Zamczysko strachulców. Grom z jasnego nieba

Tłumaczenie: Iwona Janczy
Wydawnictwo: Wydawnictwo Adamada
Le manoir croquignole. Coup de foudre à l'ècole
9788374207782
Ewa

To miał być epokowy wynalazek, który zrewolucjonizuje metody straszenia. Dzieło życia Lady Krakry. Apokaliptyczne monstrum – demoniczna maszyneria do wywoływania burz, ciskania gromów na oślep i dziurawienia chmur błyskawicami (tkliwie nazywana „gromowładkiem”) miała śmiertelnie przerazić wszystkich ludzi. A co z tego wyszło? Tylko tu można się nauczyć płatać najzłośliwsze psikusy, pęknąć...

Tylko tu można się nauczyć płatać najzłośliwsze psikusy, pęknąć (boleśnie) ze śmiechu, spóźniać się na lekcje, rzucać błyskawicami, a może nawet... spotkać miłość swojego życia.

źródło opisu: Wydawnictwo ADAMADA, 2016

źródło okładki: Wydawnictwo ADAMADA

Amarisa | 2016-10-12
Przeczytana: 12 października 2016

Moją recenzję znajdziecie na moim blogu. Serdecznie zapraszam ^_^

Na półkach: Przeczytane, Adamada

Lubicie Halloween? Ja nie specjalnie. Nie rozumiem kompletnie tego przebierania się za potwory i chodzenia po mieszkaniach by nazbierać słodkości. Nie mam nic przeciwko temu, że inni bawią się w taki sposób, ale do mnie to jakoś nie przemawia. Jedyne co w tym dniu lubię to ciekawe dekoracje i mini horrory dla dzieciaków, które coraz częściej z przyjemnością czytamy z Alicją. Kiedyś takie książki wydawały mi się dziwne. Teraz jednak nauczyłam się z nich śmiać. Kto wie, może i do Halloween kiedyś się przekonam? ;)

Dziś zatem pokażę Wam jedną z tych książek, którą spokojnie moglibyśmy czytać 31 października. Co prawda skierowana jest ona do młodszych czytelników i nie jest jakoś bardzo straszna. Ale na pewno utrzymana jest ona w takim mrocznym klimacie, gdzie wszystko co złe jest cacy, a właściwe postępowanie się gani. Jakby się tak zastanowić, to takie lektury mogą demoralizować nasze dzieciaczki i sprawiać, że wszystko im się pomiesza. Ale ja się o to nie martwię. W końcu nie...

Ania | 2017-03-16
Na półkach: Przeczytane, 2017