Kot ty jesteś?

Okładka książki Kot ty jesteś? Marcin Brykczyński
Okładka książki Kot ty jesteś?
Marcin Brykczyński Wydawnictwo: Media Rodzina literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Media Rodzina
2016-01-01
2016-01-01
32 min.

Okładka książki Czy już wiesz kim zostać chcesz? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Czy już wiesz ... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...

Okładka książki Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Uśmiech dla Żabki Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Komu zupki? Magali Le Huche, Quitterie Simon
Komu zupki? Magali Le Huche, Qu...
Okładka książki Dom babci David Litchfield, Ross Montgomery
Dom babci David Litchfield, R...
Okładka książki Nie trzeba słów Armando Quintero, Marco Somá
Nie trzeba słów Armando Quintero, M...

Prześliczna książeczka z kocimi wierszami dla dzieci. Oczywiście każdy dorosły kociarz będzie nią też zachwycony. Większy format. Twarda oprawa.

Sam autor na okładce wabi czytelników i ostrzega, że jak ktoś weźmie tę książkę do ręki , na pewno dostanie kota na punkcie kota!

Kota można rzeczywiście dostać już oglądając cudowne ilustracje. Są to niesamowite kolaże z kolorowych tkanin, włóczek począwszy od normalnej prostej struktury bawełnianej po angorską, wełnę, moher, len, kaszmir, włókna sztuczne, z futerkiem, złotą nitką i wiele, wiele innych . Kawałki frote, makatek, sweterków, układy filcowe, koraliki biżuteryjne mienią się feerią barw.
Od oglądania można dostać lekkiego oczopląsu. Wszystko takie piękne, że dotykając kartki ma się wrażenie ,że pod palcami przewijają się prawdziwe arrasowe dzieła kociej sztuki. Trzeba to samemu obejrzeć na własne oczy.

A kto się nie zachwyci wierszem o polskim rodzimym kocie? Przypomina nam utwór poetycki Władysława Bełzy o małym Polaku.
W tej wersji jest również niesamowity.

,, Kto ty jesteś?
Kotek miły.
Kochasz Polskę?
Z całej siły!
A gdzie mieszkasz?
Na kanapie.
A co robisz?
Myszy łapie.’’

Wiersze łapią za serce i mocno trzymają, pod warunkiem ,że ktoś ma miłość do kotów.
Zobojętniałych na kocie piękno i wdzięki nie zapraszamy do wglądu.

Znajdziecie tu prześliczne wiersze o kocich charakterach i ich zmienności. Jak to z tygrysa czy pantery potrafią szybciutko przerodzić się w potulnego futrzaka kanapowca.
Pędząc zaś wysoko po dachach domów w mieście, są jego królami. W swej gracji i skoczności potrafią dosięgnąć do przysłowiowych gwiazd. Są też wiersze o kocim zamiłowaniu do muzyki, o wielkim sercu i miłości do rodzinnego domu, o kocich zabawach typu bieg za plamką słonecznego światła i jeszcze dużo innych.

A te wszystkie wierszyki przeczytacie sami i swoim dzieciom w tej arcyciekawej kociej lekturze, godnej polecenia.
Czytanie można uprzedzić , zabierając dzieci na prawdziwą wystawę kotów rasowych, które odbywają się praktycznie co tydzień w wielu miejscowościach. Po takich emocjach na żywo maluch będzie słuchał książeczki jeszcze z większym zaangażowaniem.

Piękne koty. Pani w księgarni zapewniała, że wierszyki powstały do kotów, a nie odwrotnie. Ale jedno i drugie cudne. Polecam zwlaszcza "Elektrykot"

• Dziecięce
  • Dla dzieci
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀
  • 1p) Poezja dziecięca
  • Czytane synkowi

Dodaj cytat z książki Kot ty jesteś?