9788360192917

Paul Hardy od siedmiu lat mieszka w domu dla upośledzonych umysłowo. z nikim nie rozmawia, a jeśli nawet coś mówi, to nie sposób go zrozumieć. Kiedy po ciężkim wypadku odzyskuje przytomność w szpitalu, okazuje się innym człowiekiem, całkowicie zdolnym do sensownego formułowania myśli. I wie na pewno, że nie nazywa się Paul Hardy. Nie pamięta niczego ze swojej przeszłości, w głowie kołacze mu tylko jedno, urwane zdanie. Opierając się na tym ulotnym tropie wyrusza, na poszukiwanie swojej tożsamości. Szybko przekonuje się, że uczestniczy w skomplikowanej grze o bardzo wysoką stawkę, a jego anonimowi przeciwnicy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć zaplanowany cel.

fulmir | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Paul Hardy to podopieczny domu Harmony House zajmującego się ludźmi z różnego rodzaju upośledzeniami. Pewnego razu Paul ulega wypadkowi w którym uszkadza sobie twarz. Zostaje poddany operacji plastycznej i nagle okazuje się, że jego upośledzenie całkowicie znikło. Nie ma jednak pojęcia kim był w przeszłości i jak trafił do tego domu. Pamięta za to ze swoich snów pewne nazwisko, które wkrótce ściąga mu na głowę agentów federalnych. Mężczyzna wymyka się im i wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości.
Całkiem porządny thriller jednak z jakiś powodów za bardzo przeładowany polityką co sprawiło, że obraz całości jest nieco mętny. Do połowy książki akcja porusza się bardzo żwawo naprzód jednak później autor trochę odpuszcza i zaczyna politykować. Poczułem się nieco znużony a zakończenie mnie nie usatysfakcjonowało. Dlatego tylko 5 gwiazdek.

vexlubo | 2015-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2015

LEON skończył już rok a jego tata czyta książki bez których spokojnie mógłby się obejść. bo takim średniakiem jest ten thriller. fakt ze mam chwilowo wyjątkowo dużo czasu pozwolił mi przeczytaniu książki w jeden dzień. konkretne lata temu udało mi się to ostatni raz. oby częściej

Juba | 2016-08-19
Na półkach: 2016, Przeczytane, Kryminały