Bezwstydna cnota

Tłumaczenie: Małgorzata Szymanek
Cykl: Święte grzechy (tom 2) | Seria: Wszystko dla Pań
Wydawnictwo: Amber
Brazen Virtue

Grace McCabe, znana autorka kryminałów, jest wstrząśnięta śmiercią siostry, zgwałconej i zamordowanej. I odkryciem, że Kathleen, rozwiedziona nauczycielka, prowadziła podwójne życie. Żeby zdobyć pieniądze na adwokata i odzyskać prawo do opieki nad synem, pracowała w sekstelefonie. Grace nie zamierza czekać bezczynnie na wynik śledztwa, wbrew ostrzeżeniom przystojnego detektywa z wydziału zabójstw. Postanawia zwabić mordercę w pułapkę, w której ona sama będzie przynętą.

Modliszeg | 2015-01-16
Na półkach: 2015!, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 15 stycznia 2015

"Mam wrażenie, że jesteś najlepszą rzeczą, jaka mi się kiedykolwiek przytrafiła. Przykro mi, ale nie mogę ci nic na to poradzić"

Bardzo pozytywna książka. Nora Roberts odznacza się niebanalną pomysłowością.
"Bezwstydna cnota" opowiada o przeżyciach Grace, znanej autorki kryminałów, które miały miejsce po przyjeździe do siostry Kathleen. Siostra bohaterki ma spore problemy życiowe z którymi sobie nie radzi. Podejmuję pracę w sex telefonie. Po kilku dniach od przyjazdu siostry zostaje bezdusznie zamordowana. Mężczyzna zaczyna mordować oraz gwałcić kolejne kobiety, które w pewnym stopniu przypominały pierwszą ofiarę. Sprawa zaczyna się rozjaśniać gdy Grace z uporem dąży do rozwiązania sprawy zabójstwa. Przystojny policjant Ed otacza ją troską i wsparciem, a cały wydział zabójstw angażuję się w tragiczną sprawę.
Zakończenie jest pomysłowe, każde zdanie dobrze przemyślane. Bohaterów łączy miłość.
Bardzo lekko się czyta. Jestem szczerze zadowolona. Polecam. :)

marcia | 2012-02-03
Przeczytana: 31 stycznia 2012

Kolejna dobra książka autorstwa Nory Roberts. Nie jest jakoś super arcydziełem lecz naprawdę bardzo przyjemnie się czyta. Ciekawa fabuła, bardzo dobre postacie oraz fantastyczny przekaz emocji bohaterów.
Z przyjemnością polecam...

gwiazdka | 2013-12-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Gdybym na „Bezwstydną cnotę" trafiła jako na jedną z pierwszych książek Nory Roberts, to cóż, nie poznałabym wielu fajnych kryminałów, bo ta zniechęciłaby mnie bardzo skutecznie. Jedna ze słabszych pozycji tej autorki- moja najsłabsza do tej pory, a przeczytałam ponad 40. Zbrodnia i morderstwo- bardzo ciekawy pomysł i jest to chyba jedyna zaleta. Śledztwo niestety jest zepchnięte na dalszy, bardzo odległy plan. Oczywiście romans, ale bardzo schematyczny, brakuje jakiejś konsekwencji, Głowna bohaterka z kolei bardzo irytująca, pomijam fakt, że jej postać jest jakaś nijaka, niedopracowana, brakuje w niej konsekwencji. Wyjaśnienie, typowe dla pani Roberts, czytelnik zna już wcześniej, a policja też dowiaduje się przez przypadek, zabrakło mi tej dociekliwości i dedukcji. W pewnej chwili jako czytelnik poczułam się przez autorkę zlekceważona, jakby książka powstawała na szybko, dla kasy, a odbiorca się nie liczy.

dzosefinn | 2012-10-26
Przeczytana: 26 października 2012

To jest pierwsza książka Nory Roberts jaką miałam przyjemność czytać. Romantyczny thrillery to historie, które na pewno przypadną mi do gustu. I nie obchodzi mnie to, że to jest literatura raczej niskich lotów. Ważne, że przy niej świetnie się bawiłam, była lekka, miła i przyjemna :).
Bohaterowie są bardzo wyraziści, non stop akcja wre i co najważniejsze, nie zanudza! Relaks przy tej pozycji gwarantowany!

Anna-mojeksiążki | 2016-03-21

Nora Roberts jest jedną z takich autorek, po których książki sięgam "w ciemno". Potrafi naprawdę świetnie i klimatycznie pisać.

"Bezwstydna cnota" to thriller z wątkami romansu, intrygujący i zaskakujący. Główną bohaterką powieści jest Grace McCabe, znana autorka kryminałów. Kobieta wspiera swoją siostrę Kathleen, rozwiedzioną nauczycielkę, która walczy o prawo opieki nad synem, Kevinem. Pensja nauczycielki do wysokich nie należy, a adwokatom trzeba płacić. Kathleen znajduje więc drugą pracę, o której nikt nie wie, bo nie ma się, czym chwalić. Kobieta pracuje bowiem w sextelefonie. Jak się okaże, nie jest to bezpieczna praca.... Kathleen zostaje brutalnie zgwałcona i zamordowana. Grace jest zszokowana, kiedy jednak uporała się z przygotowaniem pogrzebu i trochę ochłonęła, postanowiła nie odpuszczać i sama zająć się poszukiwaniem zabójcy siostry. Wybiera niekonwencjonalny i niebezpieczny sposób - sama staje się przynętą....

Nora Roberts, w swoich powieściach, bardzo umiejętnie...

Anastazja | 2013-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Moja ciotka jest już od ponad 7 lat wielką fanką Nory Roberts, więc logicznym jest, że łatwo trafiają w moje ręce pozycję od Nory, bez względu na tytuł tudzież fabułę. Tak też było w przypadku Bezwstydnej Cnoty.
Z początku, jakoś do połowy książki bardzo opornie mi szło czytanie. Zaczęłam, w między czasie przeczytałam drugą część Greya no i dziś skończyłam.
Cóż po prostu kocham usposobienie Grace! I motyw morderstw? Jak najbardziej w moim stylu. Więc co tu było nie tak? Moim zdaniem nic, książka dobra sama w sobie, jak większość od Roberts. Są charakterystyczne, czasami zaskakują, niekiedy są nieprzewidywalne, ale dalej je kochamy.
Mimo, że ta lektura opornie mi szła, wszystkim fanom "morderstw" szczerze polecam.

Karola18 | 2014-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2014

Nora Roberts lepiej pisze kryminały niż historie miłosne:)
Kethleen po rozwodzie stara się o prawo do opieki nad synem. By mieć pieniądze na detektywa zaczyna pracować w sekstelefonie. Gdy zostaje zamordowana, Grace, jej siostra, razem z policjantem Edem zaczynają śledztwo. (Chodź nie do końca bo Ed nie zgadza się by Grace pomagała policji).
Chodź od początku wiadomo kto jest winy śmierci Kathleen to poszukiwanie zabójcy jest interesujące.
Pani Nora Roberts postarała się w tej książce:)
Gorąco polecam.

maggnolia | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Książka dobra lecz czasem dłużyła mi się. Za dużo opisów za mało akcji lecz śliczne zakończenie.

zaczytanyskrzat | 2014-01-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nigdy nie sądziłam, że Nora Roberts może mnie tak pozytywnie zaskoczyć. A tymczasem "Bezwstydna cnota" to moim zdaniem rewelacyjna książka. Dobrze zbudowany wątek kryminalny, a przy tym nuta romansu to coś co każdy czytelnik tutaj odnajdzie.

Martyna | 2012-09-02

Strasznie polubiłam główną bohaterkę Grace :) długo po przeczytaniu książki myślałam co tam u niej słychać :D