Cztery sprawy ostateczne

Wydawnictwo: Exter

Książeczka zawiera szereg refleksji na temat poszczególnych aspektów rozważań na temat czterech rzeczy ostatecznych : śmierci, sądu, nieba i piekła. Służy ona skupieniu uwagi Czytelnika na naczelnej przyczynie naszego istnienia i najważniejszym zadaniu, jakie mamy do spełnienia, a także precyzuje szereg poniekąd mniej znanych prawd religii chrześcijańskiej.

Majka96 | 2013-10-20

Przeczytałam tę książkę zupełnie przez przypadek. Pożyczył mi ją ksiądz katecheta. Opisuje - jak mówi sam tytuł- cztery sprawy ostateczne, czyli śmierc, sąd ostateczny, piekło i niebo. Powiem szczerze, że jak dla mnie, jest napisana z punktu widzenia mocno wierzącego katolika. Wiele spraw opisywanych w owej lekturze postrzegam zupełnie inaczej niż autor, natomiast nie mogę powiedziec, że straciłam czas na jej czytanie. Choc wiele spraw rozumiem i widzę inaczej, to wydaje mi się, że warto przeczytac tę książkę chociażby ze względu na poszerzanie wiedzy i poglądów. Mimo, iż mam odmienne zdanie na poszczególne tematy, to chętnie dowiedziałam się, jak praktykujący katolity postrzegają swoją sferę duchową. Nie musimy się z nią zgadzac ale możemy więcej o niej wiedziec.

Samael | 2012-07-13

Ta książka całkowicie odbiera nadzieje, w sumie nie wiem jak ją ocenić.
Przedstawia straszny ból podczas umierania, że to większe cierpienie niż gdy zbierzemy wszystkie cierpienie podczas naszego życia.

Michał_K-ski | 2016-09-30
Katia | 2016-09-19