednak w drodze do dentysty zdarza się dosłownie u jej stóp śmiertelny wypadek, a jakiś czas potem dowiaduje się, że mąż porzuca ją dla innej kobiety, jej życie rozsypuje się. Rozchwiana emocjonalnie, sfrustrowana a przede wszystkim osamotniona poznaje w niecodziennych okolicznościach brata ofiary śmiertelnego wypadku.
Jednocześnie w powieści toczy się drugi wątek – w innej części Niemiec , na wsi niedaleko Augsburga znalezione zostają zmasakrowane zwłoki młodej kobiety. Policji wiadomo kim jest ofiara oraz fakt, że opuściła ona wieś kilka lat wcześniej udając się autostopem w podróż do...

teri | 2013-12-04
Przeczytana: 02 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Praktycznie od samego poczatku wiadomo wszystko.Kto jest przesladowca i morderca.Ale jest tak dobrze napisane,ze nie przeszkadzal mi ten fakt.Ciekawy,mocny thriller psychologiczny.O tym,jak latwo pomylic sie w ocenie nowo poznanych ludzi.O szalenstwie i jej konsekwencjach.Polecam!La pazia che distrugge la vita del l'altri....

creatures | 2013-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Kryminały, kryminały wszędzie O.o
Książka bardzo wciągająca. Szczerze jestem przerażona tą historią. Dużo się słyszy o takich sytuacjach w wiadomościach...ale wydaje nam się to takie odległe. Słyszymy o gwałcicielach, mordercach, masochistach można by takich sytuacji wymieniać godzinami. Lubię czytać kryminały w ten sposób wczuwam się w nadzwyczajną historię, dowiaduję się jakie emocje towarzyszą osobie porwanej lub inne tego typu formy. Jest to moje pierwsze spotkanie z Charllote Link ale na pewno nie ostatnie. książka, a przede wszystkim bardzo intrygująca. Polecam :)
Pozdrawiam, Creatures.

gwiazdka | 2015-08-24
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 24 sierpnia 2015

„Wielbiciel" zawiera pewne schematy spotykane w powieściach Charlotte Link. Mimo tego książkę czyta się z wielkim zainteresowaniem. Nie należy niestety oczekiwać pytać kto? lub co?, raczej nasuwa się kiedy? lub w jaki sposób? Treść budzi silne emocje, chwilami, chyba przez przewidywalność powieści, odkładałam „Wielbiciela", żeby nabrać lekkiego dystansu, ale zaraz z niecierpliwością wracałam. Jeśli chodzi o bohaterów są oni opisani cechami trochę skrajnymi- szczególnie mężczyźni są pełni wad i zaborczy, kobiety zaś marzą tylko o zdobyciu jakiegoś faceta. Jednak historia opisana przez Link jest ciekawa, mimo wspomnianej przewidywalności.

Beata | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Rewelacyjna powieść. Od początku wiadomo, kto jest sprawcą, a mimo tego autorka do końca powieści utrzymuje nas w stanie zainteresowania treścią książki. Uwielbiam utwory pani Link, zawsze są w nich, prócz motywów kryminalnych, rozbudowane wątki obyczajowe i psychologiczne. Tym razem mamy do czynienia z psychopatą opętanym chorą miłością do kobiety.

Ania K | 2013-05-19
Przeczytana: 19 maja 2013

Kolejna ksiązka Charlotte Link od której nie moglam sie oderwac,zaliczam tę pozycje do udanych i polecam poznanie jej tresci.

Marzin | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejny dobry thriller tej pisarki. Książka trzymająca w napięciu, trochę przewidywalna, jednakże warto przeczytać ją do końca by dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi mordercy, polecam.

macias | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sporo dobrego słyszałem o Charlotte Link i moje oczekiwania okazały się zdecydowanie zbyt wysokie. To moja pierwsza książka tej pisarki i mam nadzieję, że kolejne będą dużo lepsze. Banalna, przewidywalna, mocno naciągana fabuła, mająca silnie oddziaływać na emocje czytelnika, ale chyba nie do końca się to udało. Sporo zbiegów okoliczności, mało spójności, dużo chaosu. Psychopata miesiącami koczujący pod samym domem swojej ofiary zostaje przez nikogo niezauważony mimo że jest poszukiwany międzynarodowym listem gończym i jego wizerunek jest we wszystkich środkach masowego przekazu... strasznie to naiwne i infantylne. Ja tego nie kupuję, a takich dziwnych, mało wiarygodnych i sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem sytuacji jest więcej.

Pela | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Ta książka Charlotte Link zdecydowanie najmniej przypadła mi do gustu. Psychopatyczny morderca morduje kobiety, wydawało się, że ofiary nie miały z sobą nic wspólnego a jednak wszystkie one w jakiś sposób zawiodły psychopatę. Niektóre wątki zbędne lub niepotrzebnie rozbudowane, jak ten związany z Bernhardem Fabianim.
Niemniej jednak mam zamiar przeczytać kolejne książki tej autorki i Was też zachęcam.

Arlet | 2015-08-27
Przeczytana: 11 lipca 2014

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Charlotte Link, ale na pewno nie ostatnie. "Wielbiciel" jest książką niesamowicie wciągającą, napięcie jest w niej odpowiednio stopniowane, a bohaterowie są ciekawie skrojeni. Oczywiście najbardziej zapada w pamięć postać Roberta Jablonskiego, a część narracji jest poprowadzona z jego perspektywy.
Mamy tu do czynienia z dwoma głównymi wątkami, które pod koniec wspaniale się ze sobą łączą. Nie przeszkadza wcale, że od początku wiadomo, kto jest "dobry", a kto "zły", gdyż akcja jest pełna napięcia i nie ma mowy o nudzie czy rzucaniu książką o ścianę.

Charlotte Link odpowiedziała na Wasze pytania!

Charlotte Link odwiedziła Polskę w ramach Festiwalu Apostrof i Warszawskich Targów Książki. Pomimo napiętego grafika znalazła chwilę, aby odpowiedzieć na kilka Waszych pytań!

Charlotte Link odpowie na Wasze pytania!

Gościem honorowym Targów Książki w Warszawie są w tym roku Niemcy. Z tej okazji do Warszawy przyjedzie 11 niemieckich pisarzy: laureatka literackiej Nagrody Nobla, Herta Müller, Wolfgang Bauer, Ulrike Draesner, Jakob Hein, Daniela Kohl, André Kubiczek, Charlotte Link, Ulrike Guérot, Daniela Seel, Alice Pantermüller i Jurij Andruchowycz. My spotkamy się z Charlotte Link i zadamy jej Wasze pytania!