Warszawa kobiet

Wydawnictwo: Polityka
978-83-62148-83-7

Najnowsza książka laureatki Paszportu Polityki, zachęcająca do innego spojrzenia na Warszawę – przewodnik nie tyle po miejscach, co po kobietach związanych z tym miastem. Znajdą się w nim opisy szczególnie wybitnych bohaterek związanych ze stolicą, dłuższe eseje na ich temat oraz portrety stworzone w nowoczesnej technice. Książka ma także formę klasycznego podziału na trasy, tak, aby...

Książka ma także formę klasycznego podziału na trasy, tak, aby można było zabrać ją ze sobą i poddać się opowieści o mieście. Autorka jest zawodową przewodniczką po Warszawie. Jest to jednak przede wszystkim zabawa z miastem, „z tym trudnym przypadkiem choroby o nazwie Warszawa. Gdzie „miłość i fascynacja to proces długotrwały, a romantyczne zakochanie się od pierwszego wejrzenia nie wchodzą w grę”.

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

Aglod | 2011-07-26
Na półkach: Rok 2011, Przeczytane
Przeczytana: 25 lipca 2011

Książka ciekawa dla warszawiaków. Trzeba wiedzieć o jakich miejscach się czyta, bądź zwiedzać je z książką w ręku. Rozbudziła we mnie chęć dowiedzenia się czegoś więcej o Warszawie, dla mnie miasta mojego dzieciństwa.

Marquee | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Nietypowy przewodnik po stolicy
Warszawa- miasto, które kocham i nienawidzę jednocześnie. Pełne ludzi, którzy nie chodzą a biegają, banerów plakatów smaków i zapachów, obok której świetnie funkcjonuje kultura. Kolejną barwę temu miastu nadała Sylwia Chutnik. Wydała przewodnik niezwykły,który oprowadza po stolicy, szlakiem znanych kobiet, silenie związanych z Warszawą. Jeśli szukacie oryginalnego motywu by odwiedzić miasto, miejcie ze sobą tę publikację.

MadameShepard | 2014-04-09

Książka bardzo ładna, z dopracowaną, spójną grafiką. Ciekawie napisana, do łażenia po Warszawie tropem Warszawianek świetna, ale także ciekawa jako zwykła lektura dla czytelnika, który do stolicy się nie wybiera.

DitaParlo | 2015-07-31
Na półkach: Posiadam, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 13 sierpnia 2015
recenzent | 2012-11-03
Znalezione w Ninatece: „Cwaniary” Sylwii Chutnik

Stare przysłowie gospodyń domowych mówi, że jeśli umiesz upiec ciasto, poradzisz sobie z każdym zabójstwem. Dziś w naszym audiowizualnym - na fali Dnia Kobiet, który przypadł parę dni temu -  o kobiecej sile i o pisarce. O „Cwaniarach” Sylwii Chutnik.

Warszawa czyta

W dniach 8-12 maja Warszawa zmieni się w czytelniczy klub dyskusyjny, a warszawiacy i warszawianki zostaną zaproszeni do licznych działań związanych z jedną konkretną książką - "Cwaniarami" Sylwii Chutnik.