Zgłosuj na książki roku 2017

Poczytalność. Przygody literackie

Wydawnictwo: Warstwy
9788365502063
VenusInFur

Tom "Poczytalność. Przygody literackie" to wybór tekstów autorstwa Adama Wiedemanna poświęconych literaturze. W książce znalazły się zarówno dłuższe szkice, mające charakter szczegółowego omówienia (poświęcone np. twórczości Witolda Gombrowicza czy Mieczysława Piotrowskiego), jak i krótkie recenzje, będące zapisem towarzyszącej lektury krytycznej dziejącym się tu i teraz zdarzeniom literackim (jest i Marcin Świetlicki, i Andrzej Sosnowski, ale i Witold Wirpsza, Czesław Miłosz czy Wisława Szymborska). Powstawały na przestrzeni wielu lat (1996–2015) i są zapisem autorskiej przygody ze współczesną literaturą polską.

źródło opisu: http://www.wydawnictwowarstwy.pl/products/1659

źródło okładki: http://www.wydawnictwowarstwy.pl/products/1659