Koszmarna Księga Koszmarnego Karolka

Tłumaczenie: Maria Makuch
Cykl: Koszmarny Karolek
Wydawnictwo: Znak
Horrid Henry's big bad book: ten favourite stories - and more!
832400663X
Karolek

Dziesięć wybranych opowiadań przypomina najstraszniejsze wyczyny, jakich dokonał Koszmarny Karolek na wielu różnych lekcjach i przerwach. zbiorek jest ilustrowany zabawnymi, kolorowymi rysunkami Tony ego Rossa.

Gustawsonek | 2013-05-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Zabawne
Przeczytana: 11 maja 2013

Spodobał mi się Koszmarny Karolek, jednak wydaje mi się zbyt przesadzony.
Ale nie jest przez to gorszy.
Polecam :p

Natalia | 2012-08-22

Uwielbiałam czytać o przygodach Karolka, kiedy byłam młodsza ;-) Zresztą teraz też co jakiś czas lubię do nich wrócić :)

Kiti | 2013-09-16

Francesca Simon to Amerykanka, która obecnie w całości poświęciła się pisaniu. Seria o Koszmarnym Karolku istnieje na polskim rynku już kilkanaście lat.

Książeczka składa się z dziesięciu opowiadań, w których głównymi bohaterami są Koszmarny Karolek, Doskonały Damianek i jeszcze kilku innych znajomych. Chłopiec, jak zresztą wskazuje już jego przydomek, jest koszmarny i rodzice nie mogą nic na to poradzić. Znacznie różni się od swojego grzecznego brata, który zawsze jest doskonały.

Tym razem możemy zapoznać się z przygodami Karolka na basenie, gdzie przepłoszył swoich konkurentów, czy podczas dnia sportu w szkole, którego tak nienawidził. Nie zabrakło także prezentu od babci, który nie spodobał się bohaterowi, czy dyktanda z wyrazów z trudną pisownią. Jak zwykle było zabawnie i trochę strasznie.

Z przygodami Koszmarnego Karolka sama zapoznawałam się, gdy uczyłam się jeszcze w podstawówce. Pamiętam, jak chodziłam do biblioteki i wypożyczałam co raz to nowe opowieści o moim...

tuten | 2015-11-17

Ubaw po pachy. Czytanie koniecznie z dziećmi!

Mikołaj | 2017-02-02
Marta | 2017-02-02