Gatunki t2. Powieść szpiegowska

Cykl: Gatunki (tom 2)
Wydawnictwo: Świat Książki
Шпионский роман
Wasser, Dorin, szpieg

Rok 1941. Planując atak na ZSRR, Niemcy chcą uzyskać efekt całkowitego zaskoczenia. Agent Wasser otrzymuje zadanie wprowadzenia Rosjan w błąd. Na jego trop wpada specjalna grupa Plan , w której działa młodszy lejtnant Dorin. Pasjonująca intryga i ... wyjaśnienie słynnej zagadkowej ucieczki Hessa do Anglii!

Mako | 2014-11-20
Przeczytana: 18 listopada 2014

Mam dość mieszane uczucia przy ocenianiu tej książki. Z jednej strony czyta się dobrze, bo mamy doczynienia z tą samą lekkością słowa i humorem, co w cyklu o Eraście Fandorinie, ale fabuła jakoś mnie do siebie nie przekonała. Czasem toczyła się wartko, a czasem zgrzytała mi jak stary tramwaj na zerdzewiałych torach, przy czym zakończenie obniżyło moją ocenę o jedną gwiazdkę.
Niemniej jednak nadal będę sięgać po uwory Akunina, bo w całokształcie jego twórczość mi odpowiada. Jeśli ktos nie czytał jeszcze nic spod jego pióra, polecam zacząć od innych tytułów, żeby się nie zrazić [chyba że ktoś jest fanatykiem powieści szpiegowskich, wtedy to inna para kaloszy].

Krzysztof | 2012-04-11
Przeczytana: 2007 rok

Nie jest to "poważna" powieść szpiegowska, ale pastisz w stylu "lekko, łatwo i przyjemnie". Jako zabawa konwencją sprawdza się świetnie.

Mateusz | 2011-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 3. #
Przeczytana: maj 2008

Fabuła jest moim zdaniem nieco płytka, książka nie wymaga nawet grama wysiłku intelektualnego, aczkolwiek... jeśli ktoś pragnie się zrelaksować nad jeziorem, odpocząć nie tracąc przy tym energii na głębokie rozmyślania... to warto do niej zerknąć.

bekjef | 2016-10-31
Przeczytana: 31 października 2016

Rewelacyjna, Akunin pokazał klasę.

H8ster Moriarty | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016

Czytało się bardzo przyjemnie, ale końcówka rozczarowująca.

Grzegorz | 2018-05-05
Snufkin92 | 2018-04-10