Mój pamiętnik potoczny

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7469-013-5
pamiętnik, przemyślenia

Olga Lipińska - wszechstronny reżyser i scenarzysta - realizowała spektakle dramatyczne w Teatrze TV (m.in. sztuki Fredry, Słowackiego, Musseta), na scenach teatralnych i operowych (Opera Śląska, Opera Poznańska), ale też m.in. takie imprezy jak Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu oraz festiwal FAMA w Świnoujściu; w latach 1977-1990 sprawowała funkcję dyrektora i kierownika artystycznego warszawskiego Teatru Komedia. Szerszej publiczności znana jest przede wszystkim jako autorka popularnych programów kabaretowych (ostrogi satyryka zdobywała jeszcze w STS-ie), święcących triumfy w polskiej telewizji od końca lat sześćdziesiątych aż po dzisiaj.
„Mój pamiętnik potoczny” to zbiór felietonów, jakie Olga Lipińska publikuje od ponad dziesięciu lat na łamach pisma „Twój Styl”. Z przekornym poczuciem humoru opisuje w nich nie tylko przeobrażenia polityczne i ich wpływ na rzeczywistość, życie artystyczne i przyjaciół, ale także własne lęki i frustracje, swoją niezgodę na otaczające nas absurdy, a nade wszystko swój dom (w którym odnajduje poczucie bezpieczeństwa, o ile oczywiście nie trafi się akurat jakiś remont), także ten na Mazurach, oraz swoją najbliższą rodzinę...

[opis wydawcy]

Woody | 2017-11-22
Przeczytana: 22 listopada 2017

Kapitalna kobieta, kapitalne poczucie humoru! Mam zbieżne poglądy z p. Olgą, więc tym bardziej czytało mi się tę książkę świetnie. Lipińska pisze inteligentnie i ironicznie, pięknie i smutno, nostalgicznie i wesoło naprzemiennie.
Może niekiedy porusza zbyt wiele spraw przyziemnych, roztrząsa problemy codzienne, które - z perspektywy kilku lat od wydania książki - są nieaktualne i dla części czytelników mogą być niezrozumiałe (stąd tylko 7*). Niemniej kupuję dwie kolejne książki Autorki. Po "Pamiętniku potocznym" mam apetyt na więcej Olgi Lipińskiej!

Agnieszka Cieślak | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Dawno nic mnie tak nie rozbawiło, zasmuciło i skłoniło do refleksji. Powinno być 10/10, ale ideałów nie ma - prawda?

Joanna | 2014-04-07
| 2014-02-13