Bezimienna noc

Okładka książki Bezimienna noc G.M. Ford
Okładka książki Bezimienna noc
G.M. Ford Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A. literatura piękna
Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
2008-01-01
2008-01-01
9788360192917
Piotr Grzegorzewski

Książka przeciętna. Jest w porządku, ale nie jestem fanką tych mało realnych wydarzeń, ktore tam mialy miejsce. Autor umiescil tam chyba wszystkie pomysly na thriller, jakie tylko mu przyszły do głowy. Jesli ktos nie ma czego czytac to jest okej, polecam, ale szału nie ma

Książkę dostałam pięć lat temu od koleżanki, gdy byłam w szpitalu. Nie czytałam jej tyle lat, bo była dość ciężka, w końcu to nastąpiło... Często uciekałam myślami, nie mogłam się skupić na treści, mylili mi się bohaterowie ( władze). plus za wątek z dzieckiem.

Pewnego razu Paul ulega groźnemu wypadkowi. W jego skutku, ma poważne uszkodzenia czaszki i twarzy. Zostaje poddany operacji mającej na celu uratowanie jego życia. Lekarze dają mu znikome szanse na przeżycie. Po udanej operacji, Paul nie jest już tym samym człowiekiem co wcześniej. Obrażenia jakich doznał, całkowicie zmasakrowały jego wygląd, przez co lekarze musieli inprowizować i zrobić mu twarz "od nowa". Dodatkowym "skutkiem ubocznym" jest nagłe olśnienie i utrata upośledzenia. Paul obudził się mając w głowie pewne nazwisko. Od tego momentu wiedział, że nie jest tym za kogo się uważał.
Opowiedział o swoich snach i nazwisku, które sobie przypomniał swojej opiekunce z domu upośledzonych umysłowo. Za jego plecami, postanowiła ona poszukać czegoś o osobie o danym nazwisku w Internecie, co sprowadziło do ich życia agentów federalnych, niebezpiecznych ludzi, dużo akcji, strachu i stresu.

Książka bardzo mi się podobała. Przez strony się po prostu płynęło. Przyjemny język, dzięki któremu szybko się czyta.
Pomysł na fabułę ciekawy, chociaż może wydawać się oklepany. Dobrze rozbudowana akcja, odpowiednio postopniowana, co poskutkowało tym, że przez całą książkę jej nie brakowało.
Nie przypominam sobie momentów, w których bym się nudził.
Moim zdaniem przyjemny, lekki thriller na jesienne wieczory.

Czyta się tę książkę szybko i to chyba jedyny jej plus, tym bardziej, że łatwiej ślizgać się po fabule, niż się w nią wgłębiać, bo autor wciągnął w nią chyba wszystko, co zainspirowało go w tanich amerykańskich sensacyjnych. Wypadki, zaniki pamięci, nagłe przebłyski i próby szukania siebie, wielkie spiski, to wszystko już było, ale razem nie dało nowej jakości.

Paul Hardy to podopieczny domu Harmony House zajmującego się ludźmi z różnego rodzaju upośledzeniami. Pewnego razu Paul ulega wypadkowi w którym uszkadza sobie twarz. Zostaje poddany operacji plastycznej i nagle okazuje się, że jego upośledzenie całkowicie znikło. Nie ma jednak pojęcia kim był w przeszłości i jak trafił do tego domu. Pamięta za to ze swoich snów pewne nazwisko, które wkrótce ściąga mu na głowę agentów federalnych. Mężczyzna wymyka się im i wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości.
Całkiem porządny thriller jednak z jakiś powodów za bardzo przeładowany polityką co sprawiło, że obraz całości jest nieco mętny. Do połowy książki akcja porusza się bardzo żwawo naprzód jednak później autor trochę odpuszcza i zaczyna politykować. Poczułem się nieco znużony a zakończenie mnie nie usatysfakcjonowało. Dlatego tylko 5 gwiazdek.

LEON skończył już rok a jego tata czyta książki bez których spokojnie mógłby się obejść. bo takim średniakiem jest ten thriller. fakt ze mam chwilowo wyjątkowo dużo czasu pozwolił mi przeczytaniu książki w jeden dzień. konkretne lata temu udało mi się to ostatni raz. oby częściej

przeczytana w 2 dni.
początek bardzo mnie wciągnął, końcówka się trochę dłużyła, ale polecam :)

przeczytana w 2 dni.
początek bardzo mnie wciągnął, końcówka się trochę dłużyła, ale polecam :)

Przyjemna do poczytania

Przyjemna do poczytania

• Kryminał
  • Jeden tom ^.^
  • Kryminal/Thiller
  • Kryminał / sensacja
  • 2016

Dodaj cytat z książki Bezimienna noc